Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes kismama vagyok, de...

29 hetes kismama vagyok, de kb. : 15. héttől iszonyúan fájnak a combcsontjaim és a csípőcsontom. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Sokszor kelek fel óránként könnyes szemekkel. Pedig felpolcolom a lábamat és kismamapárnával alszom. Kérdeztem az orvostól, hogy szedjek-e csonterősítőt vagy bármi mást, azt mondta, hogy nem szükséges, attól nem fog elmúlni. Hozzáteszem imádom a tejtermékeket és mindennap veszek magamhoz valamelyik fajtáját. Tudtok valamilyen ötletet, mert már csak 3 órákat alszom, és nem akarok kimerülni szülés előtt. Köszi előre is.
2008. júl. 21. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szedsz Magne B6-ot? Mert az jó rá! Nekem nagyon sokat használt! Ha neked nem akkor kérdezd meg a dokidat vagy a védönödet!
2008. júl. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Augy én 16.héttöl már szedem a magnéziumot 3szor2-t és igy semmim se fáj!!!
2008. júl. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a magnezium a szalagokra es az izmokra jo. Lazitja oket. Neked kacium kell. A csopsegnek most erosodnek a csontjai es toled vonjak ki a kaciumot. Es ha nincs eleg a szervezetedben akkor bizony jonnek a fogak romlasa es a csontok fajdalma.


24 hetes kismami

2008. júl. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia

Nem akarlak elszomorítani, de én nem teljesen értek egyet az előző válaszolókkal. Nekem a csípőcsontom és a combcsontom ott fáj legjobban ahol a kettő találkozik, a forgónál. De sokszor a lábam már bokáig zsibbad, és olyan fájdalmaim vannak, h. szinte sírni tudnék. Ilyenkor se feküdni, se ülni nem tudok, a párom szokott megmasszírozni, az egy kis enyhülést ad addig míg elalszom.

Ha neked is ilyen jellegű a fájdalmad az attól van, hogy a medencecsontod fordul be (előre), illetve még valószínű, h. közben tágul is –helyet csinálva a szülésnek. A testsúlyod nő és a súlypontod átrendeződik (és ez még tovább nyomja a csípőt). Ez a folyamat mindenkinél kisebb nagyobb mértékben megvan, de nem mindenkinek okoz problémát. A folyamat a terhesség végéig eltarthat, javulhat ugyan, de nincs rá garancia. Nekem 12 hetes koromtól fájnak a csontjaim, olyasmi mint egy idegbecsípődés, hol az egyik oldal fáj jobban hol a másik...

Én is kérdeztem az orvosomat erről, és ő magyarázta el ezt a folyamatot és mondta, hogy sajnos biztos gyógyír (kenőcs v. ilyesmi) nincs rá, mondom nálam a masszírozás jött be egy kicsit, de attól sem szűnik meg.

Szóval, szerintem lehet neked akármilyen erős a csontod, v. szedhetsz b vitamint, v. magnéziumot ez nem attól függ!

Remélem enyhülni fog a fájdalmad, és ki tudod magad pihenni!

22 hetes pocakos

2008. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2008. júl. 22. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!