Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen nem járhatok majd...

Terhesen nem járhatok majd strandolni?

Figyelt kérdés
Még csak 7 hetes, de hamarosan jön a jó idő, én meg elképzelni se tudom, hogy nyáron ne strandoljak. Persze jobban vigyáznék, nem áztatnám magam, de nyár végére még csak fél időben se leszek, ilyenkor azért nem okozhat akkora bajt, ugye?
2014. máj. 22. 09:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
48%

Én szeptember elejére vagyok kiírva. Kihagyom a strandolást idén. Az elsővel október 1-re voltam kiírva, akkor sem strandoltam. Ki lehet bírni. Én azért nem megyek, amit sokan írtak előttem, hogy nem tudhatjuk, mikor kezd el esetleg nyílni a méhszáj. Pláne aki nyáron már a vége felé jár a terhességnek. Én nem merek kockáztatni.

Ha már mindenképpen menni akar valaki, akkor szerintem a 2. trimeszterben menjen és természetes vízbe. Városi strandra, vagy fürdőbe még véletlenül sem mennék.

Első terhességnél amúgy megkérdeztem a védőnőt erről, azt mondta, hogy kismamáknak csak a tengerben való fürdést javasolná, egyéb strandokon, tavaknál inkább csak combig menjünk bele a vízbe.

2014. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
23%
Nem értem, miért kockáztatnak egyesek. Elkap valamit és zárt méhszáj mellett is felszállhat a fertőzés. Ezek általában burkot repesztenek és kész a vetélés vagy koraszülés. Ez nem vészmadárkodás.
2014. máj. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én strandoltam, soha életemben nem volt semmilyen fertőzésem, terhesség alatt sem volt. Viszont én csak élővízben szeretek fürödni, strandra nem terhesen sem szívesen jártam. Nem gondoltam, hogy bármi veszélyt jelentene ez rám vagy a gyerekre, én nem akartam otthon ülve tölteni az egész terhességemet, szerencsére azért nem jött a gyivi és szedte ki a babát a hasamból azon nyomban veszélyeztetés miatt ;)
2014. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!