Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van/volt itt valakinek szülés...

Van/volt itt valakinek szülés ELŐTTI depressziója?

Figyelt kérdés
Már 1 hónap sincs hátra és elszállt minden erőm. Eddig olyan tettrekész voltam, lelkes és optimista. A terhesség sem igazán viselt meg. Nem vagyok az az igazi ősanya, a gyereket főleg a férjem miatt vállaltam be, mert úgy éreztem, nem férne bele az én kutyás életstílusomba, plusz sok családtagom van, akinek a génjeit nem szívesen örökíteném tovább:( De amikor terhes lettem, hamar túltettem magam a félelmeimen és hihetetlen csodaként éltem meg ami velem történik. Most viszont a szülés előtt néhány héttel elfogyott belőlem minden optimizmus. Mint amikor elmúlik a szerelem és rózsaszín szemüveg nélkül nézel a másikra. Így gyászolom a régi életemet. Én szerettem úgy élni, ahogy éltem. Szerettem esténként a kutyáimmal összebújni és velük babázni...De ezt nem ragozom, mert senki sem érti meg, főleg nem az ősanyák. Egyszerűen csak gyászolom a kutyáimat.

#kutya #szülés előtti depresszió
2014. márc. 11. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam róla, de megértelek. Pedig a Te szavaiddal élve ősanya vagyok. :) A kutyusokat attól, hogy Babád lesz, szeretheted, sőt ők is szeretni fogják a kisbabát, attól függetlenül, hogy biztos hiányzik nekik a régi éned. Ne félj a génektől, nagyon sok múlik a szülők nevelésén, hozzá állásán. Nekem is lehetne félni valóm, de kizártam az életemből. Megkérdezhetem hány éves vagy? Nekem így 30 fölött az a véleményem, hogy a legcsodálatosabb dolog ami egy nővel történhet, ha megtalálja az életben a társát, és gyerekük születik. Benne ott lesztek mindketten, mégis egy külön személyiség lesz. Biztos lesznek nehéz pillanatok, lemondások, de hidd el úgy fogod gondolni, nélküle nem lenne teljes az életed, életetek. :) Remélem nem voltam túl "sok".

Egy szintén pár hét múlva anyuka

2014. márc. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
35 vagyok. A kutyusaim elmúltak 10 évesek. Túl vagyunk néhány nagyon súlyos betegségen, egy részük a korral jár. Ha betegek, én mindig ott voltam velük, el nem mozdultam mellőlük, ha kellett, szabadságot vettem ki, olyankor képes vagyok a földön mellette feküdni éjszakákon át, hogy halljam, lélegzik-e még...Amikor voltak azok a hatalmas félelmetes gonosz szélviharok, képes voltam értük hazabiciklizni úgy, hogy fák dőltek ki körülöttem, mert annyira tudtam, hogy veszélyben vannak az udvaron. És most nem tudom, mi lesz ha betegek lesznek. Ezek az utolsó éveink együtt, hiszen már idősek. De a gyerekvállalással sem várhattam tovább 35 évesen:( Csak nem szeretném azt se, ha a gyerek inná meg a levét annak, hogy úgy érzem, szétszakadok. Neki egy teljes anyára volna szüksége:( Ha a kutyák mégse fogadnák őt jól, abba bele se merek gondolni...
2014. márc. 11. 22:29
 3/10 A kérdező kommentje:
...és köszönöm a választ, kedves ősanya:) Egyáltalán nem volt sok. Az igazi ősanyáktól nem ilyen válaszokat szoktam kapni. Majd kérlek írd meg privátban, ha meg van a baba, és hogy hogy vagy. Én ápr.3, bár szerintem előbb kell jönnie. És Te?
2014. márc. 11. 22:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ezt nagyon sokan érzik, csak épp nem a kutyusaik miatt, hanem a munkájuk, a régi életük, a lusta reggelek miatt. Nagyon sokan, még olyanok is, akik igazán, tiszta szívből vágytak babára, azt érzik a terhesség alatt/végén, hogy elveszítik a régi életüket és most vége a világnak. Aztán, amikor rájönnek, hogy hopp, egy gyerekkel is van élet, akkor megnyugszanak.

Pont ezen mentem át én is, és bár voltak kutyáim, nem pont miattuk aggódtam. :) Inkább azért, hogy így hogy lesznek spontán programjaink a férjemmel, hogy fogok délig aludni és hogy fogok a barátnőimmel lógni, ha épp úgy tartja kedvünk. Hát kérem szépen sehogy! :) De ehelyett lett egy babás életem, babás barátnőkkel kezdtem lógni, babás programokra jártunk a férjemmel és aludtunk akkor, amikor a baba is. :)

Szóval lett egy új életünk, ami semmivel sem rosszabb a réginél.

