Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltatok már úgy, hogy teljese...

Voltatok már úgy, hogy teljesen összezavarodtatok a terhesség, szülés, gyereknevelés témában kapott rengeteg információtól? Én most nagyon tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Túl sok ellentétes információhoz lehet hozzájutni. Interneten is, de az jobban összezavar, hogy az orvosok is teljesen mást mondnanak. Pl. jó a málnalevél tea, mások szerint nem, mert vízhajtó, kell vitamint szedni, másik szerint nem kell és még sorolhatnám.

Én ma egy konkrét eset miatt lettem teljesen bizonytalan. Most vagyok 15 hetes várandós. A 12. hétig vezette a terhességem egy doktornő, de ő felmondott(vagyis egy ideig nem végzi a munkáját) és új orvost kellett választanom. Az új orvosnál ma voltam először és teljesen mást mondott mindenre mint az eddigi orvos.

Az első orvosom nem javasolt terhesvitamint csak folsavat és persze változatos étkezést, az új orvos szerint muszáj vitamint szedni, és megijesztett, hogy baj lehet, hogy eddig nem szedtem.

Az első orvosom azt mondta, hogy a 16. hétig kell szednem az utrogestant, mert amijnt lehet, abb kell hagyni, az új orvos azt mondta, hogy feltétlenül kell a 35. hétig és nem lehet korán abbahagyni.

Volt egy vetelésem, de mivel most minden rendben van és jól is érzem magam, az eddigi orvosom azt mondta, hogy nyugodtan séltálhatok, élhetek úgy mint eddig, mindent csinálhatok, persze óvatosan, de nem kell egész nap feküdnöm, az új orvos viszont a tavalyi vetélésre hivatkozva azt mondta, hogy szigorú ágybanfekvés kell, ne nagyon csináljak semmit se.

Az eddigi orvosom azt mondta, hogy csak akkor kell magznéium, ha görcsölök, keményedek (nem görcsölök, nem keményedek egyáltalán), az új orvosom szerint igenis kell minden nap magnéziumot szedni függetlenül a keményedéstől, sőt pluszban is kell szedeni magnéziumot és folsavat is a terhesvitamin mellé. (az eddigi orvosom a folsavat is csak a 12. hétig mondta)

Én elégedett voltam az eddigi orvosommal, de az új orvos azt éreztette, hogy felületes volt velem. És most teljesen összezavarodtam, hogy kire is kellene hallgatnom. Az eddigi orvosom utasításaira vagy felejtsek el mindent és az új orvos szerint most szedjek egy csomó vitamint, feküdjek ágyba és valóban higgyem el, hogy kell az utrogestan a 35. hétig, amikor mindenhol azt olvasom, hogy csak a 12. hétig szedik?

Mit gondoltok minderről?



2014. máj. 9. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem szedtem utrogestant de mindenhol azt olvasom hogy 12 hetesig kell csak szedni és szép lassan abba hagyni. Én az elejétől elkezdtem szedni elevitet de olyan rosszul voltam tőle hogy abba hagytam. Magneb6 ot szedek amikor nagyon hányingerem van vagy görcsölök.
2014. máj. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Menj egy 3. orvoshoz, mert úgy látszik 2 ellentétest sikerült találnod. A 3. hátha olyan tanácsokat ad mint valamelyik a kettő közül és akkor megnyugodhatsz.


Rossz esetben háromféle infót kapsz :/

2014. máj. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy akkor most hagyjam abba az Utrot, miközben az orvos a 35. hétig mondta, hogy szedni kell? Mégiscsak ő az orvos, hallgatnom kéne rá, viszont senkit se tudok, akivel végig szedették ezt a gyógyszert. Főleg hogy nem is barnázok, nem is vérzek. Én hipp natalt iszok, nem szedek terhesvitamint, de az új orvos szerint az semmi, és egy dupla árú terhesvitamint ajánlott helyette. És csinálhatok mindent, persze óvatosan vagy tényleg feküdjek ágyban egész nap?

Mindkét orvos elismert, mindkettőről jókat hallani, csakhát szöges ellentéte egymásnak amit mondanak és nem tudok okos lenni....

2014. máj. 9. 14:23
 4/11 A kérdező kommentje:

Harmadikhoz nem mehetek, mert már nincs választási lehetőség. (államiban vagyok, itt van egy választott, aki végigkövet és kész. Nekem muszáj volt másik orvost kapnom, mert az első felmondott, de harmadik orvoshoz már nem mehetek át)

És attól meg csak még jobban félek, hogy a 3. még jobban összezavar...

