Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen volt a terhességed...

Milyen volt a terhességed első 12 hete?

Figyelt kérdés
Ha több terhességed is volt, mindegyik érdekel :)

2014. márc. 5. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon szerencsés voltam, egész terhesség alatt egyszer sem hánytam, se inger nem volt (kivéve a szülést, azt végig hánytam). Mellfeszülés és extra fáradtság volt csak amit észrevettem.
2014. márc. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem rettenetes gyomorégésem volt, hányingerem szerencsére nem. Emellett nagyon aluszékony voltam. Amint bejelentettem a munkahelyemen, hogy terhes vagyok, és megnyugtattak, hogy nem lesz a gond a visszamenéssel sem, a gyomorpanaszaim azon nyomban eltűntek, úgyhogy inkább az idegtől voltak nem is a terhességtől.
2014. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akárcsak az előzőnek, nekem is gyomorégésem volt a 7.-9. hét között. egyszer sem hánytam, hányingerem sem volt, a szagok kicsit zavartak. A gyomor égés miatt az első pár hétben inkább kenyér és tészta féléket ettem, a 10. hét tájékától kezdtem nyitni az egészségesebb ételek felé.

De összességében azt mondhatom, hogy nagyon jól viseltem az első trimesztert. Volt két nap barnázásom (csak pár csepp a papíron) de mire utána olvastam hogy nem jelent túl jót, addigra már el is múlt így nem foglalkoztam vele.

Most 22 hetes vagyok.

2014. márc. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gabszem ***** válasza:

Első terhességemnél nem volt hányinger, hányás. Csak rossz volt a gyomrom, nem volt étvágyam, borzalmasan fáradt voltam viszont egész nap. majd leesett a fejem. 10. héttől már semmi bajom nem volt egészen szülésig.

Most a másodikkal a 7. hétben járok és egyre rosszabbul vagyok, kb. 1 hete kezdődött a hányinger, ma már hánytam is...

2014. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem a 9-11 hét között volt délelőttönknt émelygés. érdekes módon nekem farkasétvággyal kombinálódott :-D egyszer majdnem hánytam, máskor étkezés után 1,5 órával már éhen haltam :-D

boldog babavárást!

2014. márc. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a szerencsétlenebbik voltam, 5. héttől a 14. ig csak pirítóst meleg teával tudtam enni. Folyton sápadt voltam és hányingerem volt, már este 7 kor elaludtam. Már azért sokkal jobb, bár a kedvenceimet a mai napig nem tudom megenni, sőt, húst egyáltalán nem. 25 hkm
2014. márc. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első gyerekkel a 6-13. hét között volt egész nap hányingerem, másodikkal 5-24. hétig, de csak 2-3 naponta. Mindkettővel csak 1-2 fajta ételt tudtam megenni, azt viszont egész nap rágcsáltam volna. És állandó fáradtság, álomkór, alacsony vérnyomásból adódó fázósság "gyötört".
2014. márc. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10. hetet végig hánytam, csak sósat és piritós kenyeret ettem. 11. héttől újra kívántam az ízeket, az édest leginkább, már féltem, hogy cukros leszek. De egyén függő és örökölni sem lehet, mindenkinél más tünetekkel jár.
2014. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még :)
2014. márc. 24. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!