Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igaz, hogy ha nincs...

Tényleg igaz, hogy ha nincs elég vitamin az anyának akkor a babát eltávolítja a tested? Itt olvastam elég nagy baromságnak hangzik. Mert hogy az anyától vonja el . De ha nincs elég? Szerintem semmi nem torténik, igaz?

Figyelt kérdés
2014. máj. 15. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ez így tényleg nagy hülyeség. Ha nincs megfelelő mennyiségű vitamin akkor az anyuka rosszulétét okozhatja.A baba feljlődésében is kárt okoz főleg bizonyos vitaminok hiánya.27hkm
2014. máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi:-) pont kérdeztem , hogy 13 hetes leszek de még nem vettek ért.állítólag már kellett volna', belépek a 2.trimeszterbe.szerinted?
2014. máj. 15. 21:31
 3/8 A kérdező kommentje:
*vért
2014. máj. 15. 21:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik ismerősöm nem is szedett semmi vitamint 3 egészséges gyereke van és nem történt semmi!és gyümölcsöket sem nagyon evett.

és én sem végig szedtem a vitamint mert rosszul voltam tőle kb. a 20. hétig szedtem és ittvan az egészséges 2 hós babám!

2014. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mégis hogy távolítaná el a babát a tested??:-) egyes válaszoló megadta a választ egyébként, de én még ilyen b.romsagot a gyik-en se olvastam pedig itt aztán van bőven..
2014. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

12 hetesen el kellet volna küldeniük vérvételre!

De szerintem ha csúszik kicsit nem nagy tragédia engem elszámoltak 2 héttel ugyhogy a 16 hetes v.vételem 18 hetesen volt.

(4-es)

2014. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Furcsállom én is, de nekem sem vettek még vért, egyáltalán és most vagyok 16 hetes (az egyik ismerősömnek 20 héten vettek vért először).

Amúgy én orvost váltottam (az első doktornőm felmondott), és míg az első doktornőm csak folsavat javasolt, mert szerinte itt a finom zöldség és gyümölszezon, és szerinte ez elég, addig az új orvosom szerint nem elég, és szerinte KÖTELEZŐ a terhesvitamin. Szóval nehéz kiigazodni, mert az orvosok is mást mondanak.

Igen, a baba az anyától vonja el, amire szüksége van, de ha már annyira drasztikus mértékbe vonná el, hogy az anya szervezete teljesen kiürül, akkor azt az anya már nagyon is megérezné. És ilyen esetben a babának szerintem nem lesz baja, mert ő feltöltődik és max az anyuka lesz gyengébb, ő lesz rosszabbul. De ezt meg orvosolni lehet.

Én végighánytam az első 8 hetet, csak kekszen éltem. A kölök mégis jól fejlődött, és a 10. hét után már szépen enni is tudtam, visszapótoltam a kiszívott vitaminokat és ennyi. Mindketten jól vagyunk.

2014. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség!!! Gondoljatok bele, mi is felnőttünk a terhességi vitaminok nélkül:) Anyáink idejében még ultrahang sem volt.

Én szedtem vitamint a babatervezés alatt, de 2 évig nem jött, így abbahagytam. Amikor már nem is számítottunk rá, akkor jött, és akkor már nem szedtem vitamint. 6 hetesen mentem először orvoshoz magánrendelésre, kérdeztem, hogy szedjek-e terhesvitamint. Azt mondta, hogy felesleges, csak folsav kell. Később kell majd szednem jódot, és vasat, az már lehet terhesvitamin formájában. Én azért elkezdtem szedni a vitamint, a 12. hétig minden nap szedtem, mert enyhítette a rosszulléteimet. Azóta kétnaponta szedem, kivéve amikor a férjem náthás volt, akkor naponta. Most 23 hetes vagyok.

2014. máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!