Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » MI a tapasztalat H1N1 oltással...

MI a tapasztalat H1N1 oltással kapcsolatban? Kismamáknak érdemes beadatni? Most vagyok a 10. hétben.

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 22:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2 hetet 40 fokos lázzal feküdt??Hagyjuk már ezeket a mende-mondákat,ott voltatok,láttátok mi történik???
2009. dec. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%
Oltás után 3-4 napig nem tudtam aludni és feszült voltam,azóta már tudok aludni.
2009. dec. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Kik szülnek 21 évesen?
2009. dec. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ez az egyik legnehezebb kérdés többek között a terhesség alatt, itt kezdődik édesanyának lenni, hogy felelősségteljes döntést hozunk a gyerekünkért, magunkért. Nehéz. Mindenki a legjobbat akarja. Vagyunk itt egy páran, mindenki mást mond, holott egyikünk se virológus van infektológus, nem a mi kompetenciánk eldönteni, hogy kell-e a védőoltás vagy nem. A nőgyógyászom azt mondta, eszembe ne jusson, illetve az én döntésem... aztán ő is elkapta, legközelebb amikor mentem már azt mondta, hogy úgy gondolja és olyanok a tapasztalatok, hogy ha gondolom, vállaljam be, nagyobb bajt okoz ha elkapom.

Olvasgatom itt a válaszokat, aki oltat azért van lepontozva, aki nem oltat az azért, (nem mintha lenne jelentősége) de nem hiszem, hogy akár Nektek, akár nekem jogom lenne más feje fölött pálcát törni, és ítélkezni egy döntés miatt. Egyikünk se olyan hülye, hogy direkt bajt okozna a babájának, és remélem, annyira meg végképp nem vagyunk hülyék, hogy látatlanban, laikusok véleménye alapján döntsünk a baba és a saját sorunk felől.

2009. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
A legújabb, a szülészeti szakmai kollégium éltal kiadott közlemény szerint "melegen ajánlott" az oltás minden kismamának. Hogy miért változott meg a véleményük? Pontosan azért, mert látják a tapsztalatokat. Sajnos ez a vírus teljesen egészséges embereket is le tud dönteni a lábáról, nem beszélve a kismamákról. Én nagyon oltásellenes voltam, de eztán a történtek hatására alaposan körbejártam a témát, és végül úgy döntöttem, beoltatom magam. 15 hetesen oltattam, azóta sokkal nyugodtabb vagyok. Én megértem azokat is, akik nem oltatnak, én is próbálkoztam mindenfélével megóvni az egészségem, de aztán mégis úgy láttam, hogy jobb, ha beoltatom magam. Szerintem a 10-12. hét után már nyugodtan beoltathatod magad. A lényeg, hogy elégedett legyél a döntéseddel! Sok sikert hozzá!
2009. dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én tegnap oltattam be magam,a 32.hétben. A nőgyógyászom is ajánlotta,és én is megpróbáltam utánanézni dolgoknak. Igen,a legtöbb országban nincs olyan hisztéria,mint nálunk. Sok országban viszont még oltóanyag sincs! Sajna azt is olvastam,egészséges,erős embereket is ledöntött a lábukról,tehát a vitaminszedés nem véd meg. Czeizel doktort is hallottam,és számomra nagyon meggyőző volt. (pl. a sokat vitatott higanyról,ami etil-higany,nem metil,és teljesen kiürül a szervezetből)Már a múlt héten elmentem,de akkor a torkom miatt nem lehetett oltani. Elkezdtem c-vitaminnal "tömni" a szervezetem. Közben az egész családom összeszedett valami nyavalyát,csak én nem. A tegnapi oltás után egy kicsit fájt a karom,de ennyi,még hőemelkedésem sem volt. De ha lett volna,van itthon paramax rapid,ami terhesen és szoptatás alatt is szedhető. De ez az én történetem. Ha oltatod magad,szerintem még várj egy pár hetet,én a 12. hét előtt biztos nem oltatnék.
2009. dec. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez volt az utolsó, hogy válaszoltam h1n1-es kérdésre. Nem mintha számítanának a százalékok, de állandóan lepontoznak. olyan rossz érzés. Minek kell azért lepontozni valakit, mert oltatott(vagy nem) és leírja, hogy miért?
2009. dec. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!