Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Norbi update magas terhességi...

Norbi update magas terhességi cukor mellett?

Figyelt kérdés
Sajnos magas lett a vércukor szintem terhelés után 2 órával, emiatt diétára ítéltek, jövő héten megyek diabetológushoz, tudom, hogy ő majd so kmindenben segít mit ehetek mit nem, de addig is merjek enni norbi update készítményeket?Nem kizárólag ezeket szeretném fogyasztani, de eléggé szenvedek mert az az étrend amit a védőnőm adott elöljáróban az abszolút nem elégít ki, folyton éhes vagyok, és kívánós (amit nem is csodálok mert rengeteg nasit ettem idáig) így arra gondoltam, hogy hga megkivánok egy kis édességet talán az update puding vagy túrórudi nem emelné meg a cukromat...mi a véleményetek?van itt kismama aki szintén terhességi cukorban szenvedett és fogyasztott update terméket?

2014. jan. 28. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én régen elolvastam pár update-es joghurt, puding, tùró rudi... (nem tudom pontosan mik vannak) összetételét és tele voltak (akkor) olyan mesterséges édesìtőszerrel, amit alapból nem ennék meg rendszeresen. Terhesen meg főleg nem. Ezek olyan kis molekulájú anyagok, amik átjutnak a méhlepényen. Persze mindenben van és nem lehet teljesen kikerülni, de direkt nem ennék ilyeneket.

A főételekkel szerintem nincs gond, végülis a szénhidráttartalom a lényeg, azok meg ebből a szempontból diétásak.

2014. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sütöttem magamnak diabetikus süteményeket. Ha éhes vagy, akkor egyél több fehérjét (húst, tojást stb.). Szerezz be egy vércukormérőt otthonra, és akkor tudsz kísérletezni, hogy melyik étel, hogyan hat a cukrodra. Túró rudi helyett inkább csinálj magad túrókrémet (xilittel tudod édesíteni) vagy gyümölccsel. Én nem fogyasztottam norbis termékeket, mert egyrészt nagyon drágák, másrészt van olyan, ami ugyanolyan összetevőkből van mint a sima termék. Én rengeteg édességet ettem amíg ki nem derült a terhességi cukor, de azt a pár hónapot kibírtam. A szülés után aztán bepótoltam. :-) Kitartást!
2014. jan. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ha jót akarsz sose egyél Norbi update élelmiszereket sokkal károsabbak,mintha sima rendes ételeket ennél,nem beszélve az egészségtelen édesítőktől stb.
2014. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Én is terhességi cukros vagyok és én bizony eszem Norbi termékeket. Sokat segít, hogy kibírjam, de bele kell számolni a benne lévő ch-t az étrendbe. Szerintem nem károsabb, mint bármilyen felvágott, vagy más adalékanyagos étel. Sőt, én úgy tudom, hogy kismamáknak is ajánlják.
2014. jan. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Tapasztalatból írom, egy 10 hónapos makk egészséges kislány anyukájaként, hogy NYUGODTAN fogyaszd a Norbi termékeket!Nekem is magas volt a cukrom a terhesség alatt, így az Update étrenden éltem és minden tökéletes volt. A sok "szakértő" csak irigy, de ha megkérdeznéd, hogy miért ne ezt edd, akkor csak hümmögnének, mert fogalmuk sincs ezekről a termékekről... Pont a Norbi termékek édesítői ciklamát és aszpartam mentesek, ő inkább xilitet, steviát, eritritet használ, ami mind egészséges. Nagyon jó a puding, krémtúró, túró-rudi. Klinikailag is bizonyított, igazi szakértők által... nyugi nem vagyok beépített ember, csak nekem rengeteget segített!! Nagyon jó egészséget kívánok!
2014. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó a Norbi termékek nagyrésze aszpartámmal van tele a sójuk meg kálium-klorid ami bizonyítottan mérgező,de a te dolgot mivel mérgezed magad
2014. jan. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Az édesítőjében sem aszpartam, sem ciklamát nincs pl. Tényleg én tudom, hogy mivel "mérgezem" magam, meg az orvosom, aki országos hírű endokrinológus-belgyógyász és ezt az étrendet ajánlotta... De nem megyek bele méltatlan vitába, tényleg mindenki csinálja azt amiben hisz...
2014. jan. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan edd ezeket a termékeket, mert ezek lassú felszívódású szénhidrátokat tartalmaznak és ezért nem emelik hirtelen a cukrot. A szénhidrát tartalmukat mérni számolni kell és be kell építeni a napi limitbe. Ezt megtanítja majd a diabetológus.

Aszpartammentesek! Nyugodtan nézd meg az összetevőjüket. A sütik pedig nyírfacukorral készültek.

Sokat ezekből sem lehet enni, meg valakit puffaszt is, de túlélésre jók.

2014. jan. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!