Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos kismamik! Akik...

Túlsúlyos kismamik! Akik túlsúllyal kezdték (kb. +15-20kg), mennyit híztatok a 30. hétig? Doki mit mond, védőnő?

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 22:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 20 kg súlyfelesleggel indítottam. Mindig ilyen voltam, le-lement pár kiló, meg fel is 2x annyi.

27. hétben vagyok, eddig 14 kg-ot híztam.

Minden OK. A vérkép, a cukor, a vérnyomás jó. Panaszaim nncsenek.

A védőnő piszkált, de mivel panaszmentes vagyok, és télen amúgy is felszedek 5-10 kg-t, mondtam hogy majd lemegy. Amúgy sót alig használok, édességet keveset eszek, és terhestornázok meg sétálok. Derekam nem fáj, lábam nem visszeres, aranyér nincs, baba szépen fejlődik, stb.

27 hetes km.

2009. dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
105 kgról kezdtem lassan a 29 dik hetet kezdem tölteni és most vagyok 94 kg, nemhogy híztam volna fogytam majdnem 11kgot (mert az első 4 hónapban csak salátát ettem nem bírtam mást) valószínű azért ment le a plusz súly és rendesen látszik rajtam a fogyás csak a hasam van szerencsére! a védőnő azt mondta ez nagyon jó hátha megtartom a súlyom a szülésig és akkor soványabb leszek mint mielőtt terhes lettem volna
2009. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
sziasztok! én sajnos hormon probléma miatt kb. 15 kg-ot szedtem magamra és igy kb. +20 kg-vel kezdtem a terhességet. most vagyok 36 hetes és eddig 15 kg jött rám, tehát elég nehéz most már, de majd lemegy, az a fontos, hogy a babával minden rendben van, szépen fejlödik stb.
2009. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
En is 15-20 kilo tobblettel kezdtem es a 30. hetig kb 8-10 kilo jott ram meg. Most vagyunk 36+4 hetesek es eddig ossz 12 kilo plusszom van + a 15-20 indulasi:-))).
2009. dec. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi a többi válaszolónak is,már azt hittem csak én vagyok túlsúlyos kismami,midenhol csak sovány kismamikat látok,hogy van ez?
2009. dec. 17. 20:39
 16/16 szivi81 válasza:
80,5lel mentem neki az első gyereknek, 92 lett a végére, a 41. héten, 83-mal jöttem ki a kórházból. Szoptatás, otthon ülés, hűtő nyitogatás, nyári lángosozás eredménye lett a 86-88 kiló. Kisfiam 9 hónapos korában elkezdtem járni edzőhöz, plusz nagyon odafigyeltem a kajára, lettem 77. Visszamentem dolgozni kisfiam 1 éves korában, először részmunkaidőbe, aztán 8 órába, elmaradtak az edzések, a kaján is lazítottam, most vagyok 81-83, ezzel indulok a második babának. Doki már most szólt, hoyg saját érdekemben max 180 gramm szénhidrátot kajáljak egy nap. kaloriabazis.hu nagy segítség! Mivel én is túlsúlyosnak számítok, remélem a kérdező és a többiek is elfogadnak annyi kritikát a saját érdekükben, hogy nem azért kell keveset (10-1 kilót) hizni, hogy ne piszkáljon se a doki, se a védőnő, hanem azért mert 100+ kilósan nagyon nehéz vonzónak maradni a férj/társ, pláne a saját szemünkben, bármekkora is a szerelem/önbizalom. Tegye fel a kezét, aki nem állt elkeseredve a tükör előtt!! (mert én álltam, nem is keveset) Ez egy nehéz időszak minden szempontból, bírni kell a strapát, az éjszakázást, a gyerekekkel játszást, futkározást. Szerintem senki nem akar a padon ülő, 3 gyors lépéstől kifulladó anyukák közé tartozni. Arról nem beszélve, hogy pl. nekem a lógós has hihetetlenül frusztráló volt, utáltam, hogy minden ruhában látszik, és nem lehet tényleg csinosan felöltözni, ahogy előtte tettem. Arról nem is beszélve, hogy fittebben minden könnyebb, még a szex is :) Szóval ne a doki kedvéért ne hizzatok 30 kilókat, hanem SAJÁT érdeketek, és a babáé is. A túlsúly miatt több lehet a komplikáció, cukorbetegség stb.. Ezért piszkálnak miatta. Száz szónak is egy a vége, nem kell megenni a fél tepsi sütit, és akkor nem lesz sírás-rívás :)
2016. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!