Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen terhesvitamint szedtek?...

Milyen terhesvitamint szedtek? Mit ajánlanátok? És a folsavból mennyit kell bevenni naponta?

Figyelt kérdés

5 éve az Elevitet szedtem. Azóta van valami új terhesvitamin?

Folsavból mennyit? Meddig?



#vitamin #terhersség
2014. febr. 10. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a Béres Gravidát szedem. Az orvosom ajánlotta, mert direkt a magyar kismamák igényeihez állították össze. Mellete nem szedek semmit, mert elegendő folsavat is tartalmaz.
2014. febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És mennyi az "elegendő" folsav?

Anno nem szedtem külön, csak az elevitet.

Most viszont nem szedek (még) t.vitamint, de elkezdtem a folsavat pár napja. Még csak "projekt" van, nem vagyok még terhes, de most van a "napja" :)

2014. febr. 10. 10:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Megnéztem a gravidában 1 tablettában, azaz 1 napi adag 0,8 mg. Szorítok, hogy összejöjjön a baba :)
2014. febr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem a magyar nögyogyász nem ajánlotta a terhes vitamint,- azt mondta elég, ha az elsö 3 honapban szedek folsavat, e-vitamint és b komplexet. Franciaországban meg egyáltalán nem javasolják a terhes vitaminokat, ugyhogy amikor itt megemlitettem a nögyogyászoknak (konkréátan 4-nek, mivel nincs fogadott orvosom) mondták hagyjam abba felesleges.
2014. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, orvosa vállogatja. Mint írtam az enyém ragaszkodott hozzá, de vannak akik kifejezetten ellenzik.
2014. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
és akik ellenzik vajon miért? olyan sok helyen olvastam, csak az okát nem írja senki. ez csak vitamin...mi lehet a baj velük?
2014. febr. 10. 10:55
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a nögyogyászhoz, hogy az hülyeség hogy nagy babák születnek töle, viszont az igaz, hogy kihozza a maximum születési sulyt...én 60 cm-vel és 4,15-el születtem, férjem is 4 kg-on felül, ezért azt mondta én ne szedjem, mert valoszinüleg igyse lesz egy -garnélarák méretü a baba.
2014. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem szintetikus vitamint ajánlok. Pl.Garden of life kismamavitaminját. Nincsenek segédanyagok benne, sem színezőanyagok stb. Csak a természet :-)
2014. febr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

és a folsavból a 0,8 mg ajánlott?

mert a tablettában 3 mg van és én abból napi 2 szemet veszek be.

"Felnőtteknek 4,5-6 mg/nap (1,5 - 2 tabletta) terhességi előzményben szereplő velőcsőzáródási rendellenesség megelőzésére."

2014. febr. 10. 12:36
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

Utánaolvastam, 800-1000 mikrogramm folsav ajánlott a kismamáknak. Ami pont 0,8 miligramm.

2014. febr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!