Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy gondban vagyok! Hány...

Nagy gondban vagyok! Hány szál cigi nem káros még a magzatra?

Figyelt kérdés

A 2.babánkat várom,és nagyon nehéz megválnom a cigitől.

Az 1.-nél,amint megtudtam,hogy terhes vagyok,azonnal letettem,majd,mikor már nem szoptattam,újra visszaszoktam rá.Persze,csak napi max.4 szálat szívtam el,azt is akkor,mikor a babám aludt.És persze,csak kinti cigizés mindenképpen.:)

Szóval,most újra terhes vagyok,9 hetes,de nem tudom mi van,most nem tudom letenni egyik percről a másikra.:(

Most napi 2-szer rágyújtok,de 1 alkalommal csak negyed,max.fél szálat szívok el.Ennyire tudtam csökkenteni egyenlőre.

Persze nem szívom vég,mármint nagy pocakkal tuti nem gyújtok rá,de most lehet,hogy az a baj,hogy nem is érzem,hogy terhes vagyok,nincs hasam,és nem érzem a babát.

Ha ezek meglesznek,majd könnyen le tudom tenni.

De addig nem nagyon.Tudom,hogy csak akarat,de napi fél szál nagyon árt a babának?Mert azt tudom,hogy a stressz jobban.Vélemények??Ki hogy volt vele?


2014. ápr. 14. 10:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
80%
A baba legfontosabb fejlődési időszaka éppen az első 3 hónap. Mire pocakod lesz, már cseszheted. Persze napi fél szál szerintem még nem árthat annyira, de szomorú, hogy a babád egészsége sem motivál arra, hogy letedd azt a napi egy szálat is.
2014. ápr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%

Minden szál cigi káros a magzatra!

Ha az elsőnél meg tudtad álni, hogy letedd, a második baba is ugyanúgy megérdemelné!

2014. ápr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%
nincs ilyen szám, árt. Persze nem egyforma kinél milyen szinten. Általában nem most jön ki a hatása hanem pár évesen asztma és egyéb légzöszervi betegség formájában. Amiket leirsz azok csak buta kifogások. nem azon mulik hogy van-e hasad, egy inteligens felelösségteljes gondolkozású ember tudja hogy árt és nem szivja tovább, nem hiszem hoyg attól a negyed szálaktól bármi is jobb lenne. Ez astreszs dolog pedig azokra vonatkozik aki napoi sok szálat szivortt és hirtelen kdierül hoyg terhes az esetéeg ne egyik napról a másikra hagyja abba (de mint tudjuk sokan igy tesznek és nekik sincs semmi bajuk). Te a napi fél szálad nélkül sem lennél stresszses ha nem akarsz, ez fejben döl el. Ha a saát gyeremeked egészsge nem elég motiváló erö akkor nincs mit tenni.
2014. ápr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%
Attól, hogy nem érzed a babát, attól még ugyanúgy ártasz neki, mintha nagyobb lenne. Szerintem nincsen egészséges napi adag a cigarettázásból. Ha terveztétek a babát már akkor kellett volna fokozatosan leszoknod róla. Ajánlom figyelmedbe a videót, ami a neten terjed, hogy amikor beleszívsz a cigibe, mit kap meg abból a babád. Szerintem utána soha többé nem gyújtanál rá.
2014. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
Pontozzatok le nyugodtan, én mélységesen elítélem a dohányzó kismamákat, anyukákat! És ahogyan a kérdésedben benne van, tudod te is, hogy ártalmas!
2014. ápr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%

Minden egyes szál árt neki!

Ha nem is nagy mennyiségben, de kicsiben is átjut hozzá, amivel meg akár a fél szállal is károsítod őt.

Lehet hogy nem most jön ki rajta, lehet hogy nem is ha megszületik, viszont ha kisgyerek korában gyakran lesz hurutos jellegű megbetegedése, netán asztmája, akkor ne csodálkozz, mert azzal a napi fél szállal is hozzájárultál hozzá!

És a stressz jobban? Igen, a stressz árt, de ha arra gondoltál, hogy azért szívod, mert nem bírod ki, ha nem gyújtanál rá, akkor ez miatt stresszelnél, akkor csak annyit mondok, ha neked tényleg fontos a babád, ha te tényleg akarod őt, ha te tényleg felelősségteljes anyuka akarsz lenni, akkor nem téma letenni!!! Ugyanis akkor nem fog hiányozni sem, mert úgy vagy vele, hogy a babám érdekében nem szívom és mivel ő érte mindent képes lennék és vigyázni akarok rá, így nem gond, ha nem gyújtok rá! Érted? Én is így voltam. Több évi dohányzásról egyik napról a másikra tettem le gond nélkül, sőt, még a fiam megszületése utáni években sem szívtam! Nem volt nagy dolog a gyerekem érdekében letenni!

