Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi magas vérnyomás?...

Terhességi magas vérnyomás? Meddig lehet kihúzni?

Figyelt kérdés
30. héten mértek először magasabb vérnyomást, 145/80-ra kaptam 3x1 Dopegytet, amiből egy idő után 4x1 lett. Megjelent a vizeletben a fehérje is, ami másfél hét után eltűnt. Heti kétszer megyek ellenőrzésre. Azóta a fehérje negatív. Most vagyok 36 hetes, és a vérnyomásom megint magas (150/80). Írtak a Dopegyt mellé Cordaflexet is. Volt hasonló tapasztalatotok? Ez is csak egy ideig fogja lent tartani? Előfordulhat, hogy hamarabb jön a bébi?

2014. máj. 21. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez miatt maga a szülés nem biztos, hogy előbb meg fog indulni, csak ha olyan baj van, akkor az orvosok fognak előbb közbeavatkozni. Tehát indítják a szülést.

Amúgy csodálom, hogy ilyen dolgokkal nem vagy kórházba. Úgy látszik nálatok annyira nem felelősségteljesek az orvosok vagy nem kell annyi pénz a kórháznak.

Ugyanis én 36 héttől ez miatt kórházban feküdtem. Annyit mondtak, hogy amíg gyógyszerrel kordában lehet tartani a vérnyomást, addig nincs gond, csak gyakran kell vizsgálatokat csinálni és megfigyelés alatt lenni, de ahogy gond van, tehát gyógyszerek ellenére is nagyon magas a vérnyomás, akkor azonnal szülés van. Tehát akár indítással is.

Nekem a 38. héten következett ez be. Éreztem, hogy rosszul vagyok, fájt a fejem nagyon és úgy éreztem, mintha düllednének ki a szemeim, szóltam a nővérkének, aki megmérte a vérnyomásomat, majd várt egy kicsit, megmérte újra, bement a szülőszobára az ügyeletes orvoshoz és mikor jött ki, akkor mondta a nővér, hogy akkor cuccoljak, mert megyünk szülni. Ugyanis iszonyatosan magas volt a vérnyomásom a napi 3-szori vérnyomáscsökkentő és szívritmusszabályzó ellenére is. És mikor sétáltam a szülőszoba felé, akkor éreztem, mintha valami folyásom lenne...Megvizsgáltak, mondták, hogy szivárog a magzatvizem. De mivel el nem folyt, így burokrepesztés volt és kaptam oxitocint, majd pár órás kínlódás után (nehezen tágultam, vékonyították a méhszájamat kézzel), rájöttek, hogy nem úgy fekszik a fiam, ahogy kell és ki sem férne, így császár lett.

Szóval nálam egybeesett a rosszullét és a szülés megindulása, de mondták az orvosok, hogy ettől függetlenül, ha baj van, akkor közbelépnek. Mert nagyon nagy bajok lehetnek abból, ha anyukának felmegy a vérnyomása.

Szóval mérd rendszeresen a vérnyomásodat, napi többször, naplót is vezess róla és ha gond van, tehát még így is magas az eredmény, akkor irány a kórház de rögtön!!!

2014. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem is kb. ennyi gyógyszert kellett szednem+vizesedtem is.És csak a gyógyszert emelték feljebb,nem foglalkoztak velem.Meg is lett a baj (nem akarlak beparáztatni),előbb szültem 35 hét és épphogy túléltük.
2014. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 36 héten volt 150/100 4X1 dopegit,majd 37 héten 175/100 még kaptam 2x1 cordaflexet, 2x1 depressan,meg még plusz még egy gyógyszer ,annak már nem tudom a nevét,de nem nagyon használt,végül 38 héten sürgősségi császár lett,mert annyira elöregedett a placenta,és az áramlás sem lett jó.De én végig kórházban voltam,még hétvégére sem engedtek haza.Fehérje nem volt a vizeletemben.
2014. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugi!

Mindkét terhességemnél terhességi magasvérnyomásom volt.

Az elsőnél a 32. héttől volt tartósan magas (előtte csak néhány kiugró értékem volt), onnantól 3x1, majd később 3x2 Cordaflexet szedtem. 40+3nál indítottak, mert aznap reggel megjelent a fehérje a vizeletemben és nem lett volna értelme várni. (Aznap reggel amúgy azért mentem be a kórházba, hogy megbeszéljük a dokimmal, mikor fektet be és indítja meg a szülést)


A másodiknál már a 28. héten magas volt a vérnyomásom (előtte volt néhány kiugró értékem), plusz erősen tachycard voltam, ezért kardiológiára küldtek. Ott Isoptin retardot kaptam 3x1et (ez elsősorban a pulzusra hat, másodsorban a vérnyomást csökkenti). EGyáltalán nem vizesedtem, fehérje egyszer volt kimutatható a vizeletből, de 3 nappal később már nem volt, így nem toxémiától volt. 39+0nál spontán indult meg a szülés, igaz, szülőszobára 190/110es vérnyomással vettek fel.


Mindkét gyerekem makkegészséges, bár viszonylag pici súllyal született (3020 g és 2780 g). Szülés után még pár hétig kellett szednem Dopegytet, fokozatosan csökkentve az adagot. 1 hónappal a szülés után mindkét alkalommal normális volt a vérnyomásom gyógyszer nélkül. Azóta se volt vele gond soha :)

2014. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
napi 3x2 szem dopegytet és 3x1 cordaflexet szedtem 160/ 92 es vérnyomásra .38. héten megcsászároztak 210/10 as vérnyomással .Minden jól ment :) hála istennek
2014. szept. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!