Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen nem járhatok majd...

Terhesen nem járhatok majd strandolni?

Figyelt kérdés
Még csak 7 hetes, de hamarosan jön a jó idő, én meg elképzelni se tudom, hogy nyáron ne strandoljak. Persze jobban vigyáznék, nem áztatnám magam, de nyár végére még csak fél időben se leszek, ilyenkor azért nem okozhat akkora bajt, ugye?
2014. máj. 22. 09:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Micsoda? dehogynem! Sőt, remek sport az úszás, ott nem kell a pocidat cipelned közben, és mégis mozogsz/kikapcsolódsz. Én műugrottam előtte évekig, és emiatt a vízben érzem csak jól magam, még szép, hogy nem hagytam ki egy évet belőle!:)


Én a helyedben mondjuk nem a putris strandot választanám, hanem pl. a Hajóst, ami uszoda, de van két/három kinti medencéje is, strandnak is megfelelő.


Figyelj, szólj a nődokidnak, hogy ajánljon egy ph visszaállító kúpot, most sajnos nem tudom a nevét, én olyat használtam utána, hogy nehogy valami fertőzést kapjak a sok nyanyától:))

2014. máj. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
Amennyiben zárt marad a méhszájad nyugodtan mehetsz, sőt az én dokim nagyon is javasolja az úszást. Viszont napozni nem tanácsos, a pocakot mindig védeni kell a naptól (nem csak fényvédő krémmel, hanem ruhával is), mert túlmelegedhet a magzatvíz és károsíthatja a babát akárcsak a láz.
2014. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
18%
Én inkább nem megyek. Azért vigyázz magadra! Egy nyarat azért ki lehet bírni strand nélkül. Ha mindenképp menni akarsz, tusolj inkább, mindenhol van zuhanyzó.
2014. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
14%

A nyilvános uszodákban, strandokon az egész terhesség alatt veszélynek van kitéve egy kismama. Függetlenül attól, hogy nyitva van-e a méhszája vagy sem.

Egyrészt a fertőzések miatt, másrészt pedig, ha olyan hőmérsékletű vízbe mész, ami magasabb, akkor az alhasi vérbőséget okozhat, ami a terhesség korai szakaszában vetélést, a későbbiben pedig koraszülést okozhat.

Persze nem törvényszerű, hogy amelyik kismama ilyen helyre megy, az tuti elkap valamit vagy feltétlenül problémája lesz, de ezért az ilyen helyeket tényleg azok közé a dolgok közé sorolják, amit ha lehet, akkor kerüljön egy kismama.

Én nem vállaltam a kockázatot, így én kismamaként kihagytam a strandolás minden formáját. Otthon ha nagyon melegem volt, akkor inkább naponta többször lezuhanyoztam.

Szóval ezt mindenki ítélje meg maga, hogy mit vállal vagy mit sem.

Szóval nincs megtiltva, hogy te terhesen strandra járj, csak nem igazán szokták ajánlani.

2014. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
A második írja jól, ha zárt a méhszáj lehet menni! és a napozással kerülésével is jót írt!
2014. máj. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
miért kell ilyesztegetni?ez nem betegség hanem állapot.igenis menjen el és érezze jól magát.mert vannak akik betegségként kezelik a terhességet,neki még nem kell!!
2014. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
35%

"A második írja jól, ha zárt a méhszáj lehet menni!"

Aki nem terhes, annak elviekben zárt a méhszája, nem? És mégis kaphat el fertőzéseket. Akkor kismamaként miért ne kaphatna el? A zárt méhszáj nem garancia semmire!

És senki nem ijesztget itt senkit, csak egyesek leírták azt, amit tartanak az orvosok a kismamaként történő strandolásról. Szerintem ez még nem bűn. Vagy igen, csak mert ti máshogy gondoljátok és bátrak vagytok?

Hadd legyen már mindenkinek magánügye, hogy mit vállal be és mit nem. Én sem szólok be annak, aki vállalja, mert az ő élete, az ő teste, az ő egészsége. Ha neki úgy jó, hát menjen strandra. De attól még az a kismama sem rosszabb, aki ezt nem vállalja be! Szerintem.

És nyugodtan le lehet pontozni!

2014. máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem meg jobb félni, mint megijedni. Aztán ha valami történik, azon fogsz rágódni, mi lett volna ha nem megyek el a strandra. Attól, hogy a méhszájad zárt, bármikor kinyílhat, illetve fertőzést össze tudsz szedni.Valaki írta, hogy zuhanyozz le néha, így te is mehetsz a családdal nyugodtan, de csak árnyékban.
2014. máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

Igen, az is elkaphat fertőzést aki nem terhes. De terhesen kifejezetten megnő a hüvelyváladék mennyisége, hogy szervezet előre védekezni tudjon bármiféle fertőzés ellen. Plusz mivel ha zárt a méhszáj a fertőzés nem juthat túl a hüvelyen és könnyen kezelhető ha mégis probléma lenne, mert a gyereket nem érinti el. De persze mindenki azt csinál amit akar.

Ezt nekem az orvos mondta (kifejezetten jó hírben lévő, elismert, kutató is egyben), nem én szoptam ki a kisujjamból.

2014. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
47%
7es, ezt arra írtam,hogy ha a kismama méhszája kinyílik akkor TILOS strandra menni, zárttal mehet!
2014. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!