Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt valaki akinek HELLP...

Van itt valaki akinek HELLP szindrómát diagnosztizáltak? Elolvasnátok és segítnétek?

Figyelt kérdés

35 hetes kicsit tanácstalan kismama vagyok. Kb egy hete fáj jobb oldalon a bordámnál. Amikor utánaolvastam nagyon megijedtem a HELLP szindróma miatt. Másnap pont volt időpontom a dokimhoz akinek elmondtam hogy hol fáj, és megkérdeztem nem e kell emiatt májfunkciót nézni, de ő megnyugtatott hogy ez a fájdalom normális ilyenkor. Az hozzátartozik hogy azon a ponton valóban sokat rúg, nyújtózik a baba.

Viszont nem múlik a fájdalom, vagyis időnként most is sokat fáj, sokszor feszít ott. A vérképemben pár májfunkciót néztek hétfőn, azok tök jók voltak (GOT, GPT, Alkalikus Foszfatáz, gamma GT), nem vizesedem, a vérnyomásom is csak magamhoz képest magasabb egyébként normál tartományban van (119-79 volt a legmagasabb). Annyi hogy időnkét picit megszédülök.

Erőszakoskodjak, menjek vissza a kórházba, lehet csak a jobb oldali fájdalom tünet, vagy ha a többi tünet nem jön elő nyugodjak le?

Elsősorban olyanok válaszát várom akik átestek ezen.


Köszi előre is!



2014. ápr. 30. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Barátnőm HELLP szindrómás volt. Ha jól tudom, akkor általában magas vérnyomással is jár. Neki magas volt, vizesedett is. Ill. mikor bement a kórházba a szülés napján,hogy nincs jól, elég rossz májfunkciója volt.

Szerintem nálad az lehet,hogy valamiért szereti ugyanoda befészkelni magát a baba és megrúg valamilyen szervedet.

2014. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én anno pont emiatt aggódtam ugyanezekkel a tünetekkel. Hál'Istenneknnálam tényleg csak a baba feszítette a bordáimat, nem volt HELP. Ne aggódj! Nálad is biztos minden okés lesz!
2014. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg inkább aggódj mint "bocs mégis Hellp volt meg kell szülnöd most" nézesd meg az értékeket.Ha egy kicsi kétséged is van.
2014. máj. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a kolleganőm lett hellp színdromás. Neki nagyon erős fájdalmai, görcsei voltak. Azzal már mindenképp orvoshoz megy az ember. Sajnos nem lett jó vége a dolognak.
2014. máj. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ma voltam végül bent a kórházban, csináltak labort, azt mondták jók az eredmények, elvileg nem hellp :)
2014. máj. 3. 21:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! látom már minden rendben. Ma olvastam az üzidet. Nálam a tünetek vizesedés hetekig, de akkor még nem fájt semmim. Egyik pénteken (39.héten) NST-n 150/90-es vérnyomás, fehérje sehol a vizeletben. Szombaton délben kezdődő gyomortáji fájdalom, ami erősen a hátam közepébe sugárzott, alvás éjszaka semmi, tehát nem is hagy aludni, annyira fáj. Vasárnap hajnalban szülőszoba, orvos tanácstalan, én elmondom, hogy mit sejtek, gyors labor, nagy ijedség, gyors császár, nagy boldogság és aggódás 3 napig, hogy javulnak-e a laborértékeim. Happy end... de valószínűleg nem lesz tesó. Röviden ennyi, remélem Te jól vagy, de nekem is az a véleményem, hogyha valakinek ilyen jellegű fájdalmai vannak, akkor inkább kétszer csináljanak labort, mint egyszer se.
2014. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TávoliBarát válasza:
100%

Nekem a 34. hétben indították meg a szülést sürgősségi császárral HELLP miatt. Nem voltak klasszikusak a tüneteim, nekem az egész testem viszketett a mérgezéstől, ezért mentem be az ügyeletre, ahonnan már ki sem engedtek. Ezen kívül rettenetesen vizesedtem. Sajnos mind a dokim, mind a védőnőm legyintett a tünetekre...

A szülés után még két életmentő műtétem volt, majdnem belehaltam. Napokig voltam intenzíven. A babának hála Istennek semmi baja. A HELLP nagyon nem játék!!!

2016. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!