Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes AFP nagyon rossz...

16 hetes AFP nagyon rossz eredmény? Félek!

Figyelt kérdés

Drága kismamák,anyukák! Ma megkaptam a 16 hetesen levett AFP eredményemet, és azóta csak sírni tudok mert nagyon megvagyok ijedve Nem tudom mit kéne leírnom róla, ezért lefényképeztem. Nagyon hálás lennék ha segítenétek mert a védőnőmet sem érem el :( A kyncs diagnosztikai központban voltunk kombinált szűrésen 12 hetesen ott tökéletes eredményt kaptunk mindenből, eddig minden eredményünk jó. Már rettegek elmenni a következő ultrahangra 20 éves vagyok első kisbabás, tényleg nagyon félek Köszönöm!!!!!


[link]


[link]


2014. máj. 20. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


szia! Nekem holnapra lesz meg az afp-m

de irto elavult es nem szabad rogton megijedni ha rossz az ertek.

Nem veletlen tiltjak be. De ugye mi meg pont beleestunk. Ha minden eredmenyed jo szerintem ne aggodj!

2014. máj. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne aggodj, juli 1-töl nem is lesz már ez a vizsgálat mert elavult és sok a fals rossz eredmény. Sok külföldi országbna évek óta nem is alkalmazzák, ha pár héttel késöbb esel teehrbe már nem is kelett volna menned és nem kéne idegeskedned, inkább menj el kombinált tesztre. Olvass itt utána itt is millión irták már ki ugyanezt aztán persze semmi probléma nem volt.
2014. máj. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon alacsony volt az egyik AFP-s érték, engem is küldtek genetikai ultrahangra és tanácsadásra megyeszékhelyre, de ott közölték, hogy túl korán végezték nálam ezt a vizsgálatot és azért lett ilyen alacsony az érték. Illetve egyébként is egy nagyon elavult vizsgálat. És egyébként hozzáteszem, hogy egy teljesen egészséges kisfiam született!

Szóval nyugodj meg!

12 hetes uh-n minden rendben volt? Ott nem találtak eltérést? Amennyiben minden rendben volt ott, akkor csak az AFP eredmény miatt nincs okod az aggodalomra.

És amúgy ez a vizsgálat valóban megszűnik.

2014. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 0.6 volt az AFP eredményem, az orvosom azt mondta tökéletes... a tied ennél magasabb. a súllyal korrigált értéked meg referencia tartományon belül van emlékeim szerint. Nyugi!!!


Egy teljesen egészséges majdnem 6 hónapos kisfiú anyukája :)

2014. máj. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A Kyncsben csináltattátok a kombinált tesztet, és tökéletes lett az eredmény, akkor egyszerűen nincs mitől tartanod!

Figyelj, mi a 19. heti kötelező uh-ot is ott csináltattuk, és a osztályvezető főorvos úr el sem kérte az AFP eredményemet. :) Gondolhatod, hogy ezek szerint mennyit ér ez a vizsgálat. Amúgy még van másfél hónapja, aztán ez a vizsgálat megy a kukába, hála a jó égnek.

Nyugalom!!! :)

2014. máj. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 0,52 lett az eredménye, de engem már 2 nappal később hívott a védőnő, hogy telefonáltak nekik a laborból, menjek még egyszer. Elmentem még egyszer, az eredmény ugyanaz lett. 12. heti kombinált tesztem nekem is jó lett. Ennek ellenére a védőnő erősködött, hogy menjek genetikai tanácsadásra Pestre Sote 1. számú női klinikára. Persze azonnal rohantunk az orvosomhoz, aki közölte, hogy ne izguljunk, semmi nem indokolja a további vizsgálatokat, az AFP egy nem megbízható vizsgálat, a kombinált teszt eredménye a mérvadó.
2014. máj. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Elso vagyok. Meglett az afp-m . Megneztem es a referencia tartomany 0,4-2,5 ig jo!! Ne aggodj. Nem lesz semmi baj!
2014. máj. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!