Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamin kérdés?! Kinek...

Terhesvitamin kérdés?! Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első terhességemnél elevitet is folsavat szedtem, 6. héttől voltam rosszul, de a komolyabb (egész napos) rosszullétek és hányingerek egy hét alatt elmúltak! Igaz, 19 hetes koromig minden nap hánytam szinte, de ez kb 5 perc alatt lezajlott, és utána semmi bajom nem volt már aznap! Ez így jó is volt, mert legalább tudtam, h minden oké a babával! Viszont most a második babával nagyon megszenvedek! Gravidát szedek, folsavat most nem mondta az orvos! Kb úgy néz ki, hogy 6. héttől 2 nap émelygés, nem vagyok 100%-ig jól, a 3. napon meg egész nap hányok, fekszek, és semmihez nincs kedvem, erőm! Az utolsó csepp víz is visszaköszön ilyenkor! Tegnap volt egy ilyen napom, ma meg már semmi bajom nincsen! Normálisan ettem, ittam, és egyáltalán nincs hányingerem! Lehet, hogy a gravida okzná ezeket? Nem zavarna, ha így maradna, de mivel van egy 2 és fél évesem, nem tehetem meg mellette, h kidőlök egy napra... Szedem a B6-ot, de az ilyen napokon mit sem ér! Váltsak vitamint, vagy valószínűleg mindegyik ezt váltaná ki? Előre is köszi a válaszokat!


7+5 hetes km


2014. febr. 21. 11:00
 1/8 Lienah ***** válasza:

Én Elevitet szedtem egészen sokáig, aztán az orvosom javaslatára (non-stop hánytam, rosszul voltam) váltottunk, azóta semmi bajom.

Most Neo-Ferro-folgammát, Magnosolv-ot és Calcium Sandoz-t szedek, mellette meg sok gyümi és zöldség.

2014. febr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű,h a vitamintól van. Egyszerűen nincs 2 egyforma terhesség. Sokan vannak úgy,h az egyik gyerekkel semmi probléma, következő babánál meg jönnek a rosszullétek - vagy fordítva. Én Gravidát szedtem a terhességem első 5 hónapjában, semmi bajom nem volt. (Azért váltottam, mert a gravida tartalmaz glükózt és szacharózt, a cukrom pedig magas lett a terhelésesen - és otthoni mérésekkel úgy vettem észre,h fel is viszi a cukromat.) Most LadeeVit-et szedek, ezzel sincs semmi bajom. Én amúgy végig szedtem (most is) vasat, folsavat és magnéziumot is.

De ha gondolod, próbálj ki egy másik vitamint, h meglásd, okoz-e változást.

Kitartást, és remélem, hamarosan jobban leszel :)

35hkm

2014. febr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én gravidát szedek de mondta a dokim hogy a terhes vitaminokat este vacsi közbe kell bevenni és akkor nincs hányingere az embernek tőle. sokan rosszul vannak ezektől a vitaminoktól de ennyi a titok hogy estefelé kell bevenni.
2014. febr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pregnacare
2014. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbálom este bevenni a gravidát, hátha...
2014. febr. 21. 12:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Én Pregnacare-t és Gravidát szedtem. Mindkét terhességemnél a 7-9. hét között émelyegtem csak. Ha jól emlékszem, a tájékoztatókra rá is van írva, hogy csak teli gyomorral, főétkezés közben/után ajánlott bevenni.
2014. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a mostani terhességed miatt vagy rosszul nem pedig a gravidától.

Étkezés után kell bevenni.

Egyébként ez a legjobb, árban is és készítményileg is. Ebben benne van az összes vitamin ami csak kell, kiegészítésre pedig ezért nincs szükség, valószínűleg az orvosod ezért sem mondta.


22 hkm

2014. febr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én Hipp Natal szirupot iszok, nekem bevált.
2014. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!