Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elküldtek a munkahelyemről,...

Ha elküldtek a munkahelyemről, passzív táppénzre megyek, majd bejelentkezem a munkaügyibe, és ekkor esek teherbe és a terhesség 9 hónapja alatt nem tudok elhelyezkedni, akkor kapok gyedet?

Figyelt kérdés

353 nap lenne a munkanélküli járadékra való jogosultságom, mert majdnem 5 évig dolgoztam, így a maximumot, 270 napot fogják nekem megítélni. Kiszámoltam, október 17-ig kapnám. Január elején lesz lombik beültetésem, és mivel természetes úton nem lehet gyerekem, így a terhességet nem akarom elhalasztani, mert egyre kevesebb az esély. Ha sikerül, szeptemberben szülök. Két feltétel kell a gyedhez, h 365 nap jogviszonyom legyen a szülést megelőző két évben, ami meglesz, szeptembertől visszamenőleg, a másik, h jogviszonyban legyek, mikor szülök. Ha munkanélküli segélyt kapok a szüléskor, akkor az jogviszony?

Természetesen nem akarok 9 hónapig otthon ülni, de egy idő után a has látszani fog, akkor ki vesz fel? Az első 4 hónapban nem fog csak látszani.


2009. dec. 16. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülés pillanatában még jár neked a munkanélküli járadék, akkor elvileg kaphatsz gyedet, ha minden más feltételnek is megfelelsz.


Én is most intéztem. Munkanélküliről mentem szülni, tgyásom már lejárt, várom a gyedemet.

2009. dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! A munkanélküli nem jogvesztő, így ha jár a munkanélküli a szülés időpontjában akkor jogosult vagy a gyedre. Ha a biztosítottságot a szülés időpontja előtt 42 napon belül szűnik meg akkor is, ha a 42 napon kívül esik akkor már nem vagy rá jogosult. Én munkanélküliről mentem szülni, tgyáson voltam, most már 2 hónapja gyeden vagyok.

Elhiszem hogy ha nem akarsz 9 hónapig otthon ülni, de lombik mellett kockáztatnál? A másik meg hogy terhesen már tényleg sehol nem fognak alkalmazni.

2009. dec. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is munkanélküliről megyek szülni, használd ki az időt,hogy utoljára pihenhetsz! :) Lombik után meg ne akarj dolgozni szerintem. Neked nem könnyű a teherbeesés, én tuti nem kockáztatnék! Egy kalappal! :)
2009. dec. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, csak azért nem akarok otthon ülni, mert a társadalom azt várja el, h mindenki dolgozzon, nem nézne rám senki jó szemmel, h itthon ülök, mondjam, h mert terhes vagyok, más is dolgozik terhesen, azt meg senki nem tudja, h lombikosok vagyunk a férjemmel, csak mi ketten és nem is akarom elmondani,de ez legalább megnyugtat, h kapok majd gyedet.Egyébként 37 napja nem jött meg, nem tudom most mi van, mert novemberben nem volt beültetésem.

Köszi mindenkinek,hello.

2009. dec. 18. 13:25
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben megjött, január elején akkor megyek beültetésre, de ha februárban is mennem kell, még akkor is jogosult leszek gyedre, úgyhogy köszi!
2009. dec. 18. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!