Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30hetes vagyok! A védőnő mi...

30hetes vagyok! A védőnő mi mindent tud megmondani a vizeletből? Bármilyen problémát észre vesz? Bocs de elég analfabéta védőnőm van és nem bizom benne hogy elmond mindent!

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 07:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazából nem kell nagyon értenie hozzá, amit ők használnak, egyszerű. Egy tesztcsíkot tart a vizeletbe és a színes skálán megnézi, hogy melyik szín sötétedik el(és le van írva, hogy az mit jelent) Ezt talán nem rontja el(-: Az igazi az a laboros vizeletvizsgálat.
2009. dec. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En rakerdeztem a vedonotol itt harom dolgot neznek (kulfoldon elek):

Proteint, glukozt (a glukozt azert nezik mert itt nincs terheleses cukorvizsgzlat hanem glukoz csikkal ellenorzik a vizeleted, ha megjelenik a glukoz akkor kuldenek vervetelre mert magass a cukorszint). En otthon is szoktam ezt nezni, rendeltem glukoz csikokat mert sajnos eleg ritkan van idopont es panikolos tipuis vagyok. :) Tovabab meg egy fajta bakteriumot neznek (sajnos nem emlekszem a nevere), ha ez jelen van akkor kesobb koraszuleshez vezethet vagy egyeb gondokat okazhat de lehet kezelni antibiotikummal. Szerintem, ha gond van akkor biztosan szolnak.

Boldog babavarast!

30 hetes kismama

2009. dec. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

fehérjét, cukrot, bacikat és acetont néznek. Valóban egy tesztcsíkkal nézik, elég nehéz lenne elrontania.

A cukor a rejtett cukorbetegségre utal, bár állítólag egy bizonyos mértékben a kismamáknál előfordulhat.

Az aceton szintén ezt jelentheti, a cukorbeteg kismamáknál vagy kevés folyadékbevitelt, vagy éhezést mutat.

A fehérje a retteget terhes toxémia miatt fontos, bár ehhez társul a magas vérnyomás, lábdagadás.

A baci húgyúti fertőzést mutat. Úgy olvastam itt, hogy vannak orvosok nem foglalkoznak ezzel, nekem kikezelte antibiotikummal.

Remélem segítettem valamennyit.

Minden jót!

(31. hetes mami)

2009. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!