Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 héten magas vérnyomás és...

21 héten magas vérnyomás és vizesedés?

Figyelt kérdés
Múlt héten csütörtökön voltam orvosnál és 139/82-es volt a vérnyomásom 107-es pulzussal. Kaptam rá Normodipine vérnyomás csökkentőt. 1,5 hete keményedik naponta 5x legalább a hasam magnéziumot is szedek 3x2 naponta,ma reggel felkeltem és láttam,hogy elkezdtem vizesedni. Megyek ma orvoshoz,csak az enyém szabin van éppen. A védőnő azt mondta,hogy lehet hogy toxémia lesz vagy sómentes diétára fognak küldeni. Nem iszok sokat fél litert sikerül többet nagyon ritkán és nem is eszek annyi sós ételt... Félek attól,hogy mi lesz. Második terhesség az elsőnél semmi "bajom"nem volt. Szerintetek mitől lehet?
2014. febr. 18. 08:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
ugyan így vagyok, 21 héttől szedem a vérnyomáscsökkentőt nekem átlagban 145/102 volt a vérnyomásom tehát tényleg magas. Keményedni igaz nem keményedek. Több kevesebb sikerrel betartom a szénhidrát csökkentett, fehérjedús diétát, sózni sohasem sóztam de ugye vannak ételek amiben elkerülhetetlen. Rossz ivó vagyok én is habár most próbáltam figyelni, 1 hete kezdett szorítani a gyűrű az ujjamon az orvosom tanácsára 3-5 liter között iszom, ez segített...azt mondta mozgásban kell tartani a vesét, és akkor kisebb a vízvisszatartás.....egyenlőre úgy tűnik beválik. Fehérje még nem volt a vizeletemben remélem nem is lesz.
2014. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszát!


Voltunk kórházban 2 hete éjszaka(pont az orvosomnál) ott is kezdett magas lenni a vérnyomásom,leginkább a pulzusom szokott megugrani mindig. Meg az elején párszor magas volt. Nincs vérnyomásmérőm,de amikor átmegyünk mamámékhoz akkor ilyen 140 körül szokott lenni,így már egyszer szóltam,hogy magas volt a pulzussal együtt. Fiammal a szülés előtti napon volt a "legmagasabb" 132/84. Csak már eljutottunk oda,hogy szédülök és nagyon erős migrénes fejfájásom lesz és be is keményedek. Sajnos tegnap este óta folyamatos stressz ér és olyan,mintha valaki ülne a mellhasamon,fáj a fejem és szédülök,így gondolom hogy megint magas,fekszek és felkelek akkor sokkal rosszabb. Fiammal se vittem túlzásba az ivást a terhesség alatt,ott is örültem,ha 1 litert megittam és a 38.hétig nem is vizesedtem.

2014. febr. 18. 17:09
 13/13 anonim ***** válasza:
Inni muszaly erõltesd! Gondold vègiga te?tested nagy szàzalèka víz, ès most ki kell szolgàlnod a babàt is, õ testecskèje is több mint 70 szazalekban víz, plusz ott a magzatvíz ami 3 órànkent frissül...nehohy bajt okozz ezzel,sajàt vesèsdnek ès a kicsijènek sem tesz jót. Attól hogy az elõzõ teehessègednèl nem lett gond most lehet..
2014. febr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!