Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok. Pár...

5 hetes terhes vagyok. Pár napja voltam dokinál, kiderült, hogy hüvelygombám van. Azt mondta az első 12 hétig nem adhat rá semmit. Van valakinek valami jó praktikája amitől elmúlik vagy legalább enyhül?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az első 12 hétben kaptam Kliont 10 napig,azt mondta az orvos,az nem árt! Remélem,igaza van.
2009. dec. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elolvastam a Klion betegtájékoztatóját, azt írják, hogy a terhesség első 3 hónapjában nem alkalmazható.
2009. dec. 19. 14:28
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 5 hetes voltam, amikor elkaptam a gombát, nem tudtam dokihoz menni. Az internetről kérdeztem meg egy nőgyógyászt, ő a Canesten ajánlotta, azt mondta, hogy az nem árt. Rajtam segített. (A Canesten kombi-ban van krém is, az még jobb, de nekem elég volt a 3 db-os hüvelykúp is.)

Jobbulást kívánok!

Szerintem kezeld ki magad, mert eléggé kellemetlen a fertőzés.

2009. dec. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a terhesség 8. hetétől volt gombás fertőzésem,az orvosom a 12.hétig csak a Canesten krémet javasolta. Egy kicsit elviselhetőbbé tette az állapotot.

Azóta már megszületett a kisfiam és nem volt semmi probléma.

2009. dec. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
10 hetesen Gyno-Pevaryl-t kaptam.
2009. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sem adott a terhességem elején semmit a doki. Azt mondta, hogy cukormentesen étkezzek, kerüljem a tésztát, kenyeret, és próbáljam levegőztetni. Na ezen mosolyogtam, de azért mégis sikerült, amikor egyedül voltam itthon :) Vagy pl. éjjelre nem bugyit vettem aludni, hanem kisgatyát vagy pizsamanadrágot, ami nem simult úgy rám.

2009. dec. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Na, gyönyörű... Kíváncsi vagyok, hogy akkor is ezt mondta volna a soki, ha az ő sejhaja égne-csípne-fájna-úgy, hogy ülni-menni-állni sem tudna... :S

Nálam így volt 5 hetesen szintén. Canesten kombit használtam, 6 napig, de csak rosszabb lett, és egyik este bőgve hívtam a dokimat, hogy most mit csináljak. Azt mondta, vegyek még canesten kúpot, és szedjek be még 12 db-ot. Nagynehezen felraktam az első (vagyis 7.) kúpot, akkor kicsit jobb lett, és tényleg a másik 11-et is el kellett használnom. Jah, és én semmi édességet nem ettem, mert hánytam tőle, tehát se tészta, se kenyér, se csoki, se nasi! És mégis ilyen nehezen múlt el.

A dokim szerint a Canesten kúp helyileg hat, a babához nem jut el, ne aggódjak, nem lesz baj! Hittem neki, és tényleg, már 17 hetesek vagyunk, és minden OK!

Ha elviselhetetlen lesz, ne szenvedj! De ha csak folyás van, meg enyhe viszketés, max akkor választanám csak a tűrést! :)

2009. dec. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én is elolvastam a Klion tájékoztatóját. Nekem már a próbálkozós hónapokban is azt adta az orvosom,azt mondta szabad,nem árt. Intézetvezető főorvos,nagy tudású,én hiszek neki. Mielőbbi gyógyulást neked!
2009. dec. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 9 hetes voltam mikor felhívtam a nőgyógyászomat, hogy szerintem felfáztam és mit csináljak, erre kérdezte, hogy folyásom is van-e és mivel volt ezért azt mondta, hogy valószínűleg akkor gombás fertőzés és vegyek Canesten Kombit és használjam el a kúpokat. Neked meg csak ajánlani tudom, hogy keress másik orvost, mert ez nagyon nagy %-ban előfordul kismamáknál és nem szokott olyan lenni, hogy nem kezelik. Egy normális orvos biztos, hogy mond neked olyat ami jó is és használhatod is.
2009. dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak írtam és csak annyi van ehhez a Canesten Kombihoz írva:"Terhesség és szoptatás ideje alatt a hüvelytabletta a kezelőorvos javaslatára applikátor nélkül alkalmazható". Ha nem lehetne használni akkor nem ez lenne ráírva.
2009. dec. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!