Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a gyors gyaloglás...

Szerintetek a gyors gyaloglás árthat? Többi lent.

Figyelt kérdés
2. babát várom. 5. hétben vagyok. 1 éve próbáltuk összehozni. Most január elejétől megint aktívan sportolok, illetve egy héten 2-4x futottam (az első gyerek előtt szinte minden nap, 6 hós terhességig teniszeztem). Összejött a baba. Tudom, hogy futni nem szabad, de gyors gyaloglás lehet? Nagyon hiányozna a sport. Sokkal jobban éreztem magam tőle.
2014. febr. 21. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a szervezeted jelzi, hogy mit lehet és mit nem. Én mikor terhes lettem, elmentem futni, és rögtön elkezdett fájni a hasam (persze azonnal abbahagytam). Menj el gyalogolni, az nem jár rázkódással, ha jelez a szervezeted, akkor hagyd abba.
2014. febr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz. En félórát rohanok szó szerint a dokihoz, semmi bajom 22 hetes vagyok.
2014. febr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi gond akkor simán
2014. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ami nem megeröltető, kimerítő, amiben kedved és örömödet leled, csináld :)

az a lényege a várandósság alatti mozgásnak, hogy ne legyen keményebb, mint korábban. ha pl. előtte futottál és most gyorsgyalogolsz, az nem árt.

de ha korábban nem testedzettél, most ne kezdj bele mondjuk egy rendszeres kocogásba, mert a szervezeted nincs hozzászokva.


én folyton mentem terhesség alatt, még fogytam is (valószínű, mertr a pocak nőtt, de a súlyom nem) :)

egészséges babát szültem, egészségesen, könnyen is szültem, hasam se repedt ki, és nem maradt, csak 4 kiló rajtam, de mondjuk szoptatás végével azt mondják ez is lemegy.


szóval: ami jól esik, és nem megterhelő (nem izassztó, nem zilálsz utána, és nem fájdítja meg a pocakod)


ha vérezgetnél, akkor viszont feltétlen hagyj fel a sporttal.


én amúgy is kötelezővé tenném a kismamáknak a friss levegőn való sétálgatást! :)


hajrá, hajrá :) és boldog babavárást kívánok :)

2014. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! Ja, az első baba szoptatásánál nekem is lementek a kilók, szülés után 6 héttel a terhesség előtti ruháimat hordtam, fél év múlva pedig még 5 kg fogytam. Pedig ettem rendesen, sőt...
2014. febr. 21. 10:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első 12 hétben kell nagyon vigyázni azokkal a sportokkal amiktől rázkódik a has vagy nyomás nehezedik rá. Szerintem talán a gyors gyaloglástól nem lesz baj de ha érzed a méhed körül hogy nem kényelmes inkább ne erőltesd és térj vissza rá a 12. hét után.
2014. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!