Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lágy sajtot ettem, utólag...

Lágy sajtot ettem, utólag tudtam meg, hogy ezt is kerülni kellene. Más is járt így? Nem lesz belőle gond?

Figyelt kérdés
Annyi mindenre mondják, hogy ezt ne edd terhesen, azt ne edd, de már most elegem van ebből. Sajnos már így is ettem pár olyan dolgot, ami elvileg tiltólistán van, de engem már nagyon frusztrál ez az egész. Az ember már vendégségbe se merjen elmenni meg étterembe????
2014. márc. 8. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Van pár dolog amit kerülni kell vagy legalábbis érdemes, de nem jelenti hogy gondot okoz. Pl nyers tojást ne egyél, mert ugye a szalmonella, de az nem terhesen sem a legjobb ha elkapod, de terhesen nemcsak neked rossz..... A nyers hús is a fertőzés, bacik, akármik miatt nem jó, tehát a tatárbifsteak is tiltó listás, de nem azt jelenti ha eszel belőle akkor bajotok lesz, csak az ugye romlékonyabb és terhesen ezek sokkal több gondot okozhatnak. A lágy sajt is olyan, hogy lehet benne olyan baci, de szerintem ha nem romlott, rendesen tároltad, frissen etted meg akkor nem hinném, hogy gondot okoz.

Én mikor terhes lettem de még nem tudtam róla házilag készült majonézt ettem, utólag úgy voltam vele, most már mindegy.... de semmi bajom nem lett tőle, mármint nem lettem rosszul stb szóval friss volt a kaja, de nyilván utána már figyeltem ilyenre.

Szóval szerintem a hangsúly azon van, hogy ezek a termékek romlékonyabbak és ilyenkor még veszélyesebb.

2014. márc. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Edd, ami jól esik.. persze a nyers tojást, nyers húsból, halból készült dolgokat kerüld,na meg a penészes sajtokat. Milyen lágy sajtot ettél ?
2014. márc. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mert vendégségbe voltam és a hamburger zsemléje volt megkenve valami sajtfélével, de nem kérdeztem meg.....Valami sárgát is láttam benne, azt se tudom, hogy tojás volt e az.... Igazából sajtból többfélét ettem már terhesen, kockasajtot, mozzarellát, nem sokszor, de volt rá példa.
2014. márc. 8. 16:43
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is írta, azért nem ajánlott ezeket enni, mert romlandóak. Tehát nem azért mert vannak benne olyan anyagok, amik eleve ártanának a babának.

De ha nem romlott, az ég világon semmi bajod nem lesz (a babának sem). Azt meg gondolom már észre vetted volna, ha gyomorrontást okozott volna. A sajtot biztos hűtőben tartották, nem pedig a márciusi napsütésben érlelte vki az ablakában. Azért sem kell ezen annyira parázni, mert a legtöbb ételmérgezés nyáron fordul elő (pl. szalmonella).

2014. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Cheddar sajt és füstölt sajtszósz volt benne
2014. márc. 8. 16:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Na, ezektől semmi bajod nem lesz. Ahogy a mozzarellától meg a kockasajttól se. Nyershús, nyers tojás, házi füstölt cuccok, én ezeket kerültem terhesen. Néha egy pár falat camambert azért becsúszott, nem napi szinten.
2014. márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én camamber sajtot ettem és semmi se tõrtént!
2014. márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy korábban írták!Ezeket nem azért ajánlott kerülni,mert kimondottan rosszat tesz a terhes nőkkel,vagy a babával,hanem mert egy esetleges ételmérgezés fokozottan veszélyes egy állapotos nőnél.

Én ettem simán lágy sajtot első terhességemnél,nem tudtam róla,hogy nem szabadnak:)

Ja és nyers tojást is ettem,szintén vendégségben,a padlizsán krémben volt és csak utólag szóltak róla...:/

Ne aggódj,nem lesz bajod!:)

2014. márc. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Hozzánk jöttek vendéget és köztük egy terhes volt. Persze több féle kaját csináltam köztük volt márványsajtos is, ez egy krém volt, tehát nem volt megfőzve vagy ilyesmi, szóltam neki, hogy azt úgy tudom terhesen nem ajánlott enni (penészes sajt). Hát azért megkóstólta és ízlett :) többet is evett belőle. Most már ovis a lánya :) semmi baja.

2014. márc. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem törődtem semmilyen listával, azt ettem, ami volt, vagy megkívántam (jó, nem ilyen csípős kajákra vagy kólára kell gondolni), de problémamentes volt a terhességem is, meg a kisfiam is makkegészséges nagy baba volt. Úgyhogy: a lágy sajttól nem lesz semmi bajotok.
2014. márc. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!