2014. ápr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
28%

Én nagyon is a dohányzó kismamák mellett állok mert saját magam is tudom hogy nagyon nehéz megválni a cigarettától. Vannak nagyon szerencsés emberek akik egyik napról a másikra mindenféle mellékhatás és hiányérzet nélkül le tudják rakni a cigit. Nekem nagyon erős tüneteim vannak cigi nélkül és sajnos az első terhességem alatt is csak csökkenteni tudtam a cigizést, teljesen letenni nem.

Most a második babámat várom és nagyon azon vagyok hogy most teljesen le tudjam tenni de a mellékhatások szörnyűek.

Hidegrázás, erős gyomor és alhasi görcs, hasmenés, hányás és mellesleg az idegesség ami szintén elvonási tünet.

Nem bíztathatlak hogy nyugi, napi 1 száltól nem lesz baja a babának, hiszen tudjuk hogy ártalmas, de megnyugtathatlak hogy a fokozatos leszokás a szerencsésebb neked is és a baba szempontjából is és addig is a napi 1 szál miatt ne ess kétségbe.

Minden jót kívánok.

2014. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
Mindkét terhességem előtt cigiztem,de mindegyikkel le tudtam tenni a teszt után. Nem egyszerű,az tény,de mindig a gyerekekre gondoltam és arra,hogy nekem kell egészségesen élnem,ha azt akarom,hogy ők is egészségesek legyenek. Csak jelenjen meg előtted a kép,ahogy az újszülött babád arcába fújód a füstöt. Képes lennél rá? Nem. Na ugye. Tőled függ,hogy milyen életet akarsz a gyerekednek. Ne legyél önző,ne azt nézd,hogy stresszelni fogsz. Nekem az első terhességem alatt meghalt anyukám,lett volna okom rágyújtani,de nem a gyerek tehet arról,amik történnek,az élet megy tovább. Szerintem nincs az a dolog,amiről ne lennék képes lemondani a gyerekeimért. A cigi nem csak a babára nézve káros,hanem rád is. Meddig akarsz élni? Én szeretném megélni,hogy unokáim legyenek,ezért a második után már volt annyi eszem,hogy nem szoktam vissza.
2014. ápr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Hát,szerintem nem mindenki tudja egyszerre letenni a cigit.

Nekem elsőre sikerült,másodjára már nem tudom egyszerre letenni.Igazából csak az érdekel,hogy ha fokozatosan tudom letenni,az nagyon nagy baj-e.

Mert az 1.előtt is dohányoztam,akkor nekem azt mondta a védőnő,hogy neki kell állni FOKOZATOSAN letenni....

Én másodjára csak így tudom,nem tudom,mi történt,úgylátszik kevesebb az akaraterőm....

Persze leteszem mindenképp.

A 2.babát nem terveztük egyébként,de elvetetni nem fogom.

Az 1.babám még csak 7 hónapos,pár napja tudom,hogy terhes vagyok.

És a kávéról mi a véleményetek????Mert az ugyanúgy káros,a védőnő is mondta,hogy ne igyak kávét egyátalán,persze nem is kávézok.:)

Mert van olyan kismama,aki ennek ellenére napi 5-6 kávét megiszik,ami ugyanúgy káros a babára.

Mert arról se olyan könnyű leszokni állítólag,mert azzal indítják a napot.:)

De abból is megvan a határ,ami még nem káros a magzatra,ugyanúgy,mint a ciginél.

Szóval,ha ti nem cigiztetek terhesség alatt,de kávéztatok,akkor ti ugyanúgy "felelőtlenek" vagytok,nem????:)

2014. ápr. 14. 10:51
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 7-es!

Javaslok figyelmedbe egy pszichológust vagy kismama jógát! Ezek segítenek abban, hogy különböző technikákkal az ember kezelje az ilyen helyzeteket! És ezek egyike sem árt az egészségnek!

Annak nagy dolog letenni a cigit és stresszelnek azon, ha nem szívhatják, akik valahol vagy egyből a felszínen, vagy a felszín alatt sokkal fontosabbnak tartják saját magukat, a saját igényeiket, a saját problémájukat, mint a gyerekükét! Nyilván ha megszületik a gyereked, akkor sem fogsz neki a szájába dugni egy szál cigit egy nap, hogy szívja, nem? Vajon miért nem? Pedig az sem különb, hogy te elszívsz napi 1 szál cigit terhesen!

És én mindig azt mondom, hogy szorozd be a napi egy szálat, a terhességed napjaival és akkor mond, hogy x számú doboz cigi nem árt a gyereknek!

És le lehet pontozni, nem érdekel. De aki ennyit nem tud megtenni a gyereke egészsége érdekében, aki ekkora problémát csinál ebből, az gondolkodjon el mélyen magában, hogy ő milyen!

Mert nem csoda, nem különös emberi képesség az, ha valaki le tudja tenni egyik napról a másikra a cigit a gyereke érdekében, csak szimplán fontosabb a gyereke, mint saját maga. Ennyi az egész. Ez nagyon egyszerű. Semmi bonyolult nincs benne.

2014. ápr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!