Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes kismama vagyok....

5 hetes kismama vagyok. Rettentő hányingerem van és ha elkezdek hányni nem tudom abbahagyni. Néhány jó tanács a tapasztaltaktól?

Figyelt kérdés
Mindig a gyomrom volt a legérzékenyebb. Ma hajnal 3tól reggel 9ig ment a műsor a wc-n? Most meg alig van erőm. Délutánra általában már jól vagyok enni is tudok de nem szeretném hogy baja legyen a babának. Eddig csak a kakaó vált be. Azt hallottam hogy a Normaflor is nagyon jó.
2009. dec. 22. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem már előbb volt hányingerem, mint, hogy a teszt kimutatta volna a terhességet.

Most Normaflore-t használok, mivel antibiotikumot kellett szednem. Azóta javult valamit, sőt napok óta nem hánytam.

Érdemes kipróbálni, hátha segít neked is.

A fiamnak is nagyon érzékeny a gyomra, és hogyha előre tudom, hogy hosszabb útra készülünk, akkor 1 héttel előtte elkezdem adni neki, és kibír így 150 km-es utat hányás nélkül.

Remélem tudtam segíteni.

2009. dec. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy túl sokat hánysz, akkor irány az orvos! A terhességi vészes hányást nem szabad félvállról venni, mert kiszáradhatsz, rámehet a baba élete, de akár a te életed is veszélybe kerülhet. Napi 8-9 hányás már nem a normális kategória, azt már kezelni kell.


23 hetes kismami

2009. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Átérzem a helyzetedet, én az 5. hónapig hánytam...

Szedj B6 vitamint, nem mondom hogy csodát tesz de sokat segít. Reggel mindig legyen az ágyad mellett egy kis száraz keksz, és mielőtt felemelnéd a fejed a párnáról, harapj belőle. Ne egyél/igyál olyasmit, ami savat csinál, pl. tej, paradicsom,hanem inkább szárazabb dolgokat és igyál sok ásványvizet. Remélem tudtam segíteni egy kicsit. Jobbulást és boldog babavárós ünnepeket! :)

2009. dec. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

szia.

kérlek, hogy a második válaszoló szavait fontold meg. a terhességi vészes hányás nem babra megy, komolyan kell venni. a hajnali 3 órától 9 -ig hányás 5. hetesen kicsit ijesztő. Valószínű, hogy rosszabbodni fog. Hipp Natal szirup éhgyomorra + B6. De, kérlek hogy napi 8-9 hányás után menj orvoshoz inkább. (előző terhességemmel sajnos hosszabb időt kórházban töltöttem, sok hányós kismami jött be félholt állapotban, volt akinek már nem is tudták megmenti a terhességét, mert vénája sem maradt az infúzióhoz. Bocsáss meg, hogy riogatlak, csak féltelek.)

2009. dec. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Holnap megyünk ultrahangra és szólni fogok a dokinak.
2009. dec. 22. 15:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak az orvost tudom javasolni, mert ha ez a terhességi hányás, akkor (nem elriasztásképpen!), de lehet, hogy bent fognak tartani mivel a kiszáradás veszélye fenn áll. A Normaflore csak a gyomor bélflóráját tisztítja viszont nem igazán hányás ellen van szerintem. Holnap az orvos biztos, hogy megmondja, hogy mit szedj vagy mi legyen tovább.
2009. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 edus83 ***** válasza:
SZEGÉNY,ÁTÉREZLEK,ÉN UGYAN ÍGY VOLTAM VAGYOK:((!!!!!!!!!!!NAGYON HÁNYTAM KI SZÁRADTAM KÓRHÁZ LETT A VÉGE:((!!!HA MÁR A VÍZET IS HÁNYOD AZONNAL MENNY ORVOSHOZ, ÉN SOKÁIG HÚZTAM ÉS ALIG VOLTAM MÁR ÉSZNÉL ÚGY VITT BE A PÁROM!!!!!INFÚZIÓTÓL JOBB LETT DE SAJNOS MÉG MOST IS TART AZ ÁLLANDÓ HÁNYINGER ÉS MÁR CSAK HETI 3 HÁNYOK!!!!!!!!!33HETES VAGYOK!!!!!!SOKAT IGYÁL,KORTYOKBAN, NEKEM A JÉG KOCKA VOLT MÉG VALAMENNYIRE JÓÓ!!!SOK SZERENCSÉT ÉS KITARTÁST KÍVÁNOK!!!!
2009. dec. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a piritós meg a gyömbéres keksz segített. Amikor megéreztem a háyningert rögtön ettem pár szemet. Minden gyömbéres dolog jó hányinger ellen. Nekem is javasolták és nekem bevált. Remélem neked is be fog. Vigyázz magatokra. 23 hetes km
2009. dec. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudja senki, hogy mi lett a kérdező kismamával?
2009. dec. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Jól vagyunk bár a kórházba kötöttünk ki mi is. Most 7+3 nál járunk ma volt ultrahang. Már nem minden nap hányok de az émelygés az egésznapos sajna.
2010. jan. 6. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!