Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves kismamák! Ti hogy...

Kedves kismamák! Ti hogy vélekedtek erről a történetről?

Figyelt kérdés

A család nagyon tehetetlen (egyenlőre), az unokabátyámmal történt meg az eset! Volt egy barátnője 1 hónapig.A lány dobta ki mert elvileg az uncsim gyerekes.

No mindegy ez volt október elején. Szeretkeztek viszont óvszer kiszakadt de gyógyszert vettek de mind hiába. A lány novemberben közölte hogy nem jött meg, az uncsim elhajtotta szerinte kamuzott és egyebek. Viszont úgy néz ki hogy még sem.

Tegnap kapott egy telefont unokatesóm a lánytól, mi szerint szeretné ha össze ülnének vagy 2esben vagy 4esben az édesanyákkal együtt, ugyanis 16 hetes terhes.

Szeretné ha viselné az apai teendőket!

Megdöbbent nem hitt neki természetesen, azt hitte hogy lehet mástól vagy újabb kamu.

Viszont a lány meg mondta neki a gyerek nemét, uh felvételt is küldött. Azt mondta ő nem akar semmit unokatesómtól, nem fognak össze költözni, nem akar kapcsolatot gyerek tartást sem vagy hogy vásároljon a gyereknek csak annyit hogy hadd vegye fel a vezeték nevét, illetve tartsa a kapcsolatot a gyerekkel, hisz a gyermeknek van apja illetve anyja is!



Kicsit ledöbbentünk, és most ez olyan mint egy rém álom. Szerintetek mi lesz ezek után?? Mit tehet egy " apa" illetve egy "anya"???


A fiú ( unokabátyám ) 23 éves míg a lány 21 éves.


2014. jan. 29. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
én nem adnám a nevem hozzá amíg nem csinált egy apasági tesztet.
2014. jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy csak annyit akar, hogy vegye fel a nevét, az azt jelenti, hogy apasági nyilatkozatot kell tennie, onnantól pedig pont olyan jogai és kötelezettségei keletkeznek, mintha összeházasodtak volna, tehát a nő simán mehet bíróságra gyerektartásért

emellett a másik oldalról nyilván aki nemi életet él, annak bele kell kalkulálnia az eseteges következményeket is

2014. jan. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó duma, nem kell gyerektartás csak had kapja a gyerek az ő neét.. onnantól pedig mehet a bíróságra és követelheti a gyerektartást! Én csináltatnék egy apasági tesztet ha kiderül,hogy az övé akkor vállalja a gyereket!
2014. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is az apasági tesztre szavazok. Ha meg kiderül,h tényleg az unokatesódé, akkor szerintem vállalnia kell a következményeket mindenféle téren; anyagi segítség, kapcsolattartás. A lányt egyáltalán nem lehet azzal vádolni,h átejtette a pasit. Ilyen előfordul (tényleg ezzel számolni kell minden szeretkezéskor). Ezután sztem egy intelligens ember (illetve 2) mindent megtesz azért,h a gyerek a legtöbb szeretet kapja.
2014. jan. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Lienah ***** válasza:

Ahogy elöttem már sokan megírták, még mielőtt bármit "nyilatkozna" és a nevére venné csináltasson egy apaságit!! Ha már a nevére vette, anyukának lehetnek "követelései".

Amúgy mi az, hogy vettek gyógyszert, de hiába???? Az esemény utánit ami túléli az khm sose lesz egészséges (bár ha jól tudom nincs ami túléli azt a lórúgás hormont).

2014. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nem megy bele a drác, akkor a szülés után anyuci indít egy apasági vizsgálati kérelmet a bíróságon, ahová beidézik apucit. Elrendel a bíróság egy DNS tesztet, ahol kiderül (tegyük fel), hogy apuci a gyerek apja. Ezután automatikusan a gyerek az ő családi nevét kapja meg.

Ugyanis szüléskor az anya közölheti 3 évig, hogy nem tudja ki a gyerek apja, nincs vezetékneve, így olyankor az anyuka vezetéknevét kapja meg.

