Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Véleményetek szerint mi lenne...

Véleményetek szerint mi lenne a "megoldás"?

Figyelt kérdés

Párommal mostanában sokat veszekszünk. Nem segít szinte semmit, 28 hetes vagyok második gyerekkel.

A lényeg hogy a családja mindig is keresztbe akart nekem/nekünk tenni, az anyja pl. olyanokat talált ki hogy megloptam, meg hogy én tiltom a gyerekemtől (már 2 éves), mert volt hogy mondtam, ne jöjjön már be este mert altatni szerettem volna.

sokszor szándékosan beszólt, a hátam mögött pletykált, sőt, volt sok eset hogy hallottuk is. Az egyik rokona olyat mondott, hogy ha b****ni tudok,akkor takarítsak ki rendesen, ugyanis anyós ha látott egy pár mosatlant, vagy ruhát ami az ágyon volt, már rögtön szaladt a többiekhez hogy nem takarítok, meg milyen mocskos a lakásunk.

De azt persze nem veszi észre hogy 6 hónapos terhesen vödörnyi vizet hordok, fát vágok, hordom be stb..

Páromtól kértem hogy álljon ki mellettünk, tegnap viszont úgy összevesztünk, ő azt mondta hogy miattam nincs egy rendes kapcsolata senkivel, meg hogy sokszor mellém állt de már úgy tűnik hogy nem kellett volna. elkezdte szidni az én családom, hogy persze ők azt hiszik hogy félistenek, tökéletesek stb...pedig velük egyszer sem veszett össze...semmi kedvesség, semmi törődés nincs benne ami ezelőtt volt. a nagylánnyal is elég siralmas a kapcsolata. Általában a gyerek hisztivze szalad hozzám ha puszit akar adni az apja..

Tegnapi vita folyamán elkezdtem pakolni a cuccainkat, de "megállított" gondoltam hogy kellőképp megijedt....de aztán mégis csak azt mondta hogy én változtassak...mi lenne a megoldás?


2014. jan. 26. 22:36
 1/4 viktorvarga válasza:
0%
ne azzal foglalkozz h ki mit mondott,ha nincs pénz,szar a helyzet ne szüld a gyerekeket,ha szar a férjed akkor miértnem figyeltél oda mikor hozzámentél.de nem vagy hibás te sem sem a férjed ez a rohadt ország ,ez a pénztelenség öl meg mindent..nincs megoldás
2014. jan. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valahogy meg kell beszélnetek,hisz jön a baba. Higgadtan nyugodtan. Ha kell mindent el kell felejteni, és tiszta lappal kezdeni. Együtt kel megoldanotok. Anyosoddal meg ne foglalkozz,ne adj a véleményére. Kérdezd meg a férjed ő is ugy látja hogy trehány vagy? Mond el neki hogy nem sokáig fogod birni fizikailag a terhességet,és nagyon számítasz rá neked csak ő a támaszod.

Az hogy nem áll ki melletted... biztos? Vagy csak te nem tudsz rola. Hisz azért nem jo a kapcsolata szerintem a családdal. Két malom közt őrlődik. Szeretitek még egymást? Ha sehogy se megy a megbeszélés akkor költözz vissza a szüleidhez ha meg lesz a baba kelleni fog a segítség,és lehet ő is átértékeli a helyzetet addig. Persze ezt csak akkor ha minden kötél szakad.

Az első hogy nyugodtan megbeszélni. Nem kell egyikőtökne se változni (te a hormonok moatt biztos változtál valamennyit) hisz igy szerettetek egymásba.

Remélem meg tudjátok oldani.

Olyan furcsa nekem az ilyen amugy. Mi 6 éve vagyunk együtt eddig mindent meg tudtunk beszélni. Volt olyan hogy anyosom célozgatásaitol védett,volt olyan hogy aposom makacsságátol én őt,mert bizony volt olyan hogy megprobáltak beleszolni az életünkbe elkezdtek szervwzkedni hogy majd akkor elintézik ők.

