Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akik a hirtelen...

Kismamák akik a hirtelen súlygyarapodás miatt diétázni kényszerültetek, hogyan fogtatok hozzá? Pontosan milyen "diétát" alkalmaztatok? A diéta mellett végül mennyit híztatok?

Figyelt kérdés

20.héten járok és +10 kg-nál tartok... Orvos és védönö is diétát jsvasol. De milyet? Hogyan?

Sajnos a sok nasival szaladt el a ló. Kezdésnek ezt mindenképp felszámolom... Tanácsok?


2014. máj. 18. 23:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de ez engem is érdekel. Most vagyok a 12. hétben, igaz, hogy még csak 3 kilót híztam, de eleve december óta felszaladt 4 , így már 7 pluszba vagyok. Ez csak azért aggaszt, mert az első terhességemet + 28 kilóval zártam!! Ezt a terhességet így már kb +8 kilóval kezdtem a magasságomhoz képest. Szóval jó lenne valami támpont.
2014. máj. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Cukrosoknak való diétát érdemes csinálni az az a 160gos szénhidrát diétát!! Nekem is azt kell mert magas lett a cukrom.A babának nem ártasz vele!!!28hkm
2014. máj. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ui: én is sokat híztam eddig 14kg ès meg messze a vége!ja és jócskán túlsúllyal kezdtem.28hkn
2014. máj. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az a 160 az 180 minőségi ch, napi 5x étkezéssel.

Dietetikus nélkül nehéz lesz, kérdezzétek meg, hogy sztk-ban van-e.

Volt inzulinos kismama.:)

2014. máj. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
160gos ch diéta, szinte csak lassú ch-val, alacsony zsírtartalmú ételekkel. Tényleg rengeteget híztál.
2014. máj. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

En nem a cukros dietat csinaltam (nem szamolgattam), hanem "letiltottam magamat" az edessegrol, feherkenyerrol, feher lisztrol, tesztarol, krumplirol. Rizst is csak heti 2-3x ettem.

Pl. Reggeli: barnakenyer/zabpehely

Tizorai: olajos mag/gyumi

Ebed: zoldseg + hus

Uzsi: olajos mag/gyumi/turo

Vacsi: zoldseg + hus

Inni: csak viz!

2014. máj. 19. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Cukros diéta tényleg jó ötlet, egészséges, nem a tested nyomorgatása. A nasik elhagyása mindenképp jó kezdő lépés. Egyébként mennyivel estél teherbe? Az én dokim üdvözölte, hogy a 12. hétig híztam 8 kg-t, mert én annyira kórosan soványan estem teherbe. Nálad nem ez áll fent?
2014. máj. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kezdő lépések: a nasik elhagyása, vagy csak nagyon-nagyon ritkán (ünnep, rendezvény) egy kicsike. Nem az önsanyargatás a cél.

A gyümölcsökkel vigyázni kell, banán, szőlő stb. sok bennük a szénhidrát, ezért mértékkel fogyaszd.

Fehér kenyér és péksütik helyett alacsony ch tartalmú pékáru, jó minőségű felvágottal, fehér hússal, sajttal, zöldségekkel.

Inni csak vizet vagy cukor nélkül (édesítővel) teát. A tejjel is óvatosan, reggelihez ne.

Nézd meg, melyik ételfajták azok, amik lassú felszívódásúak.

Nézd meg a termékek szénhidrát tartalmát, mert két joghurt között is órási a különbség.

2014. máj. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!

Sajnos nem kezdtem soványan a terhességet, mondhatni átlagosan. 65 kg-rol indultam, 168 cm magas vagyok, ma reggel 75,8 voltam :(.

Akkor ha 180g-os Ch diétát kezdek, akkor megáll a súlynövekedésem? Vagy fog nőni a súlyom csak sokkal lassabban?

2014. máj. 19. 09:13
 10/12 anonim ***** válasza:
A 180-nal (bár sokszor nem tudtam megenni) egyrészt megállt a súlygyarapodásom, fogytam és összesen 6 kilót híztam. De dekáztam a mennyiségeket, kalóriával nem foglalkoztam.
2014. máj. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!