Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második (többedik) terhesség...

Második (többedik) terhesség tényleg ennyire más?

Figyelt kérdés

Második (harmadik igazából, egy vetéléssel végződött) terhesség, lombikos, 6. hét végénál vagyunk. Az első terhességem teljesen simán zajlott, az elején sem volt szinte semmi tünetem, a 9-10. hét környékén jelentkezett először alváshiány, mellfeszülés...most meg (mondjuk progeszteronpótlást kapok) reggelente émelygek, akkora a hasam, hogy a munkahelyemre alig tudok rendes ruhát felvenni, szinte csak gumis derekú cicagatyót (fel van puffadva a hasam, mintha legalább 12 hetes lennék)hosszú pulcsival...

Leírnátok a második (többedik) terhesség nektek miben volt más, mint az első(előzők)? Hamarabb kezdett el látszódni a pocitok? Mennyivel? Nekem az elsőnél már a 12.-13- héten egyértelmű volt, szinte mindenki észrevette.

Most fenn áll az esély ikerterhességre is.

Köszi a válaszokat:-)


2014. márc. 10. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem jelenleg a második terhességem teljesen más, abszolút eltérő. Mindenkinek más, van akinek jó tapasztalatai de vannak akiknek rosszak vannak.

Első terhességem: az elejétől a végéig "rókáztam", szédültem és rosszul voltam. Most jelenleg a második terhességem: nincs rosszul létem se hányingerem semmi, úgy érzem magam "mintha" nem is lennék terhes. De viszont a farcsontom, szeméremcsontom és a csípőm iszonyúan fájdalmas és a mozgásban is korlátoz főleg reggelente és esténként. Úgy érzem, mintha nem aludnék semmit sem, pedig ez nem így van, mégis fáradt és álmos vagyok. A hasam is fel van puffadva, de ezen lehet segíteni, én most sűrűbben iszom joghurtot pl. actimelt. kerülöm a puffasztó ételeket, fűszereset és így ezzel könnyebb. Tehát két különböző terhességem volt/van. Persze nincs egyforma terhesség.


Boldog babavárást kívánok neked!


23 hkm

2014. márc. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem az első terhességem maga volt az álom. Nem voltak tüneteim, nem voltam rosszul, nem puffadtam, dolgozni is tudtam, a hasam csak a 23 héttől kezdett el látszani. Még csak fáradt sem voltam.

Most a második terhességem egészen más. Már a terhesség elején jöttek a tünetek, mellfeszülés, hasszurka, szag érzékenység, most pedig már émelygés szinte egész nap. Reggelente szédülök, gyenge vagyok, alig tudok elkészülni. Kínszenvedés dolgozni jönni. Állandóan aludnék, fáradt vagyok, a hangulatingadozásról már nem is beszélek. A hasam már most akkora, mint 20 hetesen volt,de szerintem még csak a puffadástól. Szorítanak a nadrágok, már most. Nyilván pihenni sem tudok annyit, mert munka után ott a család, gyerkőc (5 éves) aki még igényli a társaságomat. Szóval teljesen más a második terhességem, de minden hátrányával együtt a legcsodálatosabb érzés amit egy nő érezhet. :) Boldog babavárás Neked! 8 hetes kismama

2014. márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek is boldog Babavárást:-)
2014. márc. 10. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!