Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül egy kisbaba?

Mennyibe kerül egy kisbaba?

Figyelt kérdés
Ha mindent meg kell venni, mennyi pénz, ha nem akarunk nagy túlzásokba esni?

2014. máj. 13. 07:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon attól függ, miből milyet szeretnétek, a mi költségvetésünk:

kiságy, matraccal, 2 rácsvédővel, 4 lepedővel: 60.000,-

pelenkázó: 40.000,-

babakocsi: nagyot kaptunk,

sportbabakocsi: 25.000,-

szőnyeg, függöny a gyerekszobába: 40.000,-

babruhák: kaptuk a nagy részét, pár bodyt kellett csak venni

mellszívó, tejgyűjtő zacsik, poharak, cumisüveg: 50.000,-

szoptatóspárna+huzat: 15.000,-

kiskád: 2.500,-

pelenkázó alátét+ 4 huzat: 6.000,-

fotel a gyerekszobába: 25.000,-

hordozókendő: 15.000,-

textílpelus 20db + 4 törcsi: 5.000,-


Természetesen ennél sokkal olcsóbban ki lehet hozni (pl. ha használtat vesztek, vagy jobban körülnéztek), nálunk nem volt sajnos erre idő, mert hamarabb jött, így mi az Ikeába és a Brendonba vettünk meg mindent. Szerintem ha mindent venni kell (esetleg babakocsit használtan), akkor 100.000,- körül lehet. Persze ehhez hozzájön a terhesség alatt fizetendő dolgok (vitaminok, esetleg gyógyszerek, doki), de ha nem magánba mész, az nem egy olyan nagy összeg.

2014. máj. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%

Mi újrakezdők vagyunk, így mindent újonnak kellett venni. Babaruhák nagy többsége Hádából jött, a többit rendeltem.

Babakocsit nem mertünk használtan venni, ez volt 210.000

+ az összes eszcájg kb 500-600.000 ( kiságy, utazóágy, bölcső, pihenőszék, cumisüvegek, sterilizáló, melegítő, légzésfigyelő, pelenkázófeltét - komódra raktam rá, ez már volt - kb. 300 db pelenka, kozmetikumok, takarók, egyéb textíliák, mellszívó).

Ehhez jön még hozzá a kismama kórházi csomagja. Nekem vennem kellett hálóingeket, mert nem volt, betétekkel, haskötővel, szoptatós melltartóval volt kb 100.000.

+ a terhesgondozás: problémás terhes vagyok, orvos többször nem fogadott el pénzt, de így is több, mint 100.000 volt eddig, ehhez jön a köv. 100.000 a szülésért + 30.000 a szülésnőnek (szülésznőből nem lesz fogadott, ennyit gondoltunk hálapénz gyanánt) + a csecsemősöknek ajándékcsomag kb 15.000 Ft. Amennyiben alapítványi szobát szeretnél, az plusz 5-10.000/éjszaka

2014. máj. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
jajigen, a gyerekszoba bútorzatot kihagytam: nálunk a kiságy 15000 volt+10.000 a matrac, a fotel akciósan lábtartóval 60.000
2014. máj. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 gyerek van, szerintem összesen nem költöttünk fél millát idáig orvossal ,ruhákkal, pedig a nagy már 4 éves.


Habár nagy szerencsénk volt, mert egy közeli ismerősőm pont akkor adta el a babacuccait mikor terhes voltam, így 50 000 ft-ért vettem meg a kelengye nagy részét. (kiságy, járóka, pelenkázó, játszószőnyeg, mellszívó, ágynemű, ruhák) Babakocsit használtan vettünk, a 2 gyereket kibirta és dizájnos is volt, sikerült 8000 ft-ra lealkudnom, pedig többfunkciós kis kocsi, amit fél évig használtak előtte. Bababörzén egy Pierre Cardin esernyő kocsit vettem még mellé, 2000 (!!) ft-ért ez a mai napig használjuk. Bébihordozót 2500 -ért kaptunk, újszerű állapotban volt. Kendőt 2000 ft-ért vateráztam, mei-tait meg 450 ft-ért túrtam!! Etetőszéket vettünk anno újonnan, az volt 12 000 ft meg később szintén egy 10-esért a leesésgátlós ágyat.

