Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Va itt olyan kismama, aki...

Va itt olyan kismama, aki beadatta az oltást a h1n1 ellen, és azóta megszült? Mert arra vagyok kiváncsi, hogy aki szült egészséges e lett a babája.

Figyelt kérdés
mert már én is bizonytalan lettem,a témával kapcsolatba.lehethogy már tulvan lihegve,nem tudom.
2009. dec. 2. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Látod,ez a jó kérdés,olyan jó lenne, ha válaszolna akinek már megszületett a babája,és kapott oltást h1n1 ellen.

Teljes a káosz a fejemben,eddig azt mondta az összes orvosom, hogy NE,most+ már van aki azt mondja,h.DE,most mi van akkor????Valaki segítsen nekünk,hogy helyesen döntsünk!!!

2009. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már csak 3 hetem van szülésig és a héten oltottak be.A babám jol van az UH a Flow és az NST szerint is.Sztem semmi baja nem is lesz és igy már nyugodtabb vagyok.De ha megszültem mindenképp megirom ide.:)
2009. dec. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Ha bajt okoz az oltás, az nem szüléskor vagy szülés után pár nappal fog kiderülni... :P
2009. dec. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor mikor?
2009. dec. 2. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Orvostól hallottam, hogy a magzatnak lényegében ugye nincs immunrendszere, neki az az ellenanyag-mennyiség, ami belemegy, akkora pofon, hogy el sem tudod képzelni. Akár 20 évvel később egy autoimmun-betegség, vagy bármi más immunrendszerrel összefüggő dolog jöhet, és senki de senki nem fogja tudni megmondani, hogy köze volt-e az oltáshoz, pedig lehet. Először is 2 hét, amíg hat. Szerintem 37. hét fölött inkább otthon kéne maradni és csak a családot oltani, és majd oltást kérni a szülés után. Az az ellenanyag kevésbé durván megy át egy már megszületett és érettebb babába. 38 hetesen abszolút fölösleges oltatni, hiszen mire védett lesz valaki, a gyerek is kint lesz. És szülés után meg aggodalom és kérdések nélkül kérheti azt a tűt, egyébként pedig a terhes nők immunrendszere, ahogy tudom, a szülés előtt néhány héttel éppen hogy erősebb lesz, a szülésnél megy fel a csúcsra, és 6 hétig megmarad, magasabb is a fehérvérsejt szám, így védi az anya szervezete a csecsemőt a fertőzésektől. Nem vagyok orvos, de nekem így mondták. Ja, és korábban egyáltalán nem javallták a terhes nőknek a sima influenza-oltást, ami ugye csak egy komponensében más, mint ez. Más persze a helyzet, ha valaki első-második trimeszteres, hiszen a járvány nagyja a legrizikósabban őket érinti majd januárban, a szünetek után. Én hamarosan szülök, akár a héten, és a fent említettek miatt nem oltattam. Megbeszéltem, hogy vagy a kórházban, hazajövetel előtt, vagy pedig az első hetekben megkapom az oltást. Amíg egybe vagyunk, addig nem, különben sem védene a szülésig. Egyébként is az első hetekben nem lesz látogatónk, csak a beoltott nagyik és a beoltott gyerekorvos/ védőnő.
2009. dec. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 36.hét után kicsit nehéz otthon maradni sztem..Nekem hetente kell védönöhöz és NST-re menni.Nem tudom te hogy oldod meg hogy nem mész sehová..
2009. dec. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a 37. héten oltattam be magam és a 39. héten szültem. A doki szetint nagyon jól tettem - minden doki szerint, nőgyógyász, gyerekorvos.... - mert még pont kapott immunitást is a babám.

Csütörtökön szültem, makkegészséges, 10/10-es az apgarja stb. Miden doki azt mondta, hogy őt ugyanúgy csak addig védi, mint engem, kb. 8 hónapig.

Nagyon féltem/félek ettől a betegségtől, főleg hogy most hallottam, hogy egyre többen halnak meg és egyre többen vannak kórházban. Nálunk az egész család be van oltva, nem 100%, hogy nem kapjuk el, de legalább talán tettünk azért, hogy enyhébb lefolyású legyen. Van itthon még egy 3 éves is!

A pici meg 6 napos!

2009. dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja és azért voltam oltáspárti, mert sok helyről hallottam - a klinikán is ahol szültem -, hogy az influenza és a h1n1 immunitást nem kapja meg az anyatejjel rajtam keresztül. Én már nem tudom, mert hallottam ezt is azt is, de ezt többet. Nagyon nehéz a döntés tudom. :(

Utolsó voltam

2009. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!