Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiskorú testvérem terhességérő...

Kiskorú testvérem terhességéről az ő döntésével összhangban dönthetek e én, nagykorú, családos férfiként, akár a gyermek gyámságát is vállalva, ha szükséged, a szülői akarattal szemben?

Figyelt kérdés

Húgom még csak 17 éves és az azonos korú barátjától teherbe esett. Közösen úgy döntöttek, hogy meg szeretnék tartani a gyereket, de a szülők mindkét részről nagyon nagyon ellenzik, okos, tehetséges gyerekekről van szó, emiatt úgy vélik, hogy tönkre vágják a jövőjüket és a gyermekét is. Abortuszra, de opcióként akár örökbefogadásra is próbálják rábeszélni őket. A húgom már elmúlt 12 hetes terhes, de állítólag kiskorú esetében ez a terhességi kor-abortusz dolog magasabb.

Mindketten nagyon összetörtek, nem tudják mi tévők legyenek, nagyon szeretnék megtartani a babát, a fiú munkát is vállalt (nyilván csak diákmunka), egész nyárra is, szóval nagyon igyekszik.

Én nem akarok beleszólni, de a lehetőséget meg szeretném adni nekik, főleg, hogy az első gyerek nálunk is váratlanul jött, mondjuk nem ilyen korán, hanem az egyetemi évek alatt, de ott nem reagáltam túl fényesen az elején, a feleségem érettségének köszönhető, hogy most háromgyerekes, jól működő "fiatal-pár" vagyunk...De mivel emlékszem és ő is, hogy milyen volt nekünk, szeretnénk ha segíthetnénk nekik. Főleg, hogy hozzám fordult a testvérem...Lakhatnának itt, anyagilag is belefér nekünk, főleg átmenetileg, de nem mi vagyunk a felelős gondviselőik, tehát végül is, akkor a szülők döntenek? Meg az is, hogy akkor mi lesz a családunkkal? Anyáék nem állnak többet szóba velünk és a gyerekekkel?

Mi az etikus lépés ilyen helyzetben?



2014. ápr. 30. 22:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%

Szia!


Nagyon tisztellek benneteket, hogy így megpróbálod segíteni a testvéredet!

A gyámság-dolog elintézéséhez nem értek, talán el lehet indítani, viszont. El kell menni a családsegítőbe, ott van az abortuszos védőnő/családsegítő. A tesóddal elmentek, elmesélitek, hogy mi a helyzet, neki hivatalból kell képviselnie a kiskorú akaratát akár a szülők ellen is (ez mind akkor így van, ha a kiskorú megtartaná, szülei nem, és fordítva is). Valószínűleg így, hogy ő meg akarja tartani, könnyebb a dolgotok, és ő el tudja mondani, hogy pontosan milyen lépések kellenek ahhoz, hogy te hivatalosan is tudd őt támogatni. Addig pedig ne menjen el az abortuszra.

Kiskorúnál a 16. hét a határ, de nem véletlenül nem csinálnak 12. hét után abortuszt egészséges babán: egyrészt a baba is nagyon fejlett már, másrészt az anyai szervezetet jobban megviseli egy ilyen abortusz, az ilyen esetekben még ma is nagy a kockázata annak, hogy később nehezen, vagy nem lehet gyereke, illetve, ha az megfogan, koraszülött lesz, vagy nem tudja kihordani a terhességet (a még erőszakos feszegetése miatt). Ezért a tesód számára kisebb kockázattal jár már a baba kihordása, biológiailag gyakorlatilag már felnőttnek tekinthető.

Valószínűleg a szüleitek is meg fognak nektek bocsátani, ha látják mind a tesódon, hogy felnő a helyzethez, mind rajtad, hogy komolyan gondoltad ezt az egészet. Nyilván lesz pár hónap mosolyszünet, de ha bizonyítotok, meg fognak enyhülni.


Szurkolok Nektek!

2014. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalkorúnál 18. hét a határ, nem 16.

Mondjuk úgy tűnik, a kérdés szempontjából lényegtelen, csak gondoltam azért kijavítom.

2014. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
16%

Én úgy tudom, hogy az anya korától függetlenül 12 hét után már nem veszik el a magzatot, mert az már annyira fejlett, hogy joggal nevezhető gyilkosságnak. Egyes nőgyógyászok már 10 hét felet is durva beavatkozásnak tartják...

Itt már csak arról érdemes beszélni, mi legyen a babával...

2014. máj. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy te hogy tudod, az egy dolog.

El kell olvasni a jogszabályt, és akkor kiderül, hogy rosszul tudod:D


Mint mondtam, fiatalkorú esetén 18. hét a határ.

2014. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
24%

Másold be a linket ide, vagy privátba, mert ha láttál már 18 hetes magzatot, akkor tudod, hogy az tényleg gyilkosság...

Én csak 12 hétre találtam korlátot...

2014. máj. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
29%
Megtaláltam :(((....még a hideg is ráz...
2014. máj. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
12%
abba nem szolhatnak bele a szulok h ha megakarja tartani a picit, de ha megis ugy dont hogy "elveteti", eleg durva modszerekkel, ahhoz kell a szulo h alairja a papirokat.
2014. máj. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!