Kádba fekvő fürdetőt vettünk, az nem volt 700 ft, de újonnan volt. Azért ezt választottuk, mert ez foglalja a legkisebb helyet, babakád pedig volt kölcsön nálunk egy ideig, és nem használtuk túl sokáig. Mellesleg a babakád nem nagy tétel. Születéshez még vettünk újonnan egy-két ruhát, ágy fölé forgót, ágynemű szettet, gumis és sima lepedőt. Bébiőr és mérleg kölcsönözve volt, nálunk a gyógyszertárban 1000 ft/hó mindkettő, habár a bébiőrt nem fizetős helyről kölcsönöztük, hanem kaptuk a barátnőmtől. Ruhákra nagyon keveset kellett költenem, mert a kezdő 50-ezres csomagban 2 éves korig rengeteg ruhát kaptam. Azóta meg megismerkedtem néhány anyukával és a jobb cuccokat átveszem. Nagyjából kialakult, hogy egy szatyor ruháért 5-6 ezer forintot kér az egyik anyuka, de nagyon szép holmijaik vannak. A másik anyuka 3-500 ft/db áron adja őket. Cipőket, alsógatyákat, zoknikat veszek újonnan, de pl. a múlkor kiárusítás volt, 500 ft volt egy pár cipő, hát vettem neki 3-3 párat. Mondjuk amit még újonnan vettem, az a mosható pelenka volt. Arra költöttem vagy 40 ezer forintot, viszont megspóroltam vele legalább a dupláját, ha nem a tripláját, mert a kicsinek is jó még. Épp most adtam el az újszülött csomagot 7000 ft-ért, meg a már nem használt dolgainkat (járóka, játszószőnyeg, nagy babakocsi, etetőszék, ruhák, bébihordozó 37000 ft-ért)

Az orvos került a legtöbbe, az 140 000 ft-volt, szüléssel, vizsgálatokkal mindennel együtt, a másodiknál viszont már nem volt fogadott dokim. Egyáltalán nem érzem úgy, hogy a gyerekeim csórónak néznének ki. Szépen, tisztán, változatosan öltöztetem őket, csak betartjuk hogy a játszóra a játszós holmit vesszük fel, az újakra pedig nagyon vigyázunk, ünnepre, orvoshoz, eseményre vesszük fel őket.

Szerencsére szopiztak mindketten, így tápszerre sem kellett költeni. Csak az eldobható pelenka kerül pénzbe (mert a moshatót csak otthonra adtam rá) a popsitörlő és babaápolási szerek. Viszont egy betegség sok pént el tud vinni.

2014. máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ja, eszembe jutott még, hogy legalább 10 ezer forint volt még újonnan amiket gyógyszertárban vettem: orrszi-porszi, cumisüveg, cumisüvegmosó, sterilizáló tabletta, magamnak tena betét, körömvágó szett ilyesmik.

Kismama ruhát szintén vateráztam nagyjából 20 ezer forintból megvolt a két terhességre való ruhám.

Azonban a főnökömmel beszélgettem, ő csak a szoptatós melltaróját vette 20-ért.. Neki a gyerek - ahogy ő hívja - "félkarú rabló", csak az érkezéséig számolta, állítólag 1 milla fölött költöttek. Vagyis a felső határ a csillagos ég. Igénytől, pénztárcától, lehetőségektől, leleményességtől is függ.

2014. máj. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kb. 200 ezerre jött ki a kelengye minden aprósággal együtt. Ebből 100 ezret mi vettünk és kb 100 ezerért kaptunk dolgokat. A nagyobb dolgokat használtan vettük. 20ezer volt a kiságy (matraccal, lepedővel, fejvédővel, tárolóval). 28 ezer a babakocsi (hordozóval, mózessel, esővédővel stb.). A többi az apróságokra ment el. Ezeket a ruhák kivételével újonnan vettük. Pl.: orszívó, szopipárna, vízhőmérő, babafésű, biztonsági olló, pelus, popsitörlő, cumisüveg, tejtárolók stb. stb. Amiket kaptunk: pelenkázó, fürdőkád, bundazsák, ruhák, mellszívó, sterilizáló, játékok, pihenőszék, takarók, hálózsákok, ágyneműk. Nem is minden jut az eszembe. Rengeteg apróság kell és sok kicsi sokra megy, hiába kis tételek. Még nem számoltam, amiket késöbb kell venni. Járóka, etetőszék, autósülés stb.
2014. máj. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
nekünk a szülés a vizsgálatokkal kb. 150.000 Ft, a kezdeti költségek (bútor, ruha, alap játékok, pelenka stb) további 170.000 Ft (használtan veszünk szinte mindent), a születéstől kezdve pedig kb. havi 40.000 Ft és akkor nem nélkülöz semmit.
2014. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! mindenkinek ment a zöld kéz!
2014. máj. 13. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!