Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mást is kínoz a nyugtalan láb...

Mást is kínoz a nyugtalan láb szindróma? Mit csináltok, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Régebben is előjött néha, akkor a vashiánnyal hozták összefüggésbe, de segíteni a vas sem tudott. Most 27 hetes vagyok és pár napja ismét előjött, nagyon szenvedek tőle. Nem csak éjjel, de gyakran nappal is kínoz, ha lefekszem. Valami bevált praktika? Magnéziumot, Gravidát és vasat szedek. Éjjel nyújtogatom a lábam, aminek rendszeresen a vádli görcs vet véget.

2014. máj. 13. 18:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Végre sorstárs! Én eddig akár kinek mondtam, nem ismerték a dolgot. Mindenki csak a lábikragörcsöt tudja mint terhességi láb-problémát.


Nekem is volt nem-terhesen is.

Ami nálam úgy-ahogy bevált: lefekvés előtt egy Mg-pezsgőtabletta (szerintem gyorsabban felszívódik mint a rendes Mg+B6), és éjjel szükség szerint még 1-2 tabletta. Durva esetekben (időszakonként tör rám, mostanában - 23. héten vagyok - már hetek óta semmi bajom) a pezsgőtablettával együtt bevettem egy rendes MgB6-ot is. És nem fekve maradni, nyújtogatni, hanem felkelni, picit sétálni, kirázni, guggolni párat.

Szülés után amúgy tényleg sokkal ritkábban lesz.

2014. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez nektek nem öröm, de nekem jó tudni, hogy nem csak én vagyok ilyen elfuserált. Tegnap megint fél 1 körül aludtam el, egész a combomból indult ez a dolog. Ma este megpróbálom a pezsgőtablettát és a párnázást. Tegnap amúgy a séta segített, csak kutyának sincs kedve kibújni a jó meleg ágyból... Nagyon szurkolok, hogy szülés után elmúljon mindannyiunknál. Remélem 12 hét múlva kibújik a babám és el is felejtem milyen érzés a "nyugtalan láb".
2014. máj. 14. 20:46
 13/13 anonim ***** válasza:
3 ora van hajnalban es eberen fent vok. Eddig nyugtalanul de aludtam, mindig felriadok a Vegtagrangasomra! Szedek magneziumit, vasat es femibiont. Probaltam a sort egy poharral rosszabb, felpocolni, setalni , masszirozni, hideg meleg vizes borogatas, zuhany, mit mondhatnek meg? Egyik sem segitett. Soha nem volt meg ilyen . A 30. Terhessegi heten kezdodott v korabban nem emlekszem, es most a 34. ben vok, az ejszakak kinszenvedesek, nappalok faradtak kimerultek, ket masik gyermekem is van, akiknek szukseguk van ram, es neha sirok a tehetetlensegtol. Vedono, orvos nem hallott errol a nyugtalan lab szindromarol. Remelem es kivanom hogy a szules utan elmuljon mindannyiunknal! ( el sem tudom kepzelni hogy eli tul az akinek mas alvaszavara van vagy komolyabb problemaja?)
2017. júl. 28. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!