Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet enni szalonnát terhesség...

Lehet enni szalonnát terhesség alatt vagy nem?

Figyelt kérdés
Azt olvastam mindenhol, hogy nem lehet terhesen nyers húst enni. Kívánom sokszor a füstölt szalonnát, és ettem is eddig, de tulajdonképpen az is nyers, főleg ha húsos is egy kicsit, ami nyilván finomabb, de főtlen, sületlen.Az a kis füstölés amit kap nem egyenlő a főzéssel.
2008. jan. 11. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az füstölve van azért nem teljesen nyers hús.

Én eszem is,a sonkát is.Nem hiszem, hogy ártana.Csak módjával nehogy túlzott hízás legyen belőle:)

2008. jan. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is sok helyen olvastam, hogy nem tanácsos a füstölt, dolog, de én is kifejezetten a sonkát, és a füstölt házi kolbászt kívánom.. és eszem is!!! :) Azt leszámítva hogy nálam szelet okoz más sztem nem lehet tőle. Figyi régen mit ettek az emberek??? Szalonnát meg zsíroskenyeret.. :) Mégis született pár milla ember :)))

jó babavárást!

Én eszek mindent amit megkívánok csak megpróbálom mértékkel tenni. :)

2008. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem a szalonnát, és eszem is.A nyers húsnál azt is mondják, hogy kerülje a kismama még a vele való érintkezést az elején.,dehát pl ha darált húsból csinál az ember valamit, és ízesíti sokszor nyersen egy kicsit meg kell kóstólni,és nincs mindig ott valaki aki megtegye.Én úgy gondolom, a szalonnától nem lesz semmi baj, hacsak nem az elhízás, ahogy írta előttem az szóló.
2008. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

A "Figyi régen mit ettek az emberek?" kérdés jogosnak tűnik, de régen nem feltétlen léteztek azok a "nagyipari" problémák amelyek ma veszélyt jelenthetnek a kismamákra - lisztéria és coli sem volt pl.

Ennek ellenére még mindig viszonylag ritkák ezek, aki ahogy gondolja.

2008. jan. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bettty ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak régen töbször ettek szalonnát és mégis egészséges gyereket szültek! Én is eszek ha megkívánom! Te is ehetsz nyugodtan PERSZE MÓDJÁVAL!

9 hetes kismama

2008. jan. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak főtt császárszalonnák is, azok már biztonságosabbak. De egyébként én is eszem mindenfélét. Kolbászt is. Megettem egy csomó lágytojást is már, mire kederült, hogy azt nem kéne talán. Szalmonellás nem lettem, a védőnő meg kinevetett, amikor toxoplazmára hivatkoztam, és kértem vérvételre beutalót.
2008. dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
90%
Én is megbolondulok a szalonnáért, mindenfélét megeszek, és már a család összes tartalék szalonnáját bevágtam.. Fogalmam sincs miért pont ezt kívánom. Szeretném kérdezni aki szalonnát kívánt terhesség alatt, milyen nemű lett a gyermeke? Köszönöm a választ!
2012. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az enyém kisfiú és szerencsére egészséges, nem ártott meg neki a szalonnaevészet :-))
2012. márc. 17. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!