Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell így bánni a kismamá...

Miért kell így bánni a kismamákkal?

Figyelt kérdés

27éves,roma származású kismama vagyok.

Nagyon rosszul viselem azt, hogy a bőröm színe miatt ítélnek meg az ápolónők,orvosok.Úgy kezelnek,mint egy kutyát és nemcsak engem, hanem még egy pár ismerősömet is. Én tudom, hogy vannak olyanok, akik tényleg megérdemlik ezt a bánásmódot, de azért nem kéne minket egy kalap alá venni.

17hetes kismama


2014. máj. 2. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Én is elítélem az ilyen viselkedést. Valóban nem kéne egy kalap alá venni...sajnálom.
2014. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokkal több a rossz tapasztalatuk mint a jó, ezért az általánosítás (és persze nem állítom egy percig se, hogy ez jó, de sajnos ez van).
2014. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam mifelénk,hogy legyen cigány vagy nem cigány a kismama,ha nem fizet,nincs fogadott orvos akkor ugyanúgy kutyául bánnak vele.Mikor gyerekosztályon voltunk a beteg lányommal akkor is ezt tapasztaltam.Lehetek én akármilyen hófehér,mégis csak akkor bántak velünk emberien mikor megfizettem a VIP szobát.

Egyébként miben nyílvánul meg?

2014. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Sajnálom. Nagyon rész érzés lehet. Nekem személy szerint nincs semmi bajom a romákkal (négerekkel stb), ismerek egy jó pár normálisat, ezért nem is szoktam általánosítani, de az ismerősi körömben sokan ha már azt hallják roma, néger, kína egyből elítélőek. Az elején még próbáltam mondani nekik, hogy vannak rendesek is, de tudod, akik gyűlölködni akar annak azt mondasz amit akarsz, egyik fülén ki, másikon be. Szerintem ez sokszor neveltetés kérdése is, meg sokszor ha mondjuk az adott műszakban sok az "ellenséges" a normális is inkább belesimul, hogy ne közösítsék ki. Pl nálunk a kórházban is a romák egy szobába kerülne, nem keverik őket a magyarokkal, nehogy már.... Amikor voltunk a kórházlátógatáson a szülés előtt tök megdöbbentem mikor mondták, hogy ez így működik ott. Sajnos ez ellen te egymagad nem tudsz mit tenni, csak megpróbálni elsiklani felette.
2014. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én kisvárosban élek, és eddig 2 alkalommal kellett a kórházban töltenem egy-egy éjszakát. Többnyire roma kismamákkal, nőkkel voltam egy szobában, és bár nem volt mindegyik maradéktalanul tiszta, rendezett, az ápolók és az orvosok nagyon emberségesek voltak mindenkivel. Sajnálom, hogy felétek nem ez a helyzet. A rasszizmus , előítéletesség ellen nem sok mindent tudsz tenni sajnos. Boldog babavárást!
2014. máj. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Egyetlen orvos vagy novèr sem teheti meg hogy rosszul bánik a betegekkel. A segitès nyujtásra esküdtek fel nem a kivètelezèsre a páciensek megalázására. Az ilyen esetekre van a betegjogi kèpviselo.
2014. máj. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%

Utolsó,igazad van,csak sajnos nem minden esetben így van.

Én hallottam olyat,hogy az elégedetlen anyukát,hazaküldték,nem maradhatott a kórházban a beteg gyerekével.Én is csak összeszorítom a fogamat ha valami igazságtalanság ér,mert nem akarom,hogy a gyereken csapódjon le,akinek már az is sokk,ha "kicsit" erélyesebben szúrják be a tűt neki,csak mert...És akkor én még szerencsés is vagyok,mert olyan extrém atrocitás nem ért,de pl.pont legutóbb két cigány anyukát is kiküldtek a kezelőből,a gyerek bent ordított,ők meg kint zokogtak.Ezt egy fehér bőrű magyarral én úgy gondolom nem tették volna meg...

2014. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Èn 28 hetes roma kismama vagyok Budapesten èlek,elsö pillanatban ahogy meg tudtam hogy babàm lesz magàn orvoshoz jàrtam,a neten talàltam rà,ajànlottàk ott sokan ahol keresgèltem plusz közel is volt hozzàm na de oda egy roma nö se jàrt rajtam kivül de ez ki is ütközött az orvoson,probàlta leplezni de nem ment neki,idöpontra mentem 11-re egy masik kismama 11 15-re öt hivta be elöbb persze nem volt sürgös vagy egyèbb a hölgy kifejezetten örült hogy hamarabb bejutott,aztàn sokszor kèrdèssel èrkeztem vègül olyan gyorsan ki "rakott" hogy elfelejtettem amit kèrdezni akartam ès elküldött vizsgàlatokra ahova nem adott beùtalòt mondvàn szerinte nem kell ès mèg sorolhatnàm.....hàt ezt hagytam 22. hètig addig kifizettem neki 110 ezer forintot,ugy döntöttem inkàbb megyek SZTK-ba ès lesza.om màr az egèszet csak vègezzèk el a kötelezö vizsgàlatokat ès nèha kellemesen csalodom! Szoval nem vagy egyedül,bàr èn a szülèstöl fèlek mi lesz velem fogadott orvos nèlkül igy hogy "hàtrànnyal"indulok,mondtam a fèrjemnek max dugjon pènzt az akkor èppeni dokinak,hogy azèrt bànjanak majd velünk emberhez mèltoan! 25 vagyok egyèbkènt,elsö baba! Merre laksz kèrdezö?
2014. máj. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sajnálom Kedves utolsó válaszoló.

Akkor nemcsak felénk vannak ilyen dolgok.

Én Kazincbarcikán lakom.

2014. máj. 2. 20:19
 10/14 anonim ***** válasza:

Én félig roma vagyok, hófehér bőrrel és német hangzású vezetéknévvel. Csak akkor ért atrocitás, ha nem fizettem v nem volt ismerős az adott kórházban.

Utolsó: én 2 hét alatt hagytam ott a fogadott orvosomnál a terhességem elején kb 60.000 Ft-ot (vizsgálatok, gyógyszerek, etc, etc) és mikor baj volt a telefont sem vette fel és vissza sem hívott. Az asszisztense beküldött az ügyeletre. Ja, és ez az orvos is űberszupernek volt a neten titulálva...Szóval nem biztos, h a kinézeted miatt volt paraszt a doki.

2014. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!