Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt füstölt...

Terhesség alatt füstölt szalonnát, kolbászt tényleg nem lehet enni?

Figyelt kérdés
Nagyon megkívántam a füstölt szalonnát, kolbászt, ettem is belőle, nem tudtam megállni. Sok helyen írják, hogy kerülendő.
2014. febr. 13. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Kerülendő,mert nyers,és megbetegedhetsz tőle,pontosan most nem tudom milyen baktériumok lehetnek benne.


De hogy őszinte legyek,én ettem ilyeneket,füstölt szalonnát, császárszalonnát.

2014. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én minden reggelire szendvicset eszek, kizárólag jó falusi füstölt kolbásszal. Szüleim nem győzik csinálni és hozni nekem. És ebben legalább tudom mi van, nem úgy, mint a bolti felvágottban. Néha van gyomorégős napom, akkor nem esik olyan jól a pirospaprika miatt. 30 hetes kismama
2014. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A toxoplasma miatt irjak a "nyers" hust. Mert a nyers husban ami nincs jol atsutve, mefozve benne van az a bakterium ami toxoplazmat okoz ami karos lehet a magzatra. Ez a bakterium meg megtalalhato a foldben (ezert kell jol megmosni a zoldsegeket terhesen meg amugy is), a macska urulekbe. Vizbe is megtalalhato de nem a csapvizbe ami kezelve van, azt nyugodtan lehet inni.

Na most, hogy ki tekinti a kolbaszt nyers husnak es ki nem ez jo kerdes. Szerintem ha biztos forasbol van, foleg hazilag keszitett es fel lett fustolve akkor nem hinnem, hogy gond lenne. De legalabbis ez csak az en velemenyem. A szalonnaval nem tudom mi a helyzet mert nem tudom, hogyan keszul (nyersen van-e fustolve vagy fozve...).

2014. febr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Füstölt szalonnát ettem, de boltit. Ettől lehet akkor baj is?
2014. febr. 13. 12:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Figyelj szerintem azért ne vidd túlzásba az aggódást! Nem jó az se neked, se a babának. Nem lesz semmi bajod. Jól esett? Akkor egyél.
2014. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én terhes vagyok, és mindennap kolbászt eszek, meg szalonnát és sonkát, de mi magunk füstöltük, tehát házi. Szerintem a bolti is minimum annyi fertőtlenítő eljáráson átmegy, hogy ne legyen tőle bajod (ha egyáltalán látott húst..) tehát szerintem megeheted. Sokkal jobban félnék egy olcsóbb bolti felvágottól, mint egy jó minőségű házi kolbásztól. utóbbiban legalább tudom mi van, az előbbiben fogalmad sincs mi található, és mi káros és kinek a szervezetére.
2014. febr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elvileg nem nagyon lehet a toxoplazma miatt de én is nagyon kívánom az ilyen felvágottakat és eszem is igaz nem sokat..Nem lehetne lágy főtt tojást sem enni a szalmonella miatt viszont én csak úgy szeretem a tojást. Van már egy egészséges 18 hónapos fiam vele is ettem amit megkívántam.
2014. febr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én mindent ettem, amit megkívántam.
2014. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36hetes vagyok de most hallok erről elöször hogy kolbászt szalonnát nem lehet. Oké tudom hogy a nyers dolgokat nem lehet, de ezt a kettőt senki se mondta pedig egyértelmű mostmár. Eszembe nem jutott pedig milyen igaz. Mondjuk nem sokat ettem, de eddig semmi baj a vizsgálat is negativ lett rá anno. Szoval szerintem ehettsz.
2014. febr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tudom nem mai kérdés, de hátha segít valakinek. A szalonna és a sonka is hagyományosan több hétig ázik eszméletlen sós vízben, amit forgatni is kell, hogy mindenhol tökéletesen áttjárja. Ez szerintem alapból megöl benne mindent. Ezt követi a füstölés. A kolbász már kicsit más tészta, ott valóban a nyers darált hús van füsttel tartósítva. Én ettem terhesen, nem lett baj, de pl. vaddisznó kolbászt nem mertem enni terhesen.
2016. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!