Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 180g szénhidrát diétával nem...

180g szénhidrát diétával nem túl kevés a kalóriabevitel terhesség alatt? Aki jártas a témában tudna segiteni?

Figyelt kérdés

A védönöm 180g -os szénhidrát diétát javasolt tartanom, mert még csak 12 hetes vagyok és már 5 kg-t híztam, és eleve 70 kg fölött vagyok. :(

De akárhogy próbálom összeállítani a napi menümet a megadott szh kereteknek megfelelöen, mindig 1300-1400 kcal jön ki /nap. Nem kevés ez? Mikor fogyókúráztam is 1600kcal-t tartottam tornával együtt és szèpen fogytam heti 0,3-0,5 kg-t. Vagy valamit rossul csinálok? Nem értem.

Másik kérdés, mit lehet "nassolni" van valami jól bevált ötletetek? (A sárgarépát unom...).


2014. márc. 17. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Hát egyél még olyat amiben nincs ch. Egyébként meg mivel van rajtad túlsúly így is ezért semmi gond nem lesz belőle ha kevesebb a kcal.
2014. márc. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyél sok húst, salátát, halat, tojást, tejtermékeket ezekben szinte alig van szénhidrát.
2014. márc. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 150 g-os ch diétán voltam. Először azt hittem, hogy én éhen fogok halni, meg a gyerekem is éhezni fog, de a kórházban megtanítottak rendesen diétázni, és már a második napon nem voltam éhes. Össze lehet állítani olyan menüt, amiben nincs ch, és laktat. Rengeteg táblázat van a neten, és a kórház dietetikusa is segít.
2014. márc. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Azért a tejtermékekkel óvatosan, nem mindegyik jó.
2014. márc. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Rosszul állítod össze a menüt. Én cukorbeteg vagyok és 180 gr Ch-hoz 1800 kalória van beállítva, de időnként szoktam számolni és 2000 kalóriát is meg tudok úgy enni, hogy csak 180 ch-t viszek be. Egyébként nem csodálom, hogy nem sikerül. Azért ez nem ilyen egyszerű, hogy a védőnő benyögi és csináld magadtól, ebben dietetikus szokott segíteni. Szerintem egyébként is túllépi a védőnő a hatáskörét, ilyen speciális diétát csak orvos javasolhat.

Szerintem neked bőven elég lenne egy kiegyensúlyozott, átlagos egészséges étrend, sok zöldséggel, gyümölccsel, könnyű halak, szárnyasok, teljeskiörlésű pékáru, kevés nasi, üdítő helyett víz, stb. Az 1300-1400 kalória kevés terhesen.

2014. márc. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem terhességi cukorbetegségem lett, ezért 160g-os szénhidrátdiétát kell tartanom. A diabetológián azt mondták, hogy terhesség alatt a kcal-t nem kell figyelembe venni. Nem baj, ha több és szerintem az sem ha kevesebb, ha közben nem éhezel.


Én egyébként is úgy vagyok a szénhidráttal, hogy bizonyos mennyiségre szüksége van a szervezetünknek, de amit általában fogyasztunk az túlzás.


A terhesség előtt sem voltam nagy szénhidrát fogyasztó és semmi bajom nem volt, és most a babának sincs. Egyébként a kúrával is lehet hízni. 6 kg plusznál járok a 29. hétben. A baba, teljesen jól fejlődik, pont akkorák a méretei, mint egy 29 hetes magzaté. Az első lányommal még nem voltak cukor gondjaim, nyomtam is magamba a meleg szendvicseket, amitől 20 kg híztam a terhesség alatt. Na ez a nem egészséges! :) Szóval ne izgulj, ha kicsit visszafogod magad, abból nem lesz gond, csak táplálkozz változatosan és egészségesen, a szénhidrát, úgysem tartozik ezek közé! :)

2014. márc. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

A magzat biológiai szempontból parazitaként működik. Ha kevés a kalória, akkor elkezdi leszívni a zsírraktáraidat. Tehát a legrosszabb, ami történhet, hogy lesz egy egészséges gyereked, meg fogytál zsírból :)


Nassolni bármilyen zöldséget lehet, illetve sovány húsokat. Meg időnként a diabetikus (édesítőszeres, nem a fruktózos, nézd meg a címkét!!) csokik is jó szolgálatot tesznek :)


De ha a neten körbenézel, léteznek mesterséges édesítőszeres édességreceptek. Én pl nem cukrozott kakaóporból és folyékony édesítőből csinálok néha émelyítően "édes" kakaót magamnak.

2014. márc. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

az 5-ös válaszolónak igaza van, a védőnő nem javasolhat csak úgy diétát, ehhez doki kell! (én is cukros vagyok, szóval ez azért nem így megy)

Ehhez dietetikus kell, vagy minimum valaki olyan, aki ért ehhez a diétához (lassú-gyors felszívódású dolgok, vagy hogy mondjuk miben mennyi kcal van, ilyesmik). Szénhidrátot pedig igenis kell enni, csak nem mindegy, milyet, és mikor.


a tejtermékek nem jó nasik (nem mindig), mert van bennük szénhidrát (tejcukor), és gyors felszívódásúak, ezért iszonyú gyorsan megemelik a vércukrot.

Ha mégis diéta, akkor csinálod jól, ha nem éhezel, de szerintem se kezdj ebbe bele így magadtól.

2014. márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanàcsokat! Asszem felkeresek egy dietetikust!
2014. márc. 18. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!