Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, Ti gyümölcsöt...

Kismamik, Ti gyümölcsöt esztek naponta?

Figyelt kérdés
Én ma ettem két körtét, egy fürt szőlőt (nagyszemű) és hét darab óriás epret. Tegnap csak körtét, banánt és almát ettem, nem tudom mennyit. Szerintetek ennyi gyümölcs elég? Ti mit ettetek ma? :)
2014. márc. 19. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven elég bár én mindig csak annyit eszek amennyi jól is esik. Ma pl : almát 2 db más gyümölcs most nincs is itthon. Epret hát nem tudom én inkább megvárom amig megterem a saját kerben, de ettől fügettlenül kedves egészségedre!!19hkm
2014. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekünk is lesz a kertbe, de türelmetlen voltam, de megbántam. Narancsot, mandarint, kivit is szoktam enni. Te szedsz terhesvitamint?
2014. márc. 19. 19:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, minden nap eszek gyümölcsöt. Ma ettem egy banánt, 2 kivit, és 3 szem epret.
2014. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok :) ja én én is eszem banánt az mindig van itthon a terhességem elején kg szám ettem. Narancsot is ettem persze de azért most már nem rajongok :) Madnarin is kg szám ment 2 naponta 3 kg biztos elfogyott :) Igen szedem vitamint is Hipp natalt iszogatom az is gyümölcsőkből van :) És te kedves kérdező ??
2014. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jajj és amit elfelejtettem most jégkrém helyett és nasi helyett fagyasztott meggyet eszem :) Jégkrémet meg fagyasztott erdeigyümiből és natur joghurtbból csinálok :) Sajna a jékrém nagyon csúszik de sajna hízás miatt leálltam vele :)
2014. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én szinte csak a gyümölcsöket tudom megenni, mást egyszerűen nem vesz be a gyomrom, úgyhogy én is kilószámra fogyasztok mindent, ami elérhető. Általában banánt, mandarint és almát szoktam venni, otthonról pedig kaptam barackbefőttet, ezeket keverem. Ma nagyon éhesen értem haza, úgyhogy ebédre ettem banánt, mandarint és almát is.

Alig várom, hogy legyen már a kertben eper meg ribizli, azokat már nagyon kívánom. Meg persze a friss őszibarackot.:)

2014. márc. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én Gravidát szedek, eszek amennyi jól esik. A tv nézéshez nem chipset és más édességet viszek be hanem pl egy tál szőlőt. Nagyon imádok minden gyümölcsöt, alig várom, hogy nyár legyen, teremjen a kertünkbe :) Zöldségekkel kevésbé vagyok jóba, csak uborka és paradicsom.
2014. márc. 19. 19:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát én változatosan eszek gyümölcsöt. valamelyik nap ettem almát, mandarint, banánt és répát :) elszórva egész nap...azt tegnap ettem almát, mandarint, és ananászt...ma meg két banánt és egy mandarint és valamennyi ananászt. amikor több gyümölcsöt eszek akkor nem veszek be plusz vitamint mert szerintem ennyi fedezi ami kell, ha nem eszek, elfelejtem, vagy nincs itthon gyümölcs akkor szoktam gravidát szedni és plusz c-vitamint.
2014. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
jah tegnap még ettem paradicsomot és uborkát is reggelire...tehát ami megkívánom, de nem érzem magam rosszul ha nem eszek egy nap :)
2014. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én imádom a gyümölcsöt, de egyelőre a banánon kívül más nem megy le. A 8. hétben vagyok, és két hete háztartási kekszen, vízen és banánon élek. Olykor lemegy pár korty joghurt. minden rosszullét csökkentő praktikát kipróbáltam, de nem segít semmi( gyömbéres keksz, citromos víz, hideg kóla stb.) Pedig a gyümölcsöket is és a zölsdégeket is szeretem, de a savas gyümi (alma, narancs) már egy-két falattól a WC-ig üldöz.

Terhesvitamint nem szedek, csak folsavat és c vitamint, a doktornőm nem javasolta a művitamint. Szerinte egyek változatosan, csakhát most elég hadilábon állok mindennel, amit eddig szerettem.

Bocs az offért, de Esetleg tudtok tanácsot adni, hogy hányingeres időszakban milyen zöldségek, gyümölcsök maradnának meg bennem? és valóban meg kell enni ennyi gyümölcsöt egy nap alatt? kilószámra ennyi mindent? ez is érdekel.

ja, és aki uborkát, paradicsomot, epret eszik most, az honnan szerzi be? Mert apukám zöldségtermesztő, és szerinte ezekben a külföldről behozott árukban egyáltalán nincs is vitamin. Zölden szedik le a paradicsomot és a kaminoos szállítás közben érlelik be mesterségesen.

2014. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!