Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most tudtam meg, hogy szülés...

Most tudtam meg, hogy szülés előtt a kórházban mikor bemegyek egy csomó papírt aláírattatnak velünk. Mi van abban az esetben, ha én valamelyiket nem írom alá?

Figyelt kérdés
Ilyeneket olvastam benne, hogy hozzájárulok a gátmetszéshez, hozzájárulok a császárhoz, az altatáshoz adott esetben és vállalom még a legnagyobb gondosság mellett előforduló kockázati tényezőket stb és a többi. Jogilag kérdezném csak, hogy köteles vagyok ezeket aláírni? Mi van abban az esetben, ha valamelyik papírt nem írom alá?
2014. márc. 28. 08:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azzal veszélyezteted a gyermeked és saját egészséged.
2014. márc. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem vagy köteles aláírni, de akkor azt a beavatkozást, amiről nem írtál alá beleegyező nyilatkozatot azt nem végzik el. Ennyi.
2014. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Valoszinű h nincs az az orvos a földön aki levezeti a szülèsedet....

Ès igen ezzel veszèlyezteted min2 èletèt...

Amugy nemèrtem h mi a bajod ezekkel amikt felsoroltàl.....ez nemigy működik, hogy èn majd nemirom alà.....sztem normàlis ember fejèben ez megsem fordul...

2014. márc. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem jogos az aggodalmad, nem szép dolog, hogy így védik magukat a kockázatoktól. De amúgy a tájékoztatást meg kell adniuk mindig, ha valamit elvégeznek. Én nagyon bíztam az orvosomban és a szülésznőmben, így aláírtam mindent, meg már nagyon rosszul voltam a vajúdás közben, így végig sem olvastam azokat a hosszú papírokat, csak megkértem a szülésznőt, hogy foglalja össze mit írok alá. Ha bízol az orvosban nyugodtan írd alá, legjobb tudásuk szerint fognak ellátni.
2014. márc. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nyilván alá fogom írni, csak kíváncsi vagyok mi van abban az esetben ha nem írom alá. Az a baj, hogy mostanában sokszor hallom, hogy nem hagyják az anyukát elég ideig vajúdni, 7-8 óra után tolják be császárra úgy hogy nem feltétlen lenne indokolt, de ugye hozzájárult. Vagy például nem engedik első babánál a gátvédelmet, hanem aláíratják a gátmetszést és még sorolhatnám. Sokszor indokolatlanul kötik be az oxitocint stb. És csak kíváncsi lennék, abban az esetben ha nem írom alá akkor mi történik. A szülést gondolom ugyanúgy köteles levezetni, ha meg ne agyja isten tényleg beavatkozás szükséges akkor meg aláírom.
2014. márc. 28. 08:31
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés most komoly? Tegyük fel császárra van szükség, de te nem járulsz hozzá akkor szerinted mi történik? Vagy nem fér ki a babád és gátmetszés kell? Inkább ez mint hogy szakadj kívül-belül. Ezek a beavatkozások nem poénból vannak, hanem hogy mindketten túl éljétek a szülést a lehető legkisebb komplikációkkal.
2014. márc. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd 2 fájás között eldöntöd, hogy kell-e császár? Hidd el könyörögni fogsz érte, de akkor se mütenek meg, csak ha valami komplikáció adódik.
2014. márc. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó tévedsz, hozzájáruló nyilatkozat hiányában is elvégzik az életmentő császármetszést és életmentő beavatkozást.
2014. márc. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Én csak egy dolgot nem értek. Ki szerint volt "indokolatlan" a császár/gátmetszés/oxytocin? A kismamák szerint, akik nem végeztek orvosi egyetemet,nem vezettek már le x számú szülést, vagy az orvos szerint( Anyuka, bár indokokatlan, de mivel aláírta, ezért irány a műtő.)...
2014. márc. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem zavarnak el, levezetik a szülést, de ha orvosilag indokolt egy beavatkozás, mert mondjuk a babád vagy a Te életed veszélyben forog, akkor mindegy, hogy mit írtál alá, vagy mit nem, akkor is megcsinálják. Ez így van, köti őket az orvosi eskü. Például a császármetszést is, ha a baba vmi miatt nem tud átjönni a szülőcsatornán és vészesen leesett a szívverése. Akkor meg minek előtte problémázni ezen? Aláírod és kész. A gátmetszést meg maximum nem végzik el és úgy szétrepedsz, hogy utána hónapokig nem tudsz normálisan ülni vagy nagydolgozni a wc-n. Nekem nagy segítség volt a metszés. Örök hála a dokimnak ezért. A másik meg, hogy mikor én aláírtam a papírokat, már üvölteni tudtam volna a fajdalomtól és pont nem érdekelt, mit nyomtak az orrom alá hogy írjam alá, mert azt akartam, hogy segítsen végre valaki : ) Azért gondolj bele! Elég érdekes a szitu, hogy a gyereked szenved a szülőcsatornábsn, Te pedig gondolkozol éppen hogy aláírd-e a papírt vagy sem. Az oxitocinért is köszönettel tartozom. 16 óra szenvedés utan végül a dokim bekötötte és onnantól kezdve annyira gyorsan tágultam, hogy egy órán belül a mellkasomon szunnyadt a kisfiam. Ha nem adjàk be, szenvedhettem volna még jó pár órát. Hidd el, fontosak és sokszor szükségesek ezek a beavatkozások! Ne találj ki ilyen butaságot, hogy nem írod alá a papírt csak ha kell. Ha már szükségét érzed aláírnod, lehet hogy ababád életével játszol!
2014. márc. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!