Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rh ősszeférhetetlenség a 3-ik...

Rh ősszeférhetetlenség a 3-ik babánál okozhat-e bármi problémát?

Figyelt kérdés
8hetes várandós kismama vagyok.Harmadik gyermekemet várom a vérvizsgálat eredménye szerint ellenanyagot termel a vérem.Igy néz ki a lelet:enzimes ellenanyag szűrés +,c és a antigén szintén + lett.Aggódom,mert az első két terhességemnél a a c és az a antigén nem volt +.
2014. febr. 4. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kaptál antiD-t az első szülésed után?
2014. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de megkaptam mindkét szülésem után.
2014. febr. 4. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt tudnod kell egyébként, hogy az rh pozitivitás/negativitás a D antigénhez kapcsolódik, azaz nem a c és e antigénekhez, ezek egészen másban jelentősek. Két variáció van: vagy nincsen jelentősége, vagy amennyiben az apa vére is hordozza ezeket a tulajdonságokat, akkor nagyon fokozott figyelemmel kell követni titeket. Gondolom írták, hogy apai vér vizsgálata javasolt.
2014. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még egyet kérdezhetnék? Az összes többi negatív? C, Cw, E, KELL, D, c, e? Ezek negatívak? De főként az E (nem a kicsi e, hanem a nagy E) negatív?
2014. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem,ezt nem irták.:(

És abban tudsz segiteni,hogy ez milyen problémákkal járhat?

2014. febr. 4. 13:44
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen,mind negativ,csak az a három pozitiv amiket irtam.
2014. febr. 4. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a többi negatív, az jó. Nem biztos, hogy ennek a c és e antigénnek van most a terhességed szempontjából jelentősége, ugyanis ha az E az nem jött ki pozitívra, akkor a véred nem köti ezeket az ellenanyagokat. Azaz Rád semmi esetre sem veszélyes, esetleg egy transzfúziónál volna jelentősége. Amennyiben viszont apuka vére tartalmazza ezeket a tulajdonságokat, akkor a baba váltotta ki az ellenanyag termelődését, ilyenkor minden összeférhetetlenséggel kapcsolatos komplikációt figyelni kell, szoros UH kontrollal. De mivel az első két terhességedben ez nem volt, így az első forgatókönyv a valószínűbb. Mindenképp konzultáljatok erről a szülésszel.


Lesz apai vérvizsgálat?

2014. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg mondom őszintén,eddig úgy volt,hogy elvetetem a picit,de meggondoltam magam.Igy dokihoz majd csak a jővő héten mennék vissza igy majd akkor kérdezek nála rá mi ilyenkor a teendő!Ha kell az apai vérvizsgálat természetesen megcsináltatjuk.Kőszi a választ
2014. febr. 4. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!