Volt olyan helyzet ami rettentően bosszantott de egy szavunk nem lehetett bele kelett nyugodni. De azt mindig tudtuk hogy ott vagyunk egymásnak és támaszai vagyunk egymásnak. Ezt kéne nektek is érezni. Nem mindig alakul ugy a helyzet ahogy mi szeretnénk,mindig lesz aki beleszol vagy rosszal ránk de ti csak egymásnak és a gyerekeiteknek akarjatok megfelwlni. Más nwm számít. Ezt neked is mondom mert te anyosodnak is meg akarsz felwlni, de nem kell. Csak a férjednek! És elöbb utobb az anyos belátja ha a fiának jo vagy akkor hiába a sok házsárt.

De azt is meg kell értened hogy ő is a fiának a legjobbat akarja. Ezért pöccen mindenre. De nem kell vele törödni lényeghogy ti megfeleljetek egymásnak. Ezt szerintem meg lehet beszélni bármelyik férfival.Bennük alapbol megvan az hogy ők az erős férfiak akik eltartják és védik a családot. Bennünk meg a gondoskodás. A kettőt hozzátok összhangba. De nem szabad a szemére hányni hogy ezt nem csinálsz azt nem.... A 6 év alatt és főleg most terhességem alatt rájöttem a párom valamiért arra egyből ugrik ha azt mondom szükségem van a segítségedre mintha szolok hogy szivem megcsinálnád ezt nekem? az utobbinál még kétszer emlékeztetni kell de az elsőnél egyből segít. Érezniük kell szerintem hogy valóban szükségünk van rájuk. Mert bozony manapság mi nők elég elnyomóan tudunk viselkedni. Pedig a férfi nélkül mi is félemberek vagyunk, aki szerelmes az érti ezt.

Remélem tidtam segíteni.

2014. jan. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is szeretnék gratulálni a 2 éves kislányhoz és a születendő babádhoz!


Értem a problémákat, esetleg az lenne a legjobb amit tehetnél, hogy kikecmerengj ebből a helyzetből ha minél messzebbre vinnéd anyóstól a kis családodat! Lehet családiasan élni és közösködni de a leírtak szerint anyósoddal nem. Inkább minél távolabb tőle. Ha a TE családoddal jó a viszonyod, ülj le és beszélj velük a problémádról és kérd a segítségüket akár átmenetileg is. Nem jó ötlet anyóssal lakni, persze tisztelet a kivételnek. A párodnak melletted kéne állnia, választási lehetőséget adj a kezébe, költözzetek!

Máskülönben pedig nem jó 6 hónaposan, hogy fát vágsz és vödör vizet hurcolsz!

Én biztosan hazaköltöznék vagy akár egy albérletbe is ha úgy adódik a helyzet de nem lennék egy ilyen emberrel. Neked nem csak a 2 éves kislányra hanem a pocaklakódra is figyelned kell de jelenleg legfőképpen magadra!

Magad csendességében is meg lehet oldani a helyzetet, hogy magad kíméld.

A legjobb a költözés lehetősége!


Minden jót kívánok hozzá sok sikert és egészséget!

2014. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én szeretem, állítása szerint ő is...Viszont most megint talált magának más elfoglaltságot, politika, szervezetek újjáépítése,helyben város "segítése"...nem mondom hogy nem szép dolog, de elsősorban a családdal kellene törődnie, és amíg neki nem tetszik hogy én elmegyek valamelyik családtagomhoz, akkor én miért nézzem jó szemmel hogy mindenki probllémájával foglalkozik,csak a miénkkel nem?

Anyóssal neki is olyan a kapcsolata, hogy ha anyós bekiabál páromnak, és elsőre nem megy ki hozzá, akkor megvan sértődve.

Viszont vele szemben sok esetben elnéző, mert hogy én biztosan túlreagálom a dolgot...na már most egy olyan pletykát hogy én alkoholt iszok, mi is lenne rá a normális rekció? az hogy tűröm amikor már nem tudom hányadik ember szájából hallom, hogy az anyósom mesélte ezt meg azt! Persze voltak olyan helyetek, amikor nem szóltam mert nem tehettem meg.

2014. jan. 27. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!