Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi ödéma? Mit tehetek...

Terhességi ödéma? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

22 hetes terhes vagyok, első babámat várom.

Ma reggel öltözködés közben kíváncsiságból megnyomogattam a bokáimat és meglátszódott a nyoma. Megmértem a vérnyomásom, azzal minden rendben volt. Hétfőn a védőnő is mindent rendben talált.

Kicsit korainak tartom ezt az ödémásodást. Mit tehetnék ellene?



2014. márc. 21. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Én is elég korán kezdtem vizesedni. A végére csak fokozódott, mert ugye nem feküdtem otthon egész nap feltett lábakkal (de amikor azt csináltam akkor sem lett sokkal jobb). Nekem az segített, ha masszírozták, és a végén már sómentes diétán voltam, de bevallom azt előbb is elkezdhettem volna csak nem akartam só nélkül élni (de ezt nagyon javasolni tudom, nulla só!) Sok sikert!
2014. márc. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sószegény (NEM SÓMENTES!!!) diéta, vénás torna ami segíthet.

Vegyél csökkentett Na-tartalmú sót.


Boldog babavárást!

2014. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :-)


És a fokozott folyadékbevitel mennyire jó ötlet, vagy inkább szomjaznom kellene?

2014. márc. 21. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2014. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon hasznos. Saját tapasztalatok is érdekelnek. :-)
2014. márc. 21. 11:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Lehet, hogy a sószegény diéta is elég, de nekem annyira fel volt a végén dagadva a lábam, hogy azt éreztem, hogy ha még egy kicsit dagad, akkor már szétreped a bőröm. A sómentessel azt értem el, hogy kevésbé dagadt (de még így is volt benne víz bőven). Majd látod, hogy mennyire lesz súlyos a helyzet nálad, remélem minden jól alakul. Ja és én is a toxémiától féltem, de végig normális volt a vérnyomásom. Minden jót!
2014. márc. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a mindenkinek a válaszokat!

Egyelőre nem vészes a vizesedés, bár a bokám azért dagad. De csak az, meg egy picit a sípcsontom előtt is. Igyekszem többet inni, felpolcolt lábbal pihenni és sétálgatni. És nem sózom meg annyira a kajákat, bár ez nem is nagyon volt jellemző.

A vérnyomásom is rendben van és a súlyom sem nőtt meg hirtelen.

2014. márc. 22. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!