Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van még időnk arra, hogy...

Van még időnk arra, hogy rendbe jöjjenek a dolgok?

Figyelt kérdés

20hetes kismama vagyok.

Nem terveztük a babát a párommal,de megtartottuk.

Sajnos a szerződésem lejárt,így megszûnt a. munkahelyem,a páromat is leépítés miatt elküldték a munkahelyéről.

Októberre vagyok kiírva.Szerintetek addig ,ennyi idô alatt össze tudjuk szedni magunkat ?Van még esély arra ,hogy kapok munkát ?

Normális válaszokat várok .


2014. máj. 22. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az esély mindig meg van, de tenni kell érte. Téged már nem valószínű, hogy bárki is felvesz, viszont a párod keressen sürgősen akár alkalmi/fekete munkát is, hogy ne legyen még több kiesés.
2014. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem össze tudjátok szedni magatokat.

De nem mindegy, van saját lakásotok?Albiban éltek?Család tud segíteni?

Nem akarlak elszomorítani, de kismamákat nem nagyon szoktak alkalmazni :(

2014. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Te biztos, hogy nem fogsz. De a párodnak muszáj lenne, valami normáls melót találnia.
2014. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Keress egy ismerőst, aki csak papíron alkalmazna téged.


Most ezt nem tudom pontosan, de a gyedhez folyamatos munkaviszony kell? Nem csak az, hogy a megelőző évben meglegyen a biztosítási idő? Erről jut eszembe, hogy a gyedhez nem kell hogy dolgozz, hanem az a lényeg, hogy a biztosításod fizesd.

2014. máj. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a területi Munkaügyi Központban mindketten jelentsétek le magatokat, hogy megszűnt a munkahelyetek.
2014. máj. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4es ne írj olyat ami nem igaz. A gyedhez folyamatos az igénylés pillanatâban is élő munkaviszony kell vagy munkanèli segélyt kell, hogy folyòsítsanak neki. Êp elmével rendelkező munka adò nem fogja felvenni mert egyből kapni fog egy NAV ellenőrzést.
2014. máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


[link]


Ki jogosult a gyed‐re?

A gyed jogosultsági feltételeként szükséges előzetes biztosítási idő –főszabály szerint– 365 nap.

Ez alapján gyermekgondozási díjra jogosult:

- a biztosított, gyermeket szülő anya, ha a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,...


és még ott van a méltányossági gyed is!


én 5 éve, amikor fél év biztosítási idő kellett a gyedhez, méltányosságival kaptam 3 hónapos biztosítási idő után gyedet, úgyhogy ezt is érdemes megpróbálni!


De lényeg az, hogy minél előbb jelentkezz a lakóhely szerinti illetékes egészségpénztárnál!

2014. máj. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az nem szàmít biztosítási időnek.
2014. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mármint mi nem számít biztosítási időnek?
2014. máj. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha fizeti magának a tb-t.
2014. máj. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!