2014. máj. 9. 14:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Én sem szedtem egyiknél sem terhes vitamint, az én orvosom sem ajànlotta.Mind a 4 gyermek 3 kg felett volt bőven.Azt mondta ha jól vagyok és a vérkèpem leleteim jók, ne szedjjm mert felesleges.Változatos étrend stb.A folsav 12 hétig ajànlott.A magnèzium görcsöknèl ill kemènyedèsnél.Azért ne engedd hogy ez az ember beteget csináljon belőle.
2014. máj. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Èn csak terhesvitamint szedtem elejètõl a vègèog.Meg B6vitamint kb a 16.hèttöl vègig. 10 hetesen tudtam meg hogy baba lesz,így akkor kezdtem el a vitamint.Az orvos azt mondta hogy àrtani semmikèpp nem àrt,viszont màr a baba tervezèstöl jô ha szedjük,mert a 12hètre màr kifejlödik mindene a babànak,ès a abban sokat segít.ÈN szedtem ès jô is volt,mert kicsttantam az egèszsègtöl...Soha nem volt hànyingerem sem semmi.
2014. máj. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utrot 35. hétig??? ez bolod. kb 14. hétig szedi midnneki. feküdni egy probléma mentes terhességnél egy tavalyi vetéllés miatt??? ez is butaság. Ha ezt követed majd hizol 30 kg-ot és jókis cukorbetegség is kailakul a mozgáshiány miatt.
2014. máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem fogok feküdni. Hisz jól érzem magam, sétálok is, teszek-veszek a lakásban, persze odafigyelek, pihenek is sokat, de azért feküdni egész nap nem fogok mint egy ágyhoz kötött beteg. Van még itthon másfél üveg Hipp natal, azt biztos megiszom, a 20. hét környékén fogy el és majd átgondolom akkor, hogy a terhesvitamint akarom-e, hisz itt a zöldség és gyümölcsszezon, és tudom, hogy a hipp natal nem is igazi terhesvitamin, mert nincs benne annyi vitamin, mint a terhesvitaminokban, de a zöldség, gyümölcs, tejtermék, hús mellé szerintem pont elég kiegészítő.

Ennyit sikerült átgondolnom.

De az utro... Hát azzal nem tudom mit csináljak. A genetikai vizsgálaton a genetikus már azon is csodálkozott, hogy a doktornőm (az első volt még akkor) miért a 20. hétig szedeti velem, mert a genetikus szerint max a 16. héten el kéne hagyni. Erre most jön a 35. héttel az új orvos. Szóval az utroval kapcsolatban már hárman 3 félét mondtak. és nem tudom, hogy hagyjam -e abba és hazudjak a doktornőmnek, hogy még szedem? Mert hiába mondtam neki, hogy mit mondott az előző orvosom és a genetikus is, ő csak a saját meggyőződését mondta, hogy ha abbahagyom fél, hogy megint elvetélek.

Egy nőről tudok, hogy ő végig szedte, de másról tényleg nem hallottam ilyet.

Az, hogy vitamint beveszek vagy nem, az nem olyan hú, de nagy horderejű dolog, abban döntésre jutok, de a hormongyógyszer azért más kategória. Abban nem tudom, hogy mi lenne a helyes döntés.

2014. máj. 10. 00:20
 9/11 A kérdező kommentje:

Nos, találtam egy hivatalos adatot egy külföldi oldalon:

A lényege az, hogy az utrogestan nem csak a korai terhesség megtartásásban segít, hanem a koraszülés kockázatát is csökkenti, ezért bár legtöbbször csak az első trimeszterben adják, bizonyos esetekben engedélyezett a használata a 32 hétig.

Ezt írják.

32. hét. No, az akkor sem 35. hét... Úgy látszik, hogy a doki szerint én még a bizonyos esettől is bizonyosabb eset vagyok.

No, és ha úgy csinálnám, egyszer még hagyom, hogy a dokinő felírjon egy adagot (úgyis ragaszakodni fog hozzá), de lehet, hogy nem napi kettőt, csak napi egyet használok, és akkor az kitart két hónapig (kb a 30. hétig, mert még az előzőből is van), azután meg elfejeltek szólni neki, hogy elfogyott?

2014. máj. 10. 00:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg csak te döntheted el hogy akkor meddig szeded, da ha felíratod sem kötelező kiváltani.
2014. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!