Egyébként meg aki így tud ragaszkodni a kutyáihoz, abból biztosan hasonló anyuka válik majd. Nem aggódom, mert ha majd megszületik a baba és látod, hogy hogyan is tudod összeegyezteti a kutyákat vele, akkor majd megnyugszol.

Ez most főként a hormonok játéka! Boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!

2014. márc. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem lépj túl a bűntudaton, mert úgy érzem, főleg az az érzéseid forrása. A gyereknek boldog anya kell, nem teljes.

Jelenleg nincs kutyám, de nagyon szeretnék, valószínűleg még idén szerzek is.


Ha a kutya jól van nevelve, akkor nem lesz gond a babával sem. Szép az idő, a kutyasétáltatást össze lehet kötni a gyerek sétáltatásával. A gyereknek pedig kifejezetten jót fog tenni a kutya, mind az immunrendszerének, mind érzelmileg.


Az sem utolsó szempont, hogy minden csecsemő mellett eljön legalább egyszer a "na most már elegem van" pillanat. Mert sokat sír, mert nem tudod miért sír, stb. Ilyenkor neked tök jó lehetőség a kutya, rácsatolod a pórázt és kisétáljátok vagy kilabdázzátok az ideget.


Ne vagylagosan gondolkodj, a gyerek érkezéséből a kutyák és a gyerek is profitálni fognak!

2014. márc. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Ja, még valami: nem kutyás körökben ezért csúnyán néznek, de - másfél-két éves koráig a gyereknevelés és a kutyanevelés nem sokban különbözik. Ez a gyakorlatod már megvan. Csak a kutya nem kezd el beszélni 2 éves kora körül, a gyerek meg igen. :)
2014. márc. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha megszületik a gyereked, átértékeled a dolgokat. Rájössz, hogy a kutya az csak kutya.
2014. márc. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kezdem magam kihúzni a letörtségből, próbálok optimistább lenni. Utolsó válaszolónak biztosan mondhatom, hogy nem lesz a kutyám csak kutya, mert nem fogok 10 évet kitépni a szívemből. Nem minden kutya iránt érzi az ember azt, amit én érzek. Még én magam sem szerettem/szeretek minden kutyámat egyformán. Van a kutya, aki kutya és van a kutya, aki őrült szerelem. Ismerek olyan embert, aki csak nyugdíjas korában értette meg, miről beszélek. Kapott egy kiskutyát, akit túl korán választottak el az anyjától, majdnem elpusztult, de kolléganőm megmentette. Az a pici kutya úgy ragaszkodott hozzá, hogy pl. mosogatás közben a papucsán aludt, ami a lábán volt és úgy mosogatott, hogy fél lábbal megpróbált egy helyben maradni, fel ne ébressze a kiskutyát. De ha az felébredt, ment a lába és a papucsa után:) Az ő lánya is csak mostanában találta meg az ő nagy kutyaszerelmét, aki 4 éves korában halt meg leukémiában. Azt zokogta, hogy sose hitte volna, hogy ennyit jelenthet egy kutya. Azt mondta, tudom jól, mit jelentenek számára a gyerekei, de higgyem el, nem tudják neki pótolni. A gyerek nem tudja pótolni a kutyát és a kutya se tudná a gyereket. De leélt majd 40 évet mire ezt átélte. Van azóta kutyája, 3 is, de azok csak kutyák. Már csak amiatt is így alakult, mert nem hallgatott rám, és nem várta meg, míg újra szerelmes tud lenni egy kutyába. Én már gyerekként megtaláltam a nagy kutyaszerelmemet, de aztán voltak kutyáim, akik csak kutyák voltak. És vannak a mostaniak, akik sosem lesznek csak kutyák. Ezt én jobban tudom, mindenki másnál.
2014. márc. 12. 21:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Húú, látom tényleg nagyon mélyen érint ez a megcsalásos dolog. Biztosan minden rendben lesz. Annyit megteszel, hogyha meglesz a baba, megírod pár szóban, hogy akkor milyen érzések kavarognak benned?
2014. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És mennyien mondták ezt, mint te.. Pont a múltkor volt erről egy kérdés, hogy miért van az, hogy sok ember, aki a baba előtt az élete szerelmének tartotta a kutyát, egy ágyban aludt vele, csókolgatta, becézgette, kinyalta volna a seggét is helyette, az a baba megszületése után végre csak kutyaként kezel egy kutyát. Sok válasz jött, és mindegyik kutyaimádó átértékelte, hogy mennyit is ér egy állat.
2014. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!