Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor mondtátok el a...

Ti mikor mondtátok el a szülôknek, hogy babát vártok?

Figyelt kérdés

Most vagyok 7+1hetes. Én jövô hétvégén vagy Hùsvétkor szeretném, de a párom még nem. Szerinte várjunk, mert az ô kapcsolata nem is olyan jó a szüleimmel, meg szerinte 12.hét elôtt szülôknek se kell elmondani.

emÉn viszont már nagyon szeretném, ha elmondanánk, mert szeretném megosztani az örömömet.


2014. ápr. 6. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amikor először találkoztunk személyesen (a pozi teszt után). Messze laknak. Kb 7-8 hetes lehettem akkor. Viszont anyós lelkére kötöttük, hogy senkinek ne mondja a családban, mert mi is megvártuk a 12. hetet, utána mondtuk el mindenkinek. Meg hát mi akartuk elmondani a többieknek is.
2014. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a szuloknek megjar hogy ok elobb megtudjak mint a tobbi ismeros..

Mi a szuloknek azonnal elmondtuk, az ismerosoknek pedig a 12-dik heten...

2014. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Első babánál: anyukám és anyósomék tudták azután közvetlenül, hogy megerősítette az orvos, úgy kb 7. hétben. A tágabb rokonság valamivel később tudta meg, de tán még a 12 előtt, nem tudom pontosan, én úgy voltam vele, hogy úgyis minden rendben lesz, és meg akartam osztani az örömömet. Sajna a felhőtlen örömködés nem tartott sokáig, mert a 14.héten eldurrant a vakbelem és éppencsak túléltük a babával a műtétet, utána meg azért izgultunk, hogy a magzati trauma/gyógyszerártalom/stressz miatt mennyire lesz sérült az idegrendszere, de szerencsére végül makkegészséges lett (bár korababaként született, de még így is!).

A második babával sem vártuk ki a 12 hetet, a nagyik kb 8 hetesen tudták meg, a többiek két 2 héttel később.


nézd, esetleg arról megpróbálhatod meggyőzni a párod, hogy neked fontos lenne a szüleid támogatása. nem feltétlenül kell egyszerre megtudnia minden nagyszülőnek a dolgot, ha ő később szeretné tudatni, te elfogadod, de neki meg azt kéne kompromisszumként elfogadnia, hogy te viszont a saját szüleidnek húsvétkor igenis el akarod mondani, neked ez nagyon fontos stb. Biztos meg tudok egyezni.

2014. ápr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A szülőknek, mindkét részről, amikor megtudtuk, aznap. 6 hetes voltam. A többi embernek csak a 12. hét után, amikor UH-on voltam és mindent rendben láttak.

10,5 hós kislány anyukája

2014. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi csak a 12. hét után mondtuk el a szülőknek, mivel nem indult problémamentesen a dolog, nem akartam, hogy beleéljék magukat addig, míg nem biztos a dolog. A betegségem és a kíméletes mozgás miatt a főnököm pl. előbb tudott a dologról, mint a barátnőim, de nem sértődött meg senki.
2014. ápr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A szülőknek, amikor pozitívat teszteltem,és az orvos is megerősítette,akkor voltam 6 hetes.

Mindenki más 24.hét után tudta meg!

2014. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi is a 12.hét után mondtuk el. Nálunk sem indult probléma mentesen a terhesség, sőt ez már a 3. próbálkozás volt 2 sikertelen terhesség után.
2014. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szinte senki se tudta az első gyerkőcnél, hogy teres vagyok és babát várunk, csak a legjobb bnőm és barátom illetve, a férjem legjobb barátja.

Mindenki más 20. környékén tudta meg. Addig szinte nem is látszott a terhesség.

65 kilóval kezdtem, 165 centihez. Húsosabbnak néztem ki és ennyi. Mintha felszedtem volna pár kilót. Szerencsére hányingerem is csak reggelente volt.

Mi 4 gyerkőcöt vesztettünk el az első 12 hétig. Így emiatt is "lapultunk". Reménykedtünk és imádkoztunk, hogy megmaradjon a pici.

Második terhességemnél meg a szülők voltak az elsők a legjobb barátokkal karöltve.

Mindenki más úgy tudta meg, hogy a 27. héten 4D-s uh-n voltunk és a nagylányunk fogta a kezében a tesóról az uh képet.

Ezt felraktuk a közösségi portálra és így értesült a "nagyvilág" a kis tesóról.

Első és utolsó post volt a magzati "koráról", amikor megszületett, akkor töltöttem fel még hajnalban egy friss képet (amikor már leápolták, felöltöztették és aludt a kis kocsiban).

2014. ápr. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az első úgy volt, h méhen kívül van, ahogy kórházba kerültem elmondtuk.

A második babánál a 8. héten be kellett mennem vérzés miatt az ügyeletre, mivel szükség volt az első gyerek felügyeletére így elmondtuk.

2014. ápr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi 9 hetesen mondtuk el, akkor voltam már a 2. UH-n, azután mehettem a védőnőhöz is a kiskönyvért. A pozitív teszt után még semmiképp nem akartam, mert még sajnos bármi lehet, barátnömék is úgy jártak, hogy egyből szétkürtölték, aztán üres volt a petezsák, nekem ez nem hiányzott. 7 hetesen voltam dokinál, minden rendben volt, látszott a baba, volt szívhang is, de még visszahívott kontrollra, úgyhogy úgy voltunk vele, hogy akkor a következő uh-ot még megvárjuk, és ha akkor is frankó, akkor a szülőknek már elmondjuk. Így is tettünk.
2014. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!