Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány évesen jó vállalni az...

Hány évesen jó vállalni az első babát, és milyen érvek alapján?

Figyelt kérdés
2008. dec. 18. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 évesen szültem,5 hónapos a kisfiam.

Észérvekkel szerintem nem lehet megmagyarázni!

Van egy párom,akit imádok és a baba a szerelmünk gyümölcse.

Jönni akart és most itt van!:)

2008. dec. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is 23 évesen szültem, most 13 hónapos a kisfiam és 6 hetes terhes vagyok! És természetesen imádom az egész családom!

Mennyi idős vagy, ha szabad tudni? És van már apajelölt? :)

2008. dec. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen egyén függő. Van aki 20 évesen is felelősségteljes, megbízható apa és anya van aki meg 40 évesen sem az..

Ezt neked kell érezni legbelül, hogy fel vagy e rá készülve hogy (ha nő vagy) a saját életedben mostantól másodhegedűs legyél:)

Persze nagyon szép dolog és rengeteg örömet ad egy baba, de nagyon sok lemondással, aggódással jár.

Amúgy biológiailag a 22-28 közötti időszak az ideális a szervezet és a petesejtek még frissek, nem elhasználódottak és jóval kevesebb az esély a terhesség során fellépő rendellenességekre (toxémia, cukorbetegség, genetikai eltérések).

De szerintem szociálisan pedig kicsit későbbre tehető az "érés" és a megfelelő feltételek kialakítása (sajnos teszem hozzá) :(

2008. dec. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, az apajelölt a férjem (28), és tervezzük a babát.
2008. dec. 18. 09:56
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Az előző vagyok. Érvek: hamarabb regenerálódsz ha fiatal vagy, és a gyerekeddel is jobb lehet a kapcsolatod, ha közelebb van a generációs vonal. Idősebb: érettebb vagy, talán jobbak az anyagi kondícióid, felelősségteljesebbek az idősebbek (persze, mi huszonévesek sem vagyunk felelőtlenek ;) ). Most hirtelen ennyi. :)
2008. dec. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Amikor te úgy érzed,hogy mindne passzol ahhoz, hogy egy kisbabát szeretetben, ép családban fel tudjatok nevelni. Bármennyire is szeretnél pl. 20 éves korodban szülni (mint én anno), ha nincs melletted egy olyan ember, akivel azt fel mered vállalni és nincs olyan háttered, ami érett erre a feladatra. Nekem most, 30 évesen alakult úgy az életem, hogy 3 hét múlva valószínűleg a karomban tarthatom a kisfiunkat.
2008. dec. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 22 éves múltam, és 36 hetes pocis vagyok, mindig is érettebb voltam a korosztályomhoz képest. Nagy boldogságban élünk a férjemmel(25), mindketten akartuk a picit. Mindenünk meg van, igaz a házon hitel van.


Sok sikert!

2008. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem főleg nem korfüggő.De azt mondják a 20-as években jó az elsőt megszülni.Én 25 vagyok 21 hetes kismama.Nekem a kor mellett fontos volt hogy a párom a férjem legyen, van lakásunk, külön vagyunk, nem függünk csak egymástól, mindkettőnknek a mai világban lévő körülményekhez képest stabilnak mondható a munkahelye.Annyit keresünk hogy átlagosan néha egy két luxussal tudunk élni, bár van hitelünk.És tudjuk a baba sem fog hiányt szenvedni lehetőleg semmiben.
2008. dec. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!En is 20 eves vagyok a ferjem pedig 28 eves mint a te ferjed.!12 hetes vagyok es mind a ketten nagyon boldogok.Nekem is mondtak a baratnoim h minek ilyenkor de nekem mindig is a csalad volt a legfontosabb.Es ez tesz igazan boldogga...hogy van egy csodalatos ferjem es varjuk az elso picit aki csak a mienk.Nagyon jo erzes:)
2008. dec. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 22 évesen szültem az első gyerkőcöt,24 és fél évesen a 2.-at,és március elején 27 és fél évesen fog megszületni a 3. babóm.Nem bántam meg,hogy ilyen fiatalon 3 gyereket bevállaltam.Szerintem a szervezet 20-és 30 között a legideálisabb a szülésre.Ezért is akartam a 3 gyerkőcöt még 30 éves korom előtt.
2008. dec. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!