Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a CH diéta alatt a reggelit...

Ha a CH diéta alatt a reggelit nem 7 órakor eszem, hanem fél 9 kor az baj? A tízórait tizenegykor szoktam, de arról azt hallottam, hogy nem okozhat gondot.

Figyelt kérdés
úgy tudom, hogy az a lényeg, hogy az étkezések között teljen el min. 2 óra, jó a 3, illetve, hogy mindennap ugyanabban az időpontban tartsuk az étkezéseket. A reggeli időpontja fontos, hogy 7 óra legyen? Olvastam róla, hogy a szervezet akkor igényli a "cukrot", de mi van akkor, ha én 11 fele fekszem, és 8 kor kelek? Akkor nálam el van tolódva? Gondolom az emberek nem egyformán működnek ilyen szempontból.. vagy mégis?

2014. máj. 27. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
szia! Én is terhességi diabeteszes vagyok 240 ch-ra beállítva. mondjuk nekem már reggel fél hétkor reggelizneóm kell, mert akkor - hiába az esti megemelt fél tízes utóvacsora, és nem vagyok inzulinos - szóval reggel fél hétkor már alig éri el, sokszor el sem éri a 4 mmol/l, szóval kevés, fél kilencre már tuti hipóznék, és az baj a kismamára és a babára is nézve! a lényeg viszont,hogy kérdésedre válaszoljak, a rendszeres, mindig ugyanabban az időközökben, 3 óránkénti étkezés. saját tapasztalat,ha a kisétkezésben is csúsztam, bármi okból és nem sokat, csak alig negyed-fél órát ,már leesett újfent a cukrom. szóval ez az időközi betartás nagyon fontos! hány ch grammra vagy beállítva? utóvacsora is van? mert azt is mondták a diabetológián nekem,hogy nem szabad 8 óránál többnek eltelni a vacsi és a reggeli között, tehát ha nincs utóvacsorád, erre is nagyon figyelj!
2014. máj. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én már február óta ch diétán vagyok, lassan szülök, remélem terhesség után már nem lesz ez a fránya diabetesz! 37 hkm (első válaszadó voltam)
2014. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A 120 perces cukrom 8.1 volt a cukorterhelésen, erre az orvosom annyit mondott, hogy 150 grammos diétázzak. Felírta a kiskönyvembe:

R: 30 g

T: 20g

E:50 g

U: 20 g

V: 30g

És azt mondta, hogy 10 nap múlva hívjam, akkor utána találkozunk és ír beutalót cukorprofilra. Nem mondta mit egyek, hogy egyek, szóval a neten informálódtam. Nem küldött dietetikushoz se, ezért voltak félelmeim is, mert foggalmam se volt először mihez kezdjek,

annyira egyedül éreztem magam a problémàval, és végül a férjem segítetségével kinyomoztuk a nagyjából jó étrendet.

Vajon engem mikor fog dietetikushoz küldeni az orvos? Említést se tett róla? Téged rögtön hozzá irányítottak?

2014. máj. 27. 09:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Még azt is szerettem volna kérdezni, hogy mi az a hipózni? Az acetonos vizelet? én a 30 hétben vagyok.
2014. máj. 27. 09:31
 5/6 anonim ***** válasza:
szia! Igen egyből dietetikushoz. Én pécsi vagyok van fogadott orvosom, 24 hetesen vették le a vért, az éhgyomri jó volt, majd a 120 perces cukros lötty utáni lett 8,1 mint neked, azonnal a pécsi szülészet terhességi diabetológiájára irányítottak. ott azóta 3 hetente visszakérnek, vezetni kell diabetesz naplót, én 160 ch-val kezdtem, de emelni kellett a ch mennyiségen és ételen,mert acetonos lettem, tehát nekem kevés volt a diéta amit előírtak, és az is baj,mert ha acetonos leszel, éhezik a szervezeted. én csodálkozom is,hogy 150 ch-ra állított csak úgy. szóval én mentem a terhességi diabetológiára kaptam mintaétrendet, dietetikus is segít azóta is, és 3 hetente vérvétel, és vizelet cukor és aceton vizsgálat van szigorúan! ugyanis hiába mindenkinél tényleg egyénre szabottan kell ezt beállítani és szoros kontroll mellett. Otthon is mérni kell és vezetni, amit a kontrollok alkalmával el is kérnek, vennünk kellett vércukormérőt és tesztcsíkot, nos ez nem olcsó mulatság, de a lényeg,hogy a babával minden rendben legyen. az étkezések utáni másfél órásnak 7 alatt kell lenni ez fontos. Pécsett amikor visszakérnek a kontrollokra, reggel az előírt diéta szerint kell reggelizned, kotta pontosan leveszik másfél órára a vért és vizeletet, délben kell az eredményért visszamenni, ahol a nőgyógyász diabetológus és dietetikus értékeli az eredményt s ha szükséges módosít a diétán, ahogy írtam nekem emeltek rajta, és szerencsére az inzulint is megúsztam, most 37 hetesek vagyunk. Otthon méred a cukrod?
2014. máj. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a hipózás annyit jelent, leesik a vércukorszint, és igen a nem jól beállított kevés ch végett lehet a szervezet acetonos és akkor éheznek a sejtek, a máj elkezdi a zsírt bontani, abból meríti az energiát, miután ez is számít a terhességi diabeteszben, nem csupán a ch mennyiség, és akkor méreganyag halmozódik fel. sajna nálam ahogy írtam az lett,mert a ch mellett amire először beállítottak, és alapból vékony voltam,vagyok, sokat mozogtam, és elhasználtam minden energiát. a baba nőtt én fogyni kezdtem és többször leesett a cukrom. mostanra már rendeződött minden, az emelt ételadaggal, de ehhez a rendszeres kontrollok elengedhetetlenek és azt diabetológián nézik. mindezt a 24.héttől , legalábbis nálunk itt Pécsett.
2014. máj. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!