Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a normális szénhidrátbe...

Mennyi a normális szénhidrátbeviteli "keret" egészséges terhességben, normál testsúly esetén?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy terhességi cukorbetegség esetén vagy magas BMI esetén 160-180gr/nap. De mennyi normàl esetben? Nem vagyok túlsúlyos (BMI:24), esélyem is kicsi a terhességi cukorbajra( családban sem volt, elözö terhességemben sem volt), de nem is szeretnék sem elhízni sem cukros lenni. A 180gr-ot kicsit keveslem magamnak... :) Tud valaki segiteni?
2014. febr. 26. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyi, amennyit a terhesség előtt ettél.
2014. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk sem volt a családban cukorbeteg, túlsúlyos sem voltam,első terhességemnél nem volt gond, 2. terhességnél már volt gond.
2014. febr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia, egy felnőtt nő átlag szénhidrát igénye (természetesen nem sport, vagy kemény fizikai munka esetén) olyan nagyjából 250 szénhidrát/nap és 1800-2200 kalória.
2014. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltatok! Igen én is abban reménykedtem hogy valahogy ugy van ahogy kedves 3-as irtad! :) most pont igy eszek kb 2000kal és 200-220 gr szénhidrát egy nap.

Sajnos nekem is eszembe jutott hogy akármelyik pillanatban diabeteszes lehetek. Ezért is szeretnék nem túllèpni legalább a normális keretet. Ez is nehéz de a 180-at alig tudom tartani. Persze ha igy alakul muszáj lenne. Ezzel meg tudom elözni nagy valoszinüséggel ugye?

2014. febr. 26. 10:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Terhességben bármire rá lehet görcsölni, te most a szénhidrát bevitelre akatál rá :). ne aggódj azon, h cukros leszel, amúgy akkor is lehetnél az, ha alig vinnél be, mert nem csak ezen múlik, presze rásegíthet. én pl világ életemben imádtam az édességet, jóval többet eszem, mint az átlag. terhesen is nagyon kívántam, a terheléses vércukornál nekem kimondottan jólesett a citromos cukros lötyi. abszolút ideális értékeim lettek. azért visszafogtam magam, de bizony így is voltak napok, amikor kétp ofára zabáltam az édességet. BMI szerint alultáplált voltam fogantatáskor, és 3 hónappal a szülés után visszanyertem a szokásos alultáplált BMI-met úgy, h sosem számoltam a kalóriákat és ha megkívántam, ettem édességet. és hát, sokszor megkívántam. arra figyeltem viszont, h értékes tápanyagokat is juttassak be mellé. sok hal, hús, zöldség, piros gyümölcsök embertelen mennyiségben...
2014. febr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor Te nem vagy az a hizékony tipus. Sajnos annak akinek hajlama van rá... Én 20 kgt hiztam az elsö terhességkor, és pajzsmirigy alulmüködésem van igy már attol is hizok ha a 2000 kaloriát betartom és a zőldségeken gyümőlcsökön kivül egyáltalán nem eszek édességet. És ugy is 200gr körül jön ki a szénhidrát. De tényleg szigoruan betartom, se csoki, se pékáru, se cukrászda, se üditöital... Már hiztam 2 kg.t pefig csak 7 hetes vagyok. Nagyon irigyellek hogy ilyen jó adottságaid vannak.
2014. febr. 26. 12:00
 7/7 anonim ***** válasza:

ja, azért így más. ebben az esetben megértelek...


utolsó vagyok

2014. febr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!