Viszont, ha apuciról kiderül a dns teszt miatt, hogy ő az apa, akkor, mint írtam automatikus lesz a vezetéknév csere.

Ilyenkor már ugyan joga van az apának 100%-ban a gyerekhez. Tehát indíthat ő is gyermekelhelyezési pert, stb.. más kérdés, hogy estek 90%-ban nem kapja meg egy apa a gyereket.

Anyuka meg elindítja a gyerektartási kérelmet a bíróság felé, ahol megállapítják, hogy apuci X %-ot köteles fizetni a fizetéséből havonta.

Ha nincs m.helye, akkor az állam x hónapra átvállalja a gy.tartás díját, amit később az apuci fizujából vonnak le kamatostul a mellette lévő havi gy.tartással együtt.


Ja és ha a dns tesztnél kiderül, hogy apuci az igazi apa, akkor apuci még azt is kifizeti, ugyanis a bíróság egy az egyben áthárítja a teszt költségét az ügyfélre.


Szerintem csücsüljetek le beszélgetni egy kicsit erről az egészről.

2014. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A lány fel lett híva telefonon, még neki állt feljebb!


Így zajlott a beszélgetés!


Az uncsimat u-val a leányt L el jelölöm!


U: Szeretnék egy apasági tesztet és akkor aztán minden ellesz döntve!


L: Hogy képzeled te, minek nézel engem ringyónak?? Különben is jobb lenne azon aggódnál ne hogy beteg legyen a baba az esemény utáni miatt!


U: lehet be sem vetted a gyógyszert. ( Tudni kell hogy együtt mentek el a patikába, de azt mondta a lány hogy nem veszi be csak ha haza ér mert vezet és nem tudja milyen mellékhatása lesz az uncsim bele egyezett)


L: Nem tudom már mit mondott szó szerint de azt értelmeztem belőle hogy a lány vette hogy nem azért vettem meg a gyógyszer 6000ftért hogy aztán kidobjam, képzeld bevettem, valahogy így! Nagyon ideges volt most, azt mondta fáj a dereka, és hogy hogy képzeljük hogy őt zaklatjuk.

2014. jan. 29. 14:51
 8/12 Lienah ***** válasza:

Egyre gyanúsabb a dolog.

Persze, ha tényleg uncsitesódé és nem volt senkivel, csak vele, akár még jogos is lehet a felháborodás...

Egy biztos, ha annyira 1000% hogy uncsitesódtól lesz gyereke, márcsak dacból is csináltatna egy DNS-t, hogy aztán az orra alá dörgölhesse...

2014. jan. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

hát számolás alapján elég hihető hogy ő az apa. és az esemény utáni sem 100%. és nem lesz beteg a baba nem kell aggodni de szerintem ezt az orvos is megerősíti 2 hét mulva a genetikai ultrahangon.

Amugy meg ha megszületik és meglátjátok tuti szégyelni fogjátok magatok a mostaniért ha valóban ő az apja. Most a lányt nézitek aki terhes, meg a problémát. De ott már egy kb 15-20 cm hosszu kisbabárol kell dönteni. Az hogy először elhajtotta az volt a hiba,mert akkor kellett volna segiteni a lánynak pl egy abortuszra elküldeni ha nem akarják a gyereket. Mostmár igy is ugyis megszületik,el kell dönteni hogy része akartok e lenni az életének és ezzel felelőséget vállalni vagy nem. Ha nem a bíroság kötelezheti valoban az apukát a Dns tesztre és előttem valaki nagyon jol leirta mi van ilyenkor. lekéne ülni hoggadtan megbeszélni nem ócsárolni egymást. Mert ha ő az apa akkor jogos a lány felháborodása.

2014. jan. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem értem mért a kismamák véleményét kérdezed,mértnem családi kapcsolatok témakörben tetted fel a kérdést. A véleményem az (mert ez volt a kérdés hogy mi a véleményünk) hogy ezért nem kell az első honapban szexelni egy kapcsolatban. Meg kell előbb ismerni a partnert.. 33hkm
2014. jan. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!