Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora súlyt emelhetek ami...

Mekkora súlyt emelhetek ami biztonságos?

Figyelt kérdés
11 hetes terhes vagyok, van egy 4 éves kislányom akit minden reggel oviba viszek és hozok biciklivel, akit ugye az ülésbe kell ültetni, kivenni... jó húsban van olyan 15-16 kilogramm. Ezt még vajon emelhetem biztonsággal, vagy oldjam meg másképp?
2014. márc. 9. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 15 hos a gyerkocom és 12 kilo. Naponta vagy 100x fel le emelnem, etetoszekbe, babakocsiba, autóba, bevasarlokocsiba...stb. szerintem emelheted, úgymond megszokta a szervezeted a terhelest, nem lesz semmi baja a babának :)
2014. márc. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok, lemaradt h 5 hetes terhes vagyok :)
2014. márc. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, idáig még nem volt baj belőle :)
2014. márc. 9. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Én elèg "férfias" munkát vègeztem és azért elég sokat kellett emelgetni. Az én dokim azt hozta fel példának, hogy ha valaki eddig nem mászott hegyet, az lehetőleg ne a babavárás alatt kezdje el. Szóval ha eddig is beletartozott a napi rutinodba, nem lesz baj. A tested úgyis jelez, ha sok a teher. Boldog babavárást! :) 30hkm
2014. márc. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, neked is minden jót! :)
2014. márc. 9. 15:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is 4 éves.Most 31.hetes vagyok,és már 2-3 hete én tehernek érzem az emelgetését,de eddig emelgettem minden gond nélkül.Most már szokott keményedni a pocakom,ezért nem emelgetem,szerencsére megérti,ő is több mint 15 kg. Szerintem míg úgy érzed emelgetheted még.Később meg majd meglátod,hogy bírod.
2014. márc. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fiam 12 kg, 20 hónapos, naponta legalább 20-szor emelgetem (pelenkázás, lépcső, földön fetrengős hiszti), még megtartani is sokszor nehéz mert ki akar "lendülni" a kezemből, vergődik amikor hisztizik és felveszem. 31 hetes vagyok, kis termetű de már megszoktam az emelgetést, és amíg nincs gond, emelgetni is fogom. Volt már hogy nagyon elfáradt a pocakom, esetleg fájt is, akkor visszavettem a tempóból és sok magnéziumot szedtem, az mindig segített. Ami kellemetlen, az a kiságyba való behajolgatás és amikor onnan veszem ki a gyereket mert akkor még messzire is kell érte nyúlni, de eddig abból sem volt baj. Szerintem emelgesd nyugodtan, a pocakod jelez ha nem bírod.
2014. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5 hetes km vagyok. Fiam 14 hónapos és 13 kg. Egész nap emelgetem, meg se kottyan. Első terhességemnél a mosott ruhákat se tudtam felemelni, mert már fájt. Megszokás kérdése gondolom....
2014. márc. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!