Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ajánlatos abbahagyni...

Kismamák, ajánlatos abbahagyni a terhesvitamin szedését a 30. héttől? Lehetséges, hogy jobban hízok tőle?

Figyelt kérdés

Szedek napi fél gravidát, 2x1 magneB6-ot és C vitamint.

Elhagyhatom a gravidát? Mennyire kell a babának a plusz vitamin?


2014. márc. 10. 08:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és még béres vasat is szedek, mert eléggé vérszegény vagyok :(
2014. márc. 10. 09:00
 2/8 anonim ***** válasza:
A terhesvitamin nem hízlal (max. étvágyat csinálhat a B vitamin) és elsősorban nem a babának kell, hanem az anyának, mert a baba elveszi, amiből "építkezik" - és ez így lesz a szoptatás alatt is.
2014. márc. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hízni vitamintól nem lehet. Ez hatalmas tévhit. És óriásbabád sem lesz tőle.

Nekem a következőket ajánlották (nőgyógyász, védőnő, háziorvos): hagyjam abba a 20., 28., 32. héten.

Viszont a) én jobban érzem magam attól, hogy szedem; b) az ismerős kismamák szerint érdemes a szoptatás végéig szedni.

Úgyhogy, ahogy érzed. Én tuti szedem a szoptatás végéig, és utána is, csak akkor már nem a baba miatt, hanem magam miatt.

32hkm

2014. márc. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Előző szülésemnél szedtem egészen a szoptatás végéig, csak olyanokat hallottam, hogy ha végig szedjük a magzatvédő vitamint, sokkal nehezebben tágulunk szülésnél, mert keményebb a méhszáj.


Hát nem tudom, hallani sok marhaságot...

2014. márc. 10. 10:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha "megköveztek ha nem" nekem az orvosom mondta 14 hét után, hogy olyan vékony vagyok, ne szedjem tovább. A védőnő jól ki is akadt.. És nagyon jó orvos.. De ezt mindenki maga dönti el (normális vérkép mellett) Az biztos, ha véletlenül kimarad a calcium és a magne b6, éjszaka égtelenül görcsöl a lábam. Abba is hagytam, de magne b6-ot pl. 6 db-ot szedek. Meg calcium, vas, d vitamin, folsav. Csak oda kell rá figyelni, hogy elteljen min 1-1 óra köztük, ez macerás. Heti 1x elevit. De szoptatás alatt én is fogom szedni.
2014. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a magnéziumnak van görcsoldó hatása - erre szokták mondani, hogy a terhesség vége felé esetleg már hasznos méhszáj-tágító szülés előtti keményedéseket, jóslókat (amik túl korán ugye még nem kívánatosak) "megelőzi" vagy a terhességet/szülést hosszabbá teszi - és ezért szokták a szedését abbahagyni "ízléstől függően" a 30 akárhányadik :) héten.
2014. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak saját tapasztalatot tudok mondani: szedtem a vitamint, 16. hétig minden nap, aztán 3 naponta. (Elevitet) MagneB6-ot a 37. héten hagytam abba, málnalevél teát ittam, nem híztam többet, vagy jobban sem a végén - értsd úgy, minden "átlagosnak számított" 13kg-ot híztam a végére összesen. Fiam született 3470gr, 49cm 39+1-en kicsit több mint 4 óra alatt.

Hogy mi miatt alakult így, azt mindenki döntse el magának, de most is így fogom csinálni! 8-)


Ja! És előzőnek igaza van! 8-)

Könnyű szülést!

2014. márc. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kimaradt: C-vitamint én is szedtem minden nap, meg 2 naponta omega3-at.
2014. márc. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!