Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt szabad menni...

Terhesség alatt szabad menni strandra, uszodába?

Figyelt kérdés
Félek a hüvelyi fertőzésektől, de hamarosan itt a kánikula és szeretnék strandra járni egyszer-kétszer, de nem tudom szabad- e és ha igen mennyire érhet víz, csak combig érhet gondolom...

2014. máj. 22. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
nem igaz hogy nem bírod ki
2014. máj. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lesz olyan válasz hogy ne menj be és lesz olyan is hogy menjél be. Én mind a kettő terhességemnél kibírtam hogy nem mentem. Egész terhesség alatt zuhanyoztam pedig imádok kádban fürdeni.
2014. máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha a méhszáj zàrva van akkor szabad! Menj nyugodtan.A terhesség nem betegség, a dokimat idéztem amikor megkérdeztem hogy szabad e strandra menni.
2014. máj. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Ahogy a #3-as írta.
2014. máj. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha a méhszáj zárva van akkor szabad. Mi nyaralni mentünk tengerpartra, igaz még nagyon az elejen. De ezt mindenki saját maga döntse el.
2014. máj. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta a doki, hogy nyugodtan mehetek. Akkor voltam a 18-19. hétben. És nem combig mentem be, hanem jókat úsztam a Balatonban. Azonban a termálokat, uszodákat el kell kerülni! Itt is ezt tanácsolták.. Ja, és igen, egyik válaszoló írta, hogy imád fürdeni, mégis zuhanyzott. Én is így voltam, csak zuhanyoztam... Mikor jóval később szóba került a téma, a doki azt mondta, a kádfürdő csak az első harmadban nem ajánlott...

Az a legbiztosabb, ha megkérdezed a kezelődokidat :) Jó babavárást!

2014. máj. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
Én kétszer is voltam wellnesselni terhesen, ill. úszni is kimentem párszor. Semmi bajom nem lett!
2014. máj. 23. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Rengeteg ilyen kérdés van és egyértelmű választ erre nem fogsz kapni. Még a nőgyógyászok sem értenek egyet. Első terhességem alatt nem mertem, pedig 10 percre van a Balcsi és az akkori nőgyógyászom is azt mondta inkább ne, második terhességem alatt máshoz jártam, ő azt mondta nincs nyitva a méhszáj menjek nyugodtan, néha mentem is...

Most ismét babás vagyok és szerintem párszor menni fogok, már csak azért is mert a gyerekeket muszáj vinni és a férjem a vízben nem bír el két kicsivel... Rád van bízva, ha nincs gond a terhességeddel akkor menjél nyugodtan, ha parásabb vagy akkor hagyd ki, egyszer kibírod... :)

2014. máj. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is azt mondta a dokim, hogy, menjek nyugodtan. Nyaralni voltunk tengerparton egy hetet, és itthon végig kádban fürödtem. Nagyon jól esett a strandolás, úszkálás, a pocim is olyan könnyű volt a vízben, igazi babymoon volt :) Mondjuk medencés strandra és uszodába nem mentem, csak élővízbe.
2014. máj. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Ha félsz a fertőzésektől, akkor inkább bírd ki. Én nem tervezem épp ezért, holott kiskacsa módjára szeretem a vizet..... Ha agyban ráállsz arra hogy "jaj fertőzés veszély" tuti hogy összeszedsz valamit.....még terhesnek se kell hozzá lenned. Agyban dől el, ahogy az is hogy strandolás nélkül is ki lehet bírni a kánikulát!
2014. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!