Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, de nem érvényes...

Terhes vagyok, de nem érvényes a TB? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Esti iskolába járok, májusban érettségizek.20 éves vagyok. Nincsen ez sehova leírva vagy elmondva de szerintem ez a suli nappalinak számít mert minden juttatást kap még a családom utánam. Családi pótlék,adókedvezmény, én kapok diák igazolványt és ezekből gondolom hogy nappalinak számít. Voltam nemrég egy vizsgálaton SZTK-ban ahol vizsgálat előtt közölték hogy a Tb nem érvényes. Piros karika volt a nevemnél. Most kiderült hogy terhes vagyok, és mehetek vissza SZTK-ba, de előtte ezt az ügyet szeretném valahogy elintézni mert nagyon kellemetlen lenne megint azzal szembesülni hogy nem érvényes. Lehet hogy nekem tényleg fizetnem kéne magam után? De hát csak mellékállásom van és az sem bejelentett. Nekem még a suli van. Így nem tudom hova mehetek orvoshoz vagy mi lesz így hogy lehet majd fizetnem kell. Mi a teendőm? Tudna nekem ebbe valaki segíteni? Nagyon örülünk ennek a kisbabának, soha nem voltunk még ilyen boldogok de most tényleg nem tudjuk ilyenkor mi van. Hálásan köszönöm ha esetleg valaki tudna nekem ebbe segíteni!
2014. febr. 17. 19:50
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!

Találtam az oep oldalán egy ilyet hogy online lekérdezhető érvényes-e. Ezt adta ki: A megadott TAJ szám és személyi adatok egyazon személyhez tartoznak

és a TAJ szám érvényes

2014. febr. 17. 20:28
 12/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, nem tudom mi a fenéért kellett lepontozni, szerintem teljesen hasznos volt, amit írtam, és ahogy most olvastam a kérdező kommentjét, rendben van a TB-je, mert lekérdezte, tehát ennyi!
2014. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Én köszönöm neked a válaszod! Ma voltam az iskola igazgatójánál aki megerősítette hogy a járulékok miatt ez az iskola nappalinak számít, illetve voltam háziorvosnál aki mondta hogy a Tb érvényes. Online is többször ellenőriztem mindenhol azt adta ki hogy létezik és érvényes.
2014. febr. 18. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!