Terhesen nyaralás?

Figyelt kérdés
Ez a 2. próbálkozós hónapunk, nagyon úgy érzem, hogy most sikerült, májusba megyünk nyaralni. Párom mondta, hogy nem tudja, mennyire tenne jót nekem terhesen nyaralni menni, ráadásul Dubai-ba megyünk, ott meg nagyon meleg is van, és fél, nehogy valami bajunk legyen. Szerintetek van okom aggódni? Ha ebben a hónapban terhes is lettem, akkor is 2-2,5 hónapos lennék akkorra. 24-én derül ki, hogy van-e baba, vagy nincs, de akkor is még áprilisban és májusban is van esélyem teherbe esni. Mi a véleményetek? Természetesen elmegyünk nyaralni, és emiatt védekezni se fogunk, csak azért foglalkoztat a téma, hogy gondolkozzak-e előre valamin esetleg, vagy ilyesmi. :) Köszi előre is!

2014. márc. 12. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Kell oda kötelező oltás? Mi Egyiptomban voltunk és ott az étkezésre és folyadékra kellett nagyon figyelni.A sógornőm így is benyalt valamit és szinte végig hányta és a wc-n töltötte az egész utat.Csak palackozott dolgokat igyál,még a jégkockára is vigyázni kell!!!
2014. márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem kell oltás. :) Szerintem párom attól fél, hogy elvetélek esetleg. Máskor azt mondta, hogy a 12. hétig úgy fog rám vigyázni, mint a hímes tojásra, nehogy elmenjen a baba. Utána már talán nem olyan veszélyes. :) Szóval félt, ezért gondoltam rákérdezek, van-e okunk valamitől tartani.
2014. márc. 12. 15:51
 3/9 anonim ***** válasza:
A vetélés kockázata itthon is megvan.Az első 12 hét rizikós és sok oka lehet,ha elmegy a baba.Ha nem erőlteted túl magad pl. több km-es gyalogtúra és a kiszáradás miatt vigyázol arra,hogy ne szedj össze hányós-hasmenéses dolgot,akkor mindegy a helyszín,ugyanannyi esélyed van egy egészséges terhességre,mintha itthon ülnél.
2014. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly a magyar hőhullámban ment el a babám 8 hetesen. Az orvos azt mondta, hogy nincs vetéléshullám kánikulában, de nem lehet kizárni az egyéni érzékenységet.

Azzal számolni kell, hogy tűző napra nem ajánlott menni (akkor meg mit csinálsz egész nap?), illetve a hasmenős-hányós dolgok is veszélyesek. Nem fogod tudni, hogy a terhességtől hánysz vagy a vacsorától... Ha ez lázzal is jár, az kimondottan veszélyes.


HA most összejött a baba, nyilván érdemes a saját dokidat megkérdezni.

Ha nem jött össze a baba, és nem kockáztatnék, és várnék a nyaralásig. Hidd el, borzasztóan kegyetlen dolog összezárva lenni az abortuszosokkal a kórházban, és azon rágódni, hogy mit rontottál el (nyilván semmit...), mert te ezt nem akartad. :(( Nem beszélve a mellékhatásokról, én azóta is alig menstruálok.

2014. márc. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem kell aggódnod. Azért azt tudod gondolom, hogy sok kismama nehezen viseli a terhességet az elején. Hányinger, hányás, émelygés, rosszközérzet. Ne adja Isten, de ezek is ronthatnak el egy nyaralást. Na, de ne legyünk pesszimisták, jó nyaralást. :)
2014. márc. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nah hát erre a rosszul létes dologra pont nem is gondoltam. :( Remélem nem leszek rosszul állandóan, anyum egyik terhességénél se volt rosszul (4x volt terhes). Remélem öröklöm majd tőle ezt is. :) Voltunk már egzotikus országban, ahol teljesen más az étkezés, ott se volt szerencsére semmi bajom (hányás, hasmenés, ilyesmi), pedig ettem mindent. :) Csapvizet sehol nem iszom meg, még itthon se szívesen. Úgyhogy nagyon remélem, nem lesz gond. :)
2014. márc. 12. 16:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen dilemmám, aztán az elejétől kezdve veszélyeztetett voltam és nem is volt tovább kérdés. Ha össze is jött a baba, minden terhesség más. Lehet, hogy jól leszel, semmi tüneted nem lesz, lehet, hogy végighányod. A forróságra, a napozásra és a vízre is figyelni kell. Bár a természetes vizekben kisebb a fertőzés valószínűsége, ha hotelben lesztek, ott a medencét én nem vállalnám be. Gondolom tudod, hogy a túl meleg víz vetélést okozhat. Ha összejött a baba, akkor konzultálj a dokiddal és az alapján fogsz tudni dönteni.
2014. márc. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én anyám egyik gyereknél se hányt, nem is volt rosszul soha. Azt hittem, h ezt majd én is elöröklöm. Nos, én végigöklendeztem, végigémelyegtem jócskán az első trimesztert, hőhullámok, rossz közérzet gyötört. Mi csak egy kétnapos utat vállaltunk be a barátainkhoz 8 hetesen alig 60 kilométernyire, de azt is rosszul viseltem, nagyon fáradékony voltam, a városnéző sétát is alig bírtam, nem esett jól. Szóval én arra nem alapoznék, hogy anyukád nem volt rosszul sose.

Amúgy meg a forróságtól is kímélned kéne magad, mert attól főleg émelyeghetsz, fájhat a fejed. És én vízbe se mennék a helyedben.

Szóval ha most nem jött össze a baba, akkor májusig függesszétek fel a projektet és így nyugodtan mehetsz, és oitt meg jólesően folytathatjátok a baba-dolgot :-)

2014. márc. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, nagyon fogunk figyelni. :) aztán csak reménykedni tudok, hogy nem lesznek durva rosszulléteim. :)
2014. márc. 13. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!