Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell így bánni a kismamá...

Miért kell így bánni a kismamákkal?

Figyelt kérdés

27éves,roma származású kismama vagyok.

Nagyon rosszul viselem azt, hogy a bőröm színe miatt ítélnek meg az ápolónők,orvosok.Úgy kezelnek,mint egy kutyát és nemcsak engem, hanem még egy pár ismerősömet is. Én tudom, hogy vannak olyanok, akik tényleg megérdemlik ezt a bánásmódot, de azért nem kéne minket egy kalap alá venni.

17hetes kismama


2014. máj. 2. 17:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Bár én "fehér" vagyok(most ezt ne vedd sértésnek,nem úgy szánom) de én is tapasztaltam ilyet.

Nem is keveset.Talán azért általánosítanak,mert sok roma lánynak,nőnek már van 4 gyereke otthon és a sokadikat várja.Felénk (Csongrád megye) igen nagyok az előítéletek.Én éppen múltkor beszélgettem a klinikán egy roma kismamával,nekem teljesen szimpatikus volt,ő mondott pár érdekes szituációt.

Nem aggódj rajta túlzottan,nekem van fogadott orvosom; mióta kiderült,hogy tanyán lakok és lemondtam a védőnői szolgálatot,azóta én is fekete báránynak számítok szinte mindenhol.Pedig nem ismerik a körülményeket,nem látják,milyen szinten élünk,de egyből ítélkeznek...

Engem azért ítélnek el,hogy él a képzet sajnos még mindig,hogy a tanya csak sz.r lehet,csomó földtúrással meg fürdőszoba nélkül.Gondolhatod,mikor kiderült egy apróbb fertőzés,duplán kellemetlenül érintett,mert tudtam,mi az átlag vélemény,pedig rendszeresen,napi 2x tusolok és mégis.

Szóval nyugi,velem szemben is előítéletesek nagyon sokszor :-(

2014. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
64%
Igazàbol mindegy de ez az egyik ok hogyha beteg voltam a terhessèg elött csak ha tènyleg mar a vègsö megoldàsnak làttam akkor fordultam orvoshoz!! Nekem pl volt 2 vetèlèsem egyszer sem ajànlottàk fel a dokik a gyogyszert ami esetleg meg akadàlyozta volna mivel mindkèt alkalommal pecsètelö vèrzèssel jelentkeztem ès haza kuldtek mondvàn minden rendben egy hèt mulva elhalt mind kèt terhessègem,ennyi ugy voltak vele cigàny ne szaporodjon! Ezen az oldalon is nagyon sok negativumot tapasztalok de mar fel sem tünik,àtsiklok rajta! Ma pl: felszàlltam a villamosra senki nem adta àt a helyet de a fehèr börü kismamànak aki a következö megàlloban szàllt fel neki igen ès semmivel nem volt nagyobb,kisebb a hasa vagy estleg jobban öltözött,tisztàbb de ezt is leszar.om mert nem szàmit szerencsère fitt kismama vagyok:-)
2014. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
8as voltam
2014. máj. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok roma származású. Természetes szőke hajam van, kék szemem, fehér szeplős bőröm. Miskolcra a mmegyeibe jártam terhesgondozásra, én egész életem alatt nem sírtam annyit mint a vizsgálatok alatt. A főorvostól kezdve (akit mindenki dícsért nekem) a frissen végzett ápolónőkön át a szülésznőig mindenki megalázott.

Nem csak a származást nézik. Inkább hogy mennyi pénzt adsz nekik.

2014